Novostavby.sk

Rodinné bývanie „na kopci“ nad Banskou Bystricou

  • 23. 11. 2021
  • Tlačiť

Ako sme si niekoľkokrát ukázali na príklade bratislavských realizácií umiestnených na Kolibe či v lokalite Vtáčnik, bývanie takpovediac „na kopci“ býva považované za atraktívne. Z vyššej nadmorskej výšky, súvisiacich panoramatických výhľadov a tiež blízkosti centra čerpá i projekt Graniar, v Banskej Bystrici ho buduje spoločnosť TECHNOTRADE INVEST spol. s.r.o..

graniar
Graniar; Zdroj: TECHNOTRADE INVEST spol. s.r.o.

 

Exkluzívna lokalita

Názov stavby bol inšpirovaný označením vyvýšeniny Graniar, na úbočí ktorej sa miesto realizácie nachádza. Nájdeme ho konkrétne na Muškátovej ulici, kde môžeme vidieť staršiu a zabývanú etapu toho istého projektu, pás 17 radových rodinných domov.

Okrem nadhľadu nad mestom a peknej prírodnej kulisy sa k výhodám umiestnenia počíta príjemná pešia dostupnosť do historickej časti Banskej Bystrice. Vzhľadom na výnimočný charakter oblasti pozostáva rezidenčná zástavba v okolí pochopiteľne aj z rozlohou honosnejších objektov.

Ponuka bola vyskladaná zo spomínanej „radovky“, 17 už vypredaných pozemkov a aktuálne dvoch etáp menších bytových domov. 

graniar
Graniar - bytový dom; Zdroj: TECHNOTRADE INVEST spol. s.r.o.

 

Rodinné bývanie

Pri tvorbe bytoviek spolupracoval developer s Ing. Jánom Majerníkom a Ing. arch. Petrom Janečkom, zakladajúcim členom pomerne zaujímavého bratislavského architektonického ateliéru SUPERATELIÉR, ktorý sa zviditeľnil viacerými vyhranými súťažami a rovnako prácami dotiahnutými do stavu úspešnej realizácie. Tentokrát boli navrhnuté vkusné štvorpodlažné stavby rozohrané balkónmi, terasami a hmotami najvyššieho, výrazne ustúpeného poschodia. Súčasný výraz navodzuje veľké množstvo presklených otvorov.

Graniar bol koncipovaný predovšetkým ako rodinné bývanie, podstatný podiel zo skladby bytov teda patrí priestranným štvorizbovým jednotkám, niektoré dosahujú cez 118 m², ktorých rozlohu ešte rozširujú veľkorysé vonkajšie plochy. Obytné bude 2. až 4. podlažie.

graniar
Graniar; Zdroj: TECHNOTRADE INVEST spol. s.r.o.

 

Štandard aj podľa vlastného výberu

Nehnuteľnosti sa predávajú v stave holobyt, pre záujemcov bol však pripravený katalóg štandardov a nadštandardov od overených, kvalitných dodávateľov, s možnosťou výberu dekorov podľa vlastného vkusu. Vyhotovenie zahŕňa laminátové podlahy, interiérové dvere, keramické dlažby, obklady a zariaďovacie predmety v hygienických zariadeniach. Klienti si môžu vnútorné dispozície do určitej miery aj prispôsobiť.

Súčasťou projektu sú garáže so vstupnými bránami ovládanými na diaľku a brúsenými betónovými podlahami, priestory boli vyhradené i pre občiansku vybavenosť. V okolí bytových domov bude vysadená zeleň a zriadené detské ihrisko.

graniar
Graniar; Zdroj: TECHNOTRADE INVEST spol. s.r.o.

graniar
Graniar; Zdroj: TECHNOTRADE INVEST spol. s.r.o.

Momentálne prebieha finalizácia 1. etapy a bol zahájený kolaudačný proces. Pokračovanie v podobe 2. etapy získalo v septembri právoplatné stavebné povolenie, pričom jej výstavba by sa mala rozbehnúť už onedlho. Developer v súčasnosti pracuje na ďalšom investičnom zámere bytových domov, ktoré by mali vyrásť vo svahu a poskytnúť pekné výhľady na mesto Banská Bystrica.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Projekt v novom centre Bratislavy neupúta výškou, ale neobvyklým tvarom

Vila v Žiline bude príťažlivá a zároveň zapadne do lokality

Medzi mestom a riekou rastie pekná štvrť, 1. etapa kysuckého projektu získala prestížne ocenenie

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 23. 11. 2021
  • Tlačiť