Novostavby.sk

Prácu z domu uľahčí účelné riešenie projektu Prístavná 1

  • 18. 11. 2021
  • Tlačiť

Vývoj na realitnom trhu, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou len podporila pandémia, sa celkom prirodzene pri plánovaní svojich aktivít snažia zohľadniť mnohí developeri. Zmeny v dopyte po kancelárskych priestoroch a ich užívaní, v spojení so stále vysokým záujmom o bývanie, podnietil k prehodnoteniu zámerov i spoločnosť RV Development 2. Pôvodne administratívny komplex Prístavná 1 zatraktívňuje konceptom „Work&living“.

Prístavná_1
Prístavná 1; Zdroj: RV Development 2

 

Ďalšia transformácia na „Nivách“

Bratislavská realizácia prispeje k balíku transformácií sústredených do industriálnej oblasti Mlynských nív patriacich pod ružinovskú miestnu časť Nivy, tentokrát s výrazným dosahom na priestor Prístavnej ulice. 

V pešej dostupnosti sa nachádza rozličná vybavenosť, ktorej ponuku postupne zlepšuje budovanie nových developerských projektov. K obľúbeným cieľom patrí Eurovea s príťažlivým dunajským nábrežím, užitočná je blízkosť multifunkčného centra Nivy s medzinárodnou autobusovou stanicou a tiež zastávky MHD ako súčasti komplexu, situovanej priamo pred vstupom.

Prístavná_1
Prístavná 1; Zdroj: RV Development 2

 

Vzniknú aj byty a ateliéry

Prístavná 1 navrhnutá v ateliéri AVK Architects bude umiestnená na vizuálne exponovanom mieste v nároží ulíc Prístavná a Plynárenská, kde nahradí niekoľko starších stavieb, jedna z nich v minulosti slúžila bratislavským tlačiarňam. Kompozíciu 3 hmôt dynamizuje skosenie hrán dvoch vyšších objektov a zároveň ich organizácia vytvárajúca v pôdoryse písmeno „Z“. Tento tvar spolu s osadením komplexu umožnili vznik veľkorysejšieho verejného priestoru s voľnými zelenými plochami a námestím zo strany Prístavnej ulice.

Upravená verzia projektu prinesie približne 4 800 m² bytov (70 kusov), 2 300 m² ateliérov (25 kusov) a 2 000 m² pre obchodné prevádzky. Zmeny funkčnej náplne viedli prirodzene i k modifikáciám architektúry. Predmetné fasády prezradia najmä lodžie rozmiestnené pozdĺž obvodu stavby a pridané boli tiež obľúbené tieniace panely a veľké presklené otvory. Podľa vizualizácií môžeme očakávať súčasný, decentný výsledok.

Nosné konštrukcie budú zo železobetónu, v závislosti od podlažia bude použitý skelet alebo stenový systém. Obvodový plášť pozostáva z hliníkového fasádneho systému s viacmenej rovnomerne rozloženými preskleniami, lodžie budú predsadené a doplnené nepravidelným rastrom tieniacich prvkov. 

Prístavná_1
Prístavná 1; Zdroj: RV Development 2

 

Zaujímavý štandard

Byty sa odovzdávajú v zaujímavom štandarde s chladenými stropmi, hliníkovými, elektricky ovládateľnými exteriérovými žalúziami a pivničnou kobkou v cene, bonusom jednotiek na 8 až 9 nadzemnom podlaží je pôsobivá svetlá výška 3 250 mm. V rámci projektu sa prezentuje snaha o maximálne možné využívanie obnoviteľných zdrojov energie, teplo a chlad pre zabezpečenie interiérovej pohody dodajú tepelné čerpadlá typu voda/voda. 

K dispozícií budú parkovacie miesta v garáži i na teréne, recepcia, pobytová strecha, detské ihrisko a škôlka, zárukou živého parteru by mohli byť plánované prevádzky. 

Prístavná_1
Prístavná 1; Zdroj: RV Development 2

Prístavná_1
Prístavná 1; Zdroj: RV Development 2

Prístavná_1
Prístavná 1; Zdroj: RV Development 2

 

Aktuálny koncept „Work&living“

S cieľom prispôsobiť sa aktuálnej dobe, počas ktorej množstvo ľudí využíva domáce pracovisko prichádza developer s užitočným konceptom „Work&living“. Keďže ako jeden z hlavných problémov bývajú nevyhovujúce podmienky pre oddelenie pracovného a súkromného života, spoločnosť RV Development 2 pripravila niekoľko bytov susediacich s priestormi vhodnými pre zriadenie vlastnej kancelárie.

Realizácia Prístavnej 1 sa rozbieha, na stavenisku sa momentálne vykonávajú búracie práce, ktoré majú pokračovať ešte do konca roka, pričom s kolaudáciou Prístavnej 1 sa počíta v 4Q 2023.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Projekt v novom centre Bratislavy neupúta výškou, ale neobvyklým tvarom

Vila v Žiline bude príťažlivá a zároveň zapadne do lokality

Medzi mestom a riekou rastie pekná štvrť, 1. etapa kysuckého projektu získala prestížne ocenenie

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 18. 11. 2021
  • Tlačiť