Novostavby.sk

Prestavba kancelárií v lukratívnej bratislavskej lokalite prinesie nové apartmány

  • 16. 11. 2021
  • Tlačiť

Ako sa staršie objekty prispôsobujú potrebám vyvíjajúcej sa mestskej štruktúry sme priblížili už na viacerých príkladoch, zahŕňajúcich extravagantné konverzie i skôr nenápadné prestavby. Tejto téme sa budeme venovať aj dnes, architektonicky neveľmi výraznú stavbu, avšak v lukratívnej bratislavskej lokalite, sa rozhodla zužitkovať a v atraktívnejšej podobe predstaviť spoločnosť Reding Development, s.r.o.. 

Košická_52
Košická 52; Zdroj: Reding Development, s.r.o.

 

Mestská lokalita s potenciálom

V pôvodne administratívnej budove na Košickej ulici, ktorá istý čas fungovala ako hotel budú vytvorené nové apartmány. Projekt bol označený názvom Košická 52

Situovaný je v polyfunkčnom a na stavebné prejavy rôznorodom bloku na severnom konci Košickej ulice, ohraničenom tiež ulicami Miletičova, Gemerská a Kohútová. Okolie miesta realizácie s veľkým podielom bytových domov so živým parterom a zelenými dvormi láka mnohých záujemcov o kúpu rezidenčnej nehnuteľnosti, mestský charakter a obytnú funkciu v ňom ešte posilňuje projekt Zwirn budovaný na rovnakej komunikácií. 

Košická_52
Košická 52; Zdroj: Reding Development, s.r.o.

 

Atraktívnejší dizajn

Za projektom prestavby stojí PORTIK spol. s r. o. v zastúpení Ing. Pavol Skovajsa a Ing. Marián Jurči. Hmotové riešenie zdôrazňujúce podnož a komunikačné jadro zostane v podstate zachované. Zreteľné zmeny dizajnu podstupuje exteriér stavby, nadobudne viac súčasný, svieži výraz, ktorý bude lepšie vyhovovať plánovanému účelu. Zodpovedať mu bude pochopiteľne i celková úprava pôdorysného členenia.

Z budovy bol ponechaný iba nosný skelet, kompletne sa zmenila materiálová skladba fasád (predchádzajúcu skladbu nahradil kontaktný zatepľovací systém so silikónovou omietkou a obkladovými doskami Etalbond), zrealizovaná bola nová strecha, všetky rozvody, inštalácie a technológie, ktorých energetické nároky čiastočne pokryjú fotovoltaické články.

Košická_52
Košická 52; Zdroj: Reding Development, s.r.o.

 

Apartmány v štandarde

Ponuka pozostáva z 80 kusov jedno- a dvojizbových apartmánov s jednoduchými, rozumnými dispozíciami, umiestnenými na 4. až 11. nadzemnom podlaží. Orientované sú na severozápad do aktívnej Košickej ulice alebo na juhovýchod smerom k obytnej zástavbe. Disponujú pivničnou kobkou situovanou v suteréne alebo na prízemí a každý aj minimálne jednou lodžiou. 

Vyhotovujú sa v štandarde pokrývajúcom vstupné bezpečnostné a interiérové dvere, laminátové podlahy, v hygienických miestnostiach keramické obklady, dlažby, sanitu a batérie. Priestor vykúria doskové radiátory, v kúpeľniach sa osádzajú rebríkové, pričom v hlavnej obytnej miestnosti sa zrealizuje príprava pre chladenie.

kosicka_52
Košická 52 - začiatok novembra; Zdroj: Novostavby.sk

 

Pokrok na stavenisku

Opäť ako pri iných projektoch situovaných v rušných lokalitách sa aj pri Košickej 52 počíta s aktívnym parterom. V podnoži, konkrétne na prízemí boli navrhnuté dva obchodné priestory, celé 2. nadzemné podlažie bude patriť kanceláriám s bonusom v podobe prístupu na zelenú terasu, 3. zostáva technické. 

Stavebné práce napredujú, momentálne prebieha ukončovanie fasád a časť priečelia bola odhalená, v interiéri sa realizovali potery a sadrové omietky. Prestavba by mala byť završená v 2Q budúceho roka. Voľné sú ešte jedno- aj dvojizbové apartmány, s potenciálnymi záujemcami o obchodné a kancelárske plochy developer rokuje. Susedná administratívna budova bude predmetom rekonštrukcie v najbližších rokoch.

Košická_52
Košická 52 - koniec septembra; Zdroj: Novostavby.sk

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nové bývanie vzniká na hradnom kopci v zóne Machnáč

Vily nad Bratislavou majú poskytnúť dostatok súkromia a uspokojiť náročnú klientelu

Dnes sa otvorilo centrum Nivy, nová autobusová stanica bude v prevádzke nonstop

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 16. 11. 2021
  • Tlačiť