Novostavby.sk

Vily nad Bratislavou majú poskytnúť dostatok súkromia a uspokojiť náročnú klientelu

  • 05. 10. 2021
  • Tlačiť

Lokalita Vtáčnik zažíva expanziu rezidenčnej výstavby, ktorá sa charakterovo snaží nadviazať na susediacu miestnu časť Koliba, obľúbenú u záujemcov hľadajúcich nadštandardné bývanie. Jeden z projektov, pripravený s úmyslom prilákať práve náročnejšiu klientelu, tu aktuálne realizuje spoločnosť Inter Development s.r.o..

Vily_Koliba
Vily Koliba; Zdroj: Inter Development s.r.o.

 

Obytné areály pre náročných

Vily Koliba vznikajú pri Svätovavrineckej ulici, ktorá sa ďalej napája na komunikáciu Tupého. V oblasti sa rozrastá nízkopodlažná zástavba pozostávajúca z menších, luxusne ladených obytných areálov, pričom viaceré z nich prichádzajú so zaujímavou architektúrou. 

Neďaleký rad domov Roličky od cakov+partners napríklad získal nomináciu v tohtoročnej Cene Slovenskej komory architektov CE ZA AR 2021 v kategórii bytové domy, v blízkosti staval už aj samotný developer Inter Development s.r.o.. Jeho Park pod Kolibou bol navrhnutý v známom ateliéri architektúry a urbanizmu BOGÁR KRÁLIK URBAN.

Vily_Koliba
Vily Koliba; Zdroj: Inter Development s.r.o.

 

Zaujímavý koncept

Exkluzívny ráz komorného súboru by mal demonštrovať obmedzený počet obytných jednotiek, vo výsledku prinesie novú rezidenciu len 12 rodinám. 

Pôvodný názov ZigZag bol celkom výstižný, architekt Peter Pagáč využil strmý svah a vymyslel pomerne kompaktnú štruktúru rozohranú výrazným, pravidelným striedaním terás a vystupujúcich hmôt. Obyvateľom poskytuje primeranú úroveň súkromia aj pri pobyte v exteriéri a vzhľadom na vyvýšenú polohu a veľkorysé presklené polia tiež zaujímavé výhľady na hlavné mesto.

Vily_Koliba
Vily Koliba; Zdroj: Inter Development s.r.o.

Vily_Koliba
Vily Koliba; Zdroj: Inter Development s.r.o.

Vily_Koliba
Vily Koliba; Zdroj: Inter Development s.r.o.

 

Štandard i nadštandard

Projekt pozostáva z päť- a šesťizbových víl, výmery interiérov dosahujú od 137 až po najrozľahlejší s 305 m² a prislúchajúce pozemky od 241 do 509 m². Každú zatraktívňujú priestranné terasy a vlastné záhrady, ktoré sú, ako bolo spomínané vyššie, do veľkej miery chránené pred pohľadmi susedov. V dispozíciách dominuje dlhodobo vyhľadávaný otvorený spoločenský priestor s kuchyňou, obývacou miestnosťou, jedálňou a priamym prístupom do vonkajšieho prostredia, vybudovaných bude viacero kúpeľní a šatníky. 

Nehnuteľnosti sa predávajú ako holodom vybavené podlahovým kúrením, stropným chladením Rehau, tepelným čerpadlom STIEBEL ELTRON, bezpečnostnými hliníkovými vstupnými dverami a ďalšími výplňami otvorov systému CORTIZO, developer však ponúka i vyhotovenie štandardu alebo nadštandardu. Konštrukcia pochôdznych striech sa dimenzovala pre osadenie luxusného doplnku, vírivej vane. 

Vily_Koliba
Vily Koliba - stavenisko - koniec Augusta; Zdroj: Inter Development s.r.o.

Vily_Koliba
Vily Koliba - stavenisko - koniec Augusta; Zdroj: Inter Development s.r.o.

 

Parkovacie kapacity sa nachádzajú v podzemnej garáži pod objektmi situovanými v najvrchnejšom rade, výhodná svetlá výška o rozmere 4,5 metra dovoľuje osadenie autozakladačov a umiestnenie dvoch vozidiel nad sebou.

Na konci septembra prebiehali na mieste realizácie Vily Koliba stavebné aktivity, sťahovanie obyvateľov by malo podľa webového sídla projektu začať v jarných mesiacoch budúceho roka. V prípade vyhotovenia súboru zodpovedajúcemu dostupným vizualizáciám pribudne do premieňajúcej sa oblasti ďalšia povšimnutiahodná architektúra.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dnes sa otvorilo centrum Nivy, nová autobusová stanica bude v prevádzke nonstop

Nadštandardné bývanie Pod Bôrikom sa čoskoro začne kolaudovať

Bytové domy s veľkorysými vnútroblokmi, blízko rieky i centra

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 05. 10. 2021
  • Tlačiť