Novostavby.sk

Nadštandardné bývanie Pod Bôrikom sa čoskoro začne kolaudovať

  • 28. 09. 2021
  • Tlačiť

Pozemkom s exkluzívnou polohou zvykne zodpovedať i výstavba, ktorá býva prirodzene skôr luxusnejšieho rázu. Spoločnosť Immo Project Management, s.r.o. sa pri koncipovaní projektu s príhodným názvom Pod Bôrikom zachovala podobne, na území bratislavskej časti Staré Mesto v žiadanej lokalite Bôrik vybudovala rezidenčné nehnuteľnosti pre náročnejšiu klientelu.

pod_borikom
Pod Bôrikom; Zdroj: Immo Project Management, s.r.o.

 

Atraktívna lokalita

Miesto realizácie zaručuje pekné výhľady do širokého okolia a aj smerom k Dunaju. Leží na juhozápade hradného kopca a je prístupné z neprejazdnej komunikácie Pod Bôrikom napojenej na ulicu Nad lomom. Nízkopodlažnú zástavbu v susedstve tvoria samostatne stojace, poväčšinou rozmerovo veľkolepejšie, rodinné domy a neďaleko na východe môžeme vidieť známy Hotel Bôrik od architektov Štefana Svetka a Štefana Ďurkoviča.

pod_borikom
Pod Bôrikom - výhľad; Zdroj: Immo Project Management, s.r.o.

pod_borikom
Pod Bôrikom - výhľad; Zdroj: Immo Project Management, s.r.o.

 

Bývanie pre náročnú klientelu

Nadštandardný charakter projektu sa prejavuje na viacerých úrovniach. V počte a rozmiestnení bytových jednotiek, výbere stavebných prvkov, vybavení areálu a v snahe o celkový reprezentatívny dojem z architektúry, ktorej atraktivitu pre súčasnú dobu zvyšujú riešenia navrhnuté v záujme dosiahnutia nízkej energetickej náročnosti. 

Autori Silvia Halvoníková, Miloslav Durec a František Víťazka osádzajú do strmého svahu 4 dizajnovo jednotné, hmotovo kompaktné objekty s najvrchnejším ustúpeným podlažím. 

pod_borikom
Pod Bôrikom; Zdroj: Immo Project Management, s.r.o.

pod_borikom
Pod Bôrikom; Zdroj: Immo Project Management, s.r.o.

Pomerne decentný výraz im zaisťujú odvetrané fasády s povrchovou vrstvou vyskladanou z dosiek FunderMax, v bielej farbe na nadzemných podlažiach a v čiernej pri čiastočne do zeme zapustených priestoroch.

Ďalej boli použité okenné a dverné výplne od spoločnosti Internorm, zábradlia zo sklenených tabúľ a pergoly s naklápacími lamelami Renson. Príjemné oživenie predstavujú strechy a terasy, všetky ukončuje vegetačná vrstva z rozchodníkov. Celkový obraz dotvára stupňovito úpravený terén s opornými múrmi z gabiónov. 

pod_borikom
Pod Bôrikom; Zdroj: Immo Project Management, s.r.o.

 

Jeden byt, jedno podlažie

Štvorica stavieb prináša 12 bytov s predzáhradkami, balkónmi alebo terasami, každý sa rozkladá na vlastnom podlaží. V ponuke sú jednotky s dvomi až piatimi izbami, ich hlavné obytné miestnosti sa otvárajú na južnú a východnú stranu. Dispozície prispôsobuje developer nárokom klientov, rovnako tak konkrétne vybavenie kúpeľní, kuchynské linky, povrchy podláh či prvky osvetlenia. 

K pohodlnému bývaniu prispeje inteligentné riadenie domácnosti Magic Home, ktoré napríklad zaznamenáva spotrebu, úniky energií a ovláda kúrenie, chladenie, elektrické žalúzie, interiérové a vonkajšie osvetlenie, s prepojením na požiarnu ochranu a bezpečnostný systém (v rámci oploteného areálu bolo inštalovaných 5 kamier). Zdrojom tepla a chladu je tepelné čerpadlo VIESSMANN. 

V závislosti od úprav pozemku boli na severných stenách novostavieb vybudované rôzne exteriérové schodiská, tie s označením D, E a F disponujú výťahmi (SCHINDLER pre 9 osôb) vedúcimi z garáží v suteréne. Priamo na teréne sa nachádzajú parkovacie kapacity objektu G.

pod_borikom
Pod Bôrikom; Zdroj: Immo Project Management, s.r.o.

pod_borikom
Pod Bôrikom; Zdroj: Immo Project Management, s.r.o.

 

Bývať sa bude čoskoro

Podľa developera predstavuje projekt Pod Bôrikom zavŕšenie rozvoja rovnomennej ulice, s ďalšími stavebnými aktivitami sa už nepočíta. Predchádzala mu realizácia samotnej komunikácie s tromi vilovými objektmi situovanými na jej južnej strane. 

Súbor aktuálne podstupuje záverečnú fázu realizácie. Prebieha dokončovanie interiérov na základe individuálnych požiadaviek majiteľov nehnuteľností a pripravuje sa výstavba bazéna. So začiatkom prvých kolaudačných procesov sa počíta v októbri. 

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Bytové domy s veľkorysými vnútroblokmi, blízko rieky i centra

Rodinne orientovaná štvrť v Záhorskej Bystrici sa rozrastá

K zmene charakteru ulice Mlynské Nivy prispeje The Mill

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 28. 09. 2021
  • Tlačiť