Novostavby.sk

Bytové domy s veľkorysými vnútroblokmi, blízko rieky i centra

  • 16. 09. 2021
  • Tlačiť

Spoločnosť ARKON, a.s. skolaudovala v poradí druhú fázu svojho zvolenského rezidenčného projektu s názvom Rezidencia Hron. Na trh s nehnuteľnosťami priniesla 83 nových bytov a plány developera počítajú aj s následným rozšírením. Vydané stavebné povolenie pokrýva ešte dve etapy, ktoré sú aktuálne v štádiu prípravy projektovej dokumentácie. 

Rezidencia_Hron
Rezidencia Hron; Zdroj: ARKON, a.s.

 

Bývanie blízko centra a rieky

Obytný komplex leží priamo pri Strážskej ceste. Umiestnenie v zaujímavej rozvojovej lokalite zatiaľ, takpovediac „na poli“, však poskytuje možno prekvapivé výhody v podobe príjemnej pešej dostupnosti do centra s pestrou vybavenosťou a blízkosti atraktívneho elementu, rieky Hron pretekajúcej v dohľade.

 

Výstavba z prefabrikátov

Celý proces realizácie, od zahájenia prác po ukončenie kolaudačného konania, trval 17 mesiacov. K rýchlosti a tiež presnosti na stavenisku dopomohol zvolený konštrukčný systém využívajúci filigránové prefabrikáty.

Tieto železobetónové stenové a stropné prvky zabezpečila rakúska firma Oberndorfer, samotná výstavba bola zverená spoločnosti BTK – bývanie, teplo, klimatizácia s.r.o., ktorá má skúsenosti s uvedenou technológiou. Uplatnená bola napríklad pri súbore Karpatium rezidencie v Záhorskej Bystrici spomínanom v nedávnom článku na našom blogu.

Rezidencia_Hron
Rezidencia Hron; Zdroj: ARKON, a.s.

Rezidencia_Hron
Rezidencia Hron; Zdroj: ARKON, a.s.

 

Veľkorysé vnútrobloky

Druhá etapa Rezidencie Hron pokračuje v už predstavenom koncepte s rozvoľneným urbanizmom. K trom samostatne stojacim bytovým domom s pomerne veľkorysými vnútroblokmi, ktoré pri komunikácii prepája jednopodlažný objekt s obchodnými prevádzkami a službami, pribudli ďalšie hmoty. 

Dve jednoduché „bytovky“ so šiestimi podlažiami, jedna doplnená o dvojpodlažné krídlo s priestormi pre polyfunkčnú náplň, boli postavené na spoločnej podzemnej garáži a ohraničujú voľnú zelenú plochu. Parkovacie kapacity zahŕňajú 53 miest v exteriéri a 73 v suteréne 73, kde sa nachádzajú aj pivničné kobky.

Rezidencia_Hron
Rezidencia Hron; Zdroj: ARKON, a.s.

Holobyt, štandard a nadštandard

Ponuka pozostáva z jedno- až štvorizbových bytov, ku každému prislúcha lodžia, predzáhradka alebo terasa. Súčasťou všetkých je predpríprava na exteriérové žalúzie a pri najvyššie situovaných jednotkách i pre klimatizáciu. Klienti sa mohli rozhodnúť pre stupeň vyhotovenia holobyt alebo štandard zahŕňajúci napríklad laminátové podlahy, obklady a dlažby, interiérové dvere, sanitu a vodovodné batérie. Developer zohľadňoval aj individuálne, tzv. nadštandardné požiadavky na úpravu nehnuteľností.

Projekt Rezidencia Hron sa delí na 4 časti, v rámci zostávajúcich dvoch budú vybudované 4 objekty s 83 bytovými jednotkami situované bezprostredne vedľa 2. etapy. Predbežný odhad začiatku stavebných prác je 3Q 2022, a termín ukončenia realizácie trvajúcej približne 14-16 mesiacov pripadá na koniec roka 2023.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Rodinne orientovaná štvrť v Záhorskej Bystrici sa rozrastá

K zmene charakteru ulice Mlynské Nivy prispeje The Mill

V obľúbenom Miloslavove môžete bývať priamo pri parku

 

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 16. 09. 2021
  • Tlačiť