Novostavby.sk

Moderné bývanie v centre Bratislavy s fasádou v historickom štýle

  • 12. 09. 2018
  • Tlačiť

Na lukratívnej adrese v centre hlavného mesta začne už túto jeseň vyrastať nový rezidenčný projekt Kesselbauer. Pre zachovanie urbanizmu starej Bratislavy na ňom developer, investičná skupina Proxenta, vybuduje repliku historickej fasády podľa pôvodného domu pekára Alexandra Kesselbauera.

Zdroj: Proxenta

Rezidenčný projekt Kesselbauer vyrastie v bratislavskom centre na Námestí 1. mája. Proxenta v ňom ponúkne 130 dvoj- a trojizbových bytov a apartmánov s komfortným vnútorným vybavením na ôsmich podlažiach. Súčasťou projektu je aj zelené átrium vo vnútrobloku a podzemná garáž pre viac ako 150 vozidiel. Záujemcov vítajú v showroome na Jozefskej ulici 12 už od apríla 2018 a odovzdanie priestorov do rúk nových majiteľov je naplánované na koniec roka 2020.

Zdroj: Proxenta

Dom Kesselbaurevcov si zachová svoju tvár

Projekt Kesselbauer tvoria dva architektonicky i výškovo odlišné objekty, ktoré spolu tvoria harmonický celok s pôdorysom v tvare písmena U. Dezolátny stav pôvodnej budovy, ktorá desaťročia chátrala, neumožňoval jej zachovanie a rekonštrukciu. Developer sa však rozhodol vystavať na jej mieste repliku historickej fasády, vďaka čomu zostane zachovaná súčasná podoba námestia. Pri jej navrhovaní vychádzal z analýzy historických dokumentov a fragmentov pôvodnej fasády. V tomto dome sa kedysi nachádzalo známe bratislavské pekárstvo. Práve tu v druhej polovici 19. storočia rozvíjal svoj obchod pekár Alexander Kesselbauer. Dodával chlieb a pečivo aj do domácnosti arcikniežaťa Friedricha, ktorý so svojou rodinou obýval Grassalkovichov palác. „Všetky kroky sme konzultovali s pamiatkovým úradom a výsledná podoba repliky historického domu odzrkadľuje jeho pôvod v najvyššej možnej miere. Zostane zachovaný nielen pôvodný architektonický štýl, ale i použité materiály a farebné riešenie. Vďaka tomu dokážeme zachovať jej krásu a jedinečnosť aj pre budúce generácie,“ hovorí Pavol Kožík, majiteľ investičnej skupiny Proxenta.

Zdroj: Proxenta

Mestské bývanie pre náročných

Rezidencia Kesselbauer bude exkluzívnym miestom na vysokej úrovni nielen kvôli lukratívnej polohe v centre metropoly, ale aj vďaka použitým materiálom a špičkovým zariaďovacím prvkom. Zo 130 bytových jednotiek s plochou od 45 m2 do 78 m2 bude väčšina disponovať balkónom alebo lodžiou s pohodlnou výmerou od 4,5 m2 do 9 m2. Stupňovité odsadenie vrchných podlaží smerom do vnútrobloku zároveň umožní vytvoriť aj niekoľko luxusných bytov s nadštandardnými terasami s výmerami od 23 m2 až do veľkolepých 180 m2. Všetky byty a apartmány v tomto projekte budú vybavené kvalitnými podlahami, značkovou sanitou či hliníkovými oknami s prerušeným tepelným mostom. Budúci obyvatelia majú zároveň možnosť dokúpiť si aj pivničnú kobku v suteréne bytového domu a získať tak niekoľko metrov extra úložného priestoru navyše.

Zdroj: Proxenta

Súkromie a parkovanie v rušnej štvrti

Pokoj a bezpečie prinesie všetkým obyvateľom zelený dvor vo vnútrobloku, ktorý sa stane miestom oddychu a stretávania sa so susedmi či miestom pre bezpečnú hru malých detí. Vnútroblok bude plynule prepojený s projektom Weinhauer na Jozefskej ulici, ktorý Proxenta skolaudovala v minulom roku, čím vznikne atraktívny spoločný priestor plný zelene. Pohodlne a bezpečne zaparkovať v centre mesta je obrovskou pridanou hodnotou. V projekte Kesselbauer je parkovacích miest skutočne dosť. Na dvoch podzemných podlažiach vznikne priestor pre zaparkovanie viac ako 150 áut. Okrem parkovania tam bude miesto aj pre pivnice a skladovacie priestory v nadštandardných výmerách.

Zdroj: Proxenta

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Foto: Proxenta


  • 12. 09. 2018
  • Tlačiť