Novostavby.sk

Obľúbený ružinovský projekt sa prispôsobuje, pridáva etapu určenú najmä pre mladých ľudí

  • 19. 08. 2021
  • Tlačiť

Rezidenčný projekt NUPPU, ktorý zaujal riešeniami napomáhajúcimi rozvoju dobrých susedských vzťahov, sa stále rozrastá. Na začiatku augusta bolo ohlásené spustenie predaja v desiatom objekte, označený bol v súlade s kvetinovou tematikou ako Magnólia 1, pričom v porovnaní s predchádzajúcimi etapami prináša viaceré novinky. Skolaudovaný by mal byť v polovici roka 2023.

nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.skSympatický koncept

Rozsiahly komplex buduje spoločnosť YIT Slovakia v bratislavskom Ružinove, v miestnej časti Nivy, kde predstavuje výraznú a v tomto období už i značne pokročilú transformáciu jedného z „brownfieldov“ umiestnených povedľa ulice Mlynské nivy. Pozornosť verejnosti si vyslúžil vďaka svojej polohe a veľkosti, pozitívne ohlasy mu však získal najmä pomerne pozitívne ladený koncept zameraný na podporu lokálnej komunity.

K jeho dôležitým motívom patrí centrálny park, ktorý rastie zarovno s celým projektom. Jeho spracovanie zohľadňuje veľmi aktuálnu potrebu realizácie kvalitných verejných priestorov, atraktívnych nielen po vizuálnej stránke, ale aj z hľadiska množstva ponúkaných aktivít.

nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

 

Tradičný dvor sa v Nuppu prezentuje v súčasnej podobe, zjavný je cieľ uspokojiť rôzne skupiny užívateľov. Navrhnuté boli charakterovo odlišné zóny, spoločenská, aktívna a oddychová. Rezidenti tak môžu využívať ihrisko určené pre futbal a basketbal, detské ihriská, exteriérové posilňovacie zostavy, pingpongové stoly, bežecký a korčuliarsky okruh, v spoločenskej časti nájdeme grily a stoly s lavičkami, ako užitočný môžeme hodnotiť výbeh pre psov. 

Obyvateľom sú navyše k dispozícií služby „carsharingu“, balíkoBox alebo nabíjacie stanice pre elektromobily. 

nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

 

Nová etapa Magnólia

Najnovšie komunikovaná etapa Magnólia 1 má byť určená hlavne pre mladých ľudí a ponúkne celkovo 95 jedno- až štvorizbových apartmánov. Avizované odlišnosti v doterajšom koncepte najzreteľnejšie naznačuje už samotná poloha. 

Na rozdiel od ostatných stavieb je situovaná rovnobežne s diaľnicou D1, v južnej časti predmetného územia ako prvá časť pozdĺžneho objektu so strohou architektúrou. Líšiť sa bude i vybavenie jednotiek, predávajú sa s kychynskou linkou a vstavanými skriňami.

Klubovňa, zriadená v každom bytovom dome, bude tentokrát prispôsobená očakávanej klientele a zariadi sa ako co-workingový priestor, na prízemí ďalej poslúži spoločná práčovňa. Parkovanie kapacity, aj pre motocykle, budú vytvorené v garáži a pred objektom. 

magnolia_nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

Výraznejšie zmeny zasiahnu tiež výstavbu. Jej proces zefektívni použitie prefabrikovaných prvkov osádzaných od 3. nadzemného podlažia. Takéto dielce na Slovensku ešte neboli použité, vyvinuli sa v spolupráci so spoločnosťou Váhostav, ktorá poskytla svoje know-how z priemyselných stavieb.

K výhodám prefabrikácie sa počíta rýchlosť, presnosť a menšie množstvo odpadu, k znižovaniu prenosu hluku v Magnólii 1 prispejú prefabrikované stúpačky - zvislé rozvody potrubia.

Milan Murcko, generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia, uvádza: „Našou stratégiou je hľadať udržateľné riešenia v stavebníctve, preto sa snažíme na Slovensko prinášať energeticky hospodárne koncepty s čo najnižšou ekologickou stopou. Som rád, že teraz môžeme predstaviť ďalšiu novinku, ktorá využíva inovatívne postupy a udržateľnejšie technológie a prináša nový dostupný koncept aj pre mladých prvokupujúcich.“

nuppu
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Štvrť, ktorá môže dať Bratislave veľa, sa začne stavať tento rok

Tatranský rezort postavia z viac ako 100 ročného dreva z udržateľných lesov

Pestrú ponuku bytov do Devínskej Novej Vsi prinesie Rakyta

 

Zdroj: Novostavby.sk, YIT Slovakia

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 19. 08. 2021
  • Tlačiť