Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Tabáň – výnimočný projekt v srdci Nitry

  • 05. 09. 2018
  • Tlačiť

V absolútnom centre Nitry čoskoro vyrastie polyfunkčný objekt Tabáň s bytmi, apartmánmi, obchodnými i kancelárskymi priestormi. Investičná skupina Proxenta, ktorá je developerom projektu, svojou koncepciou prináša okrem výnimočne výhodnej lokality aj množstvo benefitov pre obyvateľov mesta i budúcich užívateľov budovy.

Zdroj: Proxenta

Projekt Tabáň sa už od začiatku príprav teší veľkému záujmu Nitranov. Nie je sa čo čudovať, moderné byty vo vysokom štandarde priamo v centre tohto živého mesta nikto neponúkal už niekoľko desiatok rokov a pravdepodobne ešte dlho ani nebude. „V centre rozvíjajúceho sa krajského mesta sa málokedy nájde taký lukratívny pozemok, akým je blok medzi nitrianskymi ulicami Štúrova, Piaristická a Palánok. Sme radi, že sa nám ho podarilo získať a realizovať projekt priateľský k celému mestu, akým Tabáň bude,“ hovorí Pavol Kožík, majiteľ investičnej skupiny Proxenta. Na mieste budúcej výstavby bola predtým nevyužitá plocha so sutinou s predošlých stavieb v okolí. Už v tomto roku tu začne rásť komplex, aký si táto štvrť zaslúži. V súčasnosti prebieha predpredaj priestorov, začiatok výstavby sa predpokladá do konca roku 2018.

Zdroj: Proxenta

Po stopách histórie

V prvej projektovej dokumentácii niesol pôvodne projekt pracovný názov Townhill. Keďže sa má stať integrálnou súčasťou centra mesta, ku ktorému majú blízky vzťah všetci Nitrania, developer sa rozhodol vyhlásiť verejné hlasovanie o názve projektu. Vyjadriť svoj názor mohli všetci na webových stránkach Mynitra.sme.sk a Nitra.sk a do hlasovania sa zapojilo viac ako 3000 obyvateľov Nitry a jej okolia. Nitrania si vyberali názov zo 4 návrhov, Tabáň, Palánok, Pod Vŕškom a Townhill. S veľkým náskokom sa víťazom hlasovania stal názov Tabáň, ktorý sa páčil takmer polovici hlasujúcich. Nitrania tak podporili návrat k tradíciám, táto lokalita vedľa piaristického kláštora sa tak totiž nazývala už od 18. storočia.

Zdroj: Proxenta

Bezkonkurenčná lokalita

Tabáň ponúkne na 7 nadzemných a 2 podzemných podlažiach rôzne typy priestorov. K dispozícii bude 258 bytov a apartmánov v širokej palete výmer a dispozícií. Záujemci si budú môcť vybrať z 2-izbových, 3-izbových i 4-izbových bytov a tiež z dvojpodlažných mezonetov s terasami. Polyfunkčný objekt prinesie aj 1 800 m2 kancelárskych a obchodných priestorov. Z nich viac ako polovica sa bude nachádzať na prvom nadzemnom podlaží. Parkovanie bude riešené v podzemnej garáži. Na dvoch podzemných podlažiach bude obyvateľom a návštevníkom objektu k dispozícii spolu 483 parkovacích miest.  V pešej dostupnosti majú budúci obyvatelia projektu nákupy v blízkom obchodom centre, školy i škôlky, pešiu zónu a historické centrum, kiná i divadlá a tiež banky a dôležité inštitúcie.

Zdroj: Proxenta

Oáza zelene vo vnútornom átriu

Celý komplex je átriového typu v tvare nepravidelného štvoruholníka. V strede vznikne nádvorie s rozlohou vyše 2500 m2 , v ktorom developer plánuje výsadbu stromov a vybudovanie oddychových zón pre obyvateľov komplexu. Zaujímavým prvkom bude kamenná dlažba, ktorá povedie cez vnútorné átrium a naznačí situovanie pôvodnej Hornotabánskej ulice, ktorá v minulosti viedla naprieč pozemkom.  Prístup do átria bude z verejných komunikácií Piaristická a Palánok.

Zdroj: Proxenta

Pozornosť pre cyklistov

Developer v rámci projektu podporil aj zlepšenie podmienok cyklistov a chodcov v meste. V spolupráci s Útvarom hlavného architekta mesta Nitra (ÚHA mesta Nitra) a občianskym združením Rozbicyklujme Nitru! zapracoval do projektovej dokumentácie aj obojsmernú cestičku pre cyklistov na Štúrovej ulici. Zasunutím parteru stavby tak vznikne cestička pre chodcov v šírke 4 m, obojsmerná cestička pre cyklistov v šírke 2,5 m s priechodmi pre cyklistov a príslušnými ochrannými a deliacimi prúžkami. Miesto ostane aj pre pás zelene oddeľujúci cyklistickú trasu od vozovky na Štúrovej ulici. “Návrh OZ Rozbicyklujme Nitru! vnímame z hľadiska pohybu verejnosti pred budovou pozitívne. Požiadavku sme zapracovali do projektovej dokumentácie a veríme, že aj tento detail zvýši prínos projektu Tabáň pre Nitru,” dodáva Pavol Kožík, majiteľ investičnej skupiny Proxenta.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Foto: Proxenta


  • 05. 09. 2018
  • Tlačiť

Diskusia