Novostavby.sk

Pestrú ponuku bytov do Devínskej Novej Vsi prinesie Rakyta

  • 29. 07. 2021
  • Tlačiť

Spoločnosť Lucron, ktorá sa spája s viacerými výraznými developerskými projektmi, a to najmä v našom hlavnom meste, rozbieha ďalšiu stavebnú aktivitu. Obytný súbor s pracovným názvom Rakyta plánuje postaviť v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Zámer sa aktuálne nachádza v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie. 

rakyta
Rakyta; Zdroj: Lucron

 

Na zelenej lúke

Nové bývanie vznikne v zatiaľ nezastavanej oblasti, na pozemku s celkovou rozlohou 28 563 m². Časť pokrýva poľnohospodárska pôda, zvyšná plocha s náletovou vegetáciou je bez využitia. Na severovýchode preteká melioračný kanál Rakyta.  

Charakter širšieho okolia ovplyvňujú lesy Devínskej Kobyly, pripravovaný projekt bude vo vizuálnom kontakte a možno i v dizajnovom súlade s polyfunkčnou štvrťou Bory od Penta Real Estate, rozrastajúcou sa na východ od miesta výstavby. Niekoľko z jej rezidenčných etáp totiž navrhlo architektonické štúdio Sadovsky & Architects s.r.o., autor projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie Rakyty.

rakyta
Rakyta; Zdroj: Lucron

 

Pestrá ponuka bytov

Do riešeného územia napojeného na Opletalovu ulicu bude osadená šestica bytových domov so zhodnou podlažnosťou, posledné z piatich nadzemných podlaží bude ustúpené. Spolu prinesú 322 bytov, pričom na záujemcov by mala čakať pomerne pestrá skladba. Ako naznačuje Juraj Juritka, Development Director spoločnosti Lucron: „V projekte pracujeme s rozmanitou typológiou, ktorej súčasťou sú byty s predzáhradkami, balkónmi, lodžiami, aj terasami.“ 

 

Pestré verejné priestory

Tak ako aj pri mnohých ďalších súčasných realizáciách, v okolí voľne stojacich objektov sa počíta s úpravami prostredia podporujúcimi komunitu. Výrazný podiel vo verejných priestoroch bude okrem rôznorodej výsadby reagujúcej na neďalekú prírodnú krajinu patriť detským ihriskám, prístreškom na posedenie a iným miestam pre trávenie voľného času. Parkovacie kapacity v celkovom počte 445 budú vytvorené na teréne (235 kusov) a v podzemných garážach pod bytovými domami (210 kusov).

 

Výrazné portfólio

Na území Bratislavy sa spoločnosť Lucron zviditeľňuje hneď niekoľkými rezidenčnými projektmi. 

Napríklad Urban Residence na Račianskej zaujal netradičným parkom, z rovnakej ulice sú prístupné tiež rodinne orientované Malé Krasňany. Nesto v Petržalke má predstavovať sebestačnú mestskú štruktúru a za Vydricou v podhradí stojí atraktívna myšlienka scelenia hlavného mesta. Ďalej, v Trnave už dlhšiu dobu prebieha etapovitá realizácia súboru Arboria, kompletne novej štvrte s príjemnými zelenými vnútroblokmi.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V pohodovej liečebnej osade vo Vysokých Tatrách rastie bytový dom POD LESOM

V obľúbenom vinohradníckom meste vzniká nová štvrť, dôležitou súčasťou má byť zeleň

Stavia sa konečne aj v Senici a priamo pri parku, v ponuke sú byty s terasami

 

Zdroj: Lucron, Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 29. 07. 2021
  • Tlačiť