Novostavby.sk

V žiadanej lokalite vyrastú nadčasové stavby z dielne renomovaného architekta

  • 20. 07. 2021
  • Tlačiť

Bratislavská Koliba sa spája s určitou exkluzivitou. Nachádza sa v blízkosti centra na úpätí Malých Karpát a vďaka svojej polohe poskytuje doslova nadhľad nad dianím v nižšie položenej mestskej štruktúre.  Do žiadanej lokality sa onedlho chystá vstúpiť spoločnosť Sucha 4 s.r.o., v tichej časti Stráže, na sever od hlavnej stanice, pripravuje menší súbor s názvom Wachtmeister. 

wachtmeister_celok
Wachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

Žiadaná lokalita - renomovaný architekt

Skutočnosť, že ide o luxusnejšie susedstvo potvrdzuje charakter zástavby, veľkosťou honosné vily a snaha o udržanie súkromia prostredníctvom uzatvorených areálov. Do tohto, v mnohých prípadoch architektonicky pozoruhodného, prostredia pribudne 5 kultivovaných objektov z dielne architekta Iľju Skočeka, trojnásobného laureáta a osemnásobného nominanta na cenu CE ZA AR, dvakrát nominovaného na Cenu Dušana Jurkoviča a päťkrát na Cenu ARCH. 

wachtmeister_exterier
Wachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

 

Nadčasová architektúra

Wachtmeister vyrastie na ohradenom pozemku napojenom na ulicu Suchá. Ponúkne celkovo 12 bytových jednotiek rozdelených po tri v troch stavbách A, B a C, dve v dvojdome D a ďalšiu v samostatnom dome E.

Autor oslovuje pomerne nadčasovým dizajnom, jednoduché pravouhlé hmoty obložené obľúbeným tehličkovým obkladom odľahčujú do rôznych smerov orientované terasy, rozmiestnené s úmyslom zabezpečiť nerušené užívanie v čo najväčšej miere. K jednotnosti výrazu prispeje osadenie elektricky ovládaných exteriérových žalúzií. 

wachtmeister_garaze
Wachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

wachtmeister_exterier
Wachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

 

Po konštrukčnej stránke pôjde o nosný systém tvorený monolitickými železobetónovými stenami a stĺpmi s monolitickými železobetónovými stropnými doskami. Z monolitického železobetónu budú i medzibytové priečky, vertikálne členenie v rámci bytov bude murované, predsteny sadrokartónové. Osadia sa okná a presklené steny s hliníkovými rámami a izolačným trojsklom.

Ako zdroj tepla sa zrealizuje individuálne riešené vykurovanie tepelným čerpadlom, a to samostatne pre každý jeden byt. Kúrenie i chladenie bude zabezpečené prostredníctvom podlahového systému, na druhom a treťom nadzemnom podlaží sa počíta s predprípravou pre klimatizačné jednotky.

wachtmeister_terasa
Wachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

 

Pôsobivý obytný priestor

Dispozičné riešenie zaujme svojou čistotou a rovnako veľkorysosťou hlavného obytného priestoru, ktorý sa logicky ďalej otvára na pekné, rozľahlé terasy. Tie budú v prípade vyššie umiestnených jednotiek prispôsobené na inštaláciu vírivej vane, klienti na prízemí môžu využívať vlastné predzáhradky. S výnimkou jedného majú všetky byty rozložené na dvoch či troch podlažiach striktne odčlenenú dennú a nočnú zónu. 

wachtmeister_kuchyna
Wachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

wachtmeister_interier
Wachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

wachtmeister_spalna
Wachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

Byty budú odovzdávané v stave „white walls“, v cene je však návrh interiéru na mieru od architektonickej kancelárie BLZK architekti, ktorá ponúka i vyhotovenie na „kľúč“. Developer zvolil túto možnosť vzhľadom na skúsenosti s klientmi, ktorým vopred určený štandard zvyčajne nevyhovuje a priestory by radi prispôsobili vlastným predstavám.

Aktuálne prebieha tender na dodávateľa stavby, pričom stavebné práce by mali byť zahájené v septembri. Termín ukončenia realizácie sa predpokladá v marci roku 2023.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V pohodovej liečebnej osade vo Vysokých Tatrách rastie bytový dom POD LESOM

V obľúbenom vinohradníckom meste vzniká nová štvrť, dôležitou súčasťou má byť zeleň

Stavia sa konečne aj v Senici a priamo pri parku, v ponuke sú byty s terasami

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 20. 07. 2021
  • Tlačiť