Novostavby.sk

V pohodovej liečebnej osade vo Vysokých Tatrách rastie bytový dom POD LESOM

  • 15. 07. 2021
  • Tlačiť

V rozbehnutej letnej dovolenkovej sezóne pridávame príspevok o nehnuteľnostiach, ktoré vzhľadom na atraktívnu polohu disponujú potenciálom rekreačného využitia. Do príjemného, horského prostredia bude vsadený bytový dom POD LESOM, developer ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o. ho realizuje v jednej z 15 osád Vysokých Tatier, na území Dolného Smokovca.

POD_LESOM_parkovisko
POD LESOM; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

 

Pohodová liečebná osada

Miesto realizácie nájdeme na juhu tejto historicky liečebnej tatranskej osady, (na severe v pôvodnej osade stojí Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb) v rámci mladšej štruktúry sídliska Pod lesom vybudovanej v roku 1958. V pokojnom susedstve sa nachádza uvoľnená zástavba nízkych bytových objektov a vybavenosťou v podobe potravín, materskej a základnej školy. Pár minút chôdze je vzdialená železničná stanica a lyžiarske stredisko Pod Lesom, v dobrej dostupnosti sú pochopiteľne i viaceré vyhľadávané turistické centrá ako Tatranská Lomnica, Starý Smokovec či Štrbské Pleso.

POD_LESOM_objekt
POD LESOM; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

 

Súčasná architektúra

Dizajn novostavby POD LESOM nasleduje súčasné estetické trendy. Do lokality s pomerne bežnou architektúrou vkladá autor projektu, architekt Radoslav Ivan z ARCHSTUDIO, vcelku kompaktnú stavbu s vysunutou hmotou schodiska a výťahu, ukončenú jednoduchou sedlovou strechou. Fasády by mali osloviť veľkými francúzskymi oknami a štýlovým materiálovým riešením. Hliníkové rámy doplní obklad s dreveným a betónovým dekorom, juhozápadné priečelie oživia balkóny prístupné z väčšiny obytných miestností.

POD_LESOM_exterier
POD LESOM; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

 

Na výber je interiér na „kľúč“

Na troch nadzemných a jednom podkrovnom podlaží bude vytvorených 17 dvoj- až štvorizbových bytov, z toho 7 mezonetov, každý s balkónom a skladom. Najmenšie poskytujú výmeru 48,49 a najväčšie 102,16 m² (bez exteriérových plôch a príslušenstva). Na prízemí bol vyhradený jeden priestor pre komerčné účely. 

Nehnuteľnosti sa predávajú v stave „holobyt“, pričom súčasťou ponuky je v prípade záujmu aj vyhotovenie interiéru na „klúč“, návrhy vznikli v úzkej spolupráci dodávateľských firiem SUNMASS a Exclusive design s architektom projektu POD LESOM.

POD_LESOM_interier_kuchyna
POD LESOM - interiér; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

POD_LESOM_interier_obyvacka
POD LESOM - interiér; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

POD_LESOM_spalna
POD LESOM - interiér; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

 

Inteligentné riešenia

Po konštrukčnej stránke ide o železobetónový stenovo-stĺpový nosný systém so železobetónovými stropmi, postavený na vystužených pätkách a pásoch. Použije sa obvodové tehlové murivo so zateplením a vnútorné sadrokartónové priečky. Strecha pozostáva z dreveného zatepleného krovu a plechovej krytiny. 

V záujme eliminovať vzájomné nežiaduce vykurovanie či prechladzovanie bytov budú medzibytové priečky a podlahy dôkladne zateplené. V každej jednotke sa plánuje samostatná regulácia elektrického podlahového kúrenia aj lokálnej stenovej jednotky s rekuperáciou, a to pohodlne cez wifi. Prostredníctvom tohto „smart“ systému má byť riadený tiež vstup do objektu, garáže a prípadne i do bytov. Obyvatelia budú mať k dispozícii parkovacie kapacity v počte 20 miest v suteréne a 13 miest pri objekte.

Na začiatku júla bola vyhotovená spodná stavba bytového domu a prebiehala finalizácia stĺpov a oporných stien v suteréne. Celá výstavba by mala byť ukončená v polovici roka 2022.

POD_LESOM_vystavba
POD LESOM - výstavba; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

POD_LESOM_vystavba
POD LESOM - výstavba; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

POD_LESOM_vystavba
POD LESOM - výstavba; Zdroj: ARCHSTUDIO DEVELOPMENT s.r.o.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Svieži prístup medzi panelákmi, pribudla aj lezecká stena

Konverzie industriálu sú „in“, oslovil interiér Smaltovne

Dôležitý projekt na Nivách sa ukončuje, prinesie aj nápaditú pobytovú strechu

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 15. 07. 2021
  • Tlačiť