V obľúbenom vinohradníckom meste vzniká nová štvrť, dôležitou súčasťou má byť zeleň | Novostavby.sk
Novostavby.sk

V obľúbenom vinohradníckom meste vzniká nová štvrť, dôležitou súčasťou má byť zeleň

  • 13. 07. 2021
  • Tlačiť

Záujemcom o bývanie v Modre sa otvárajú ďalšie možnosti. Zastavané územie obľúbeného vinohradníckeho mesta sa rozšíri o novú štvrť s názvom Malé hliny Modra. Za projektom stojí spoločnosť ATOPS s.r.o., práce na prvých bytových objektoch zahájila na začiatku júla.

male_hliny_modra_situacia
Malé hliny Modra; Zdroj: ATOPS s.r.o.

Predmetné územie s rozlohou 109 125 m² sa podľa charakteru stavieb delí na dve základné časti, na jednej developer zrealizuje bytové domy, na druhej boli vytvorené pozemky s kompletnými inžinierskymi sieťami pre individuálnu výstavbu rodinných domov vo výmerách 502 až 762 m². 

V portfóliu ATOPS s.r.o. sa podobne zostavený koncept už nachádza. Na našom blogu sme na konci mája predstavili Novú Alej Martina Benku v Kostolišti pri Malackách a dávnejšie i súbor Nová Tehelňa v Senci, pri ktorých ide opäť o kombináciu predaja parciel a budovanie bytov.

male_hliny_bd
Malé hliny Modra; Zdroj: ATOPS s.r.o.

Spoločenské centrum štvrte

Stavenisko nájdeme v Kráľovej, miestnej časti Modry. Napája sa na komunikáciu smerujúcu do Budmeríc, pozdĺž ktorej sa formujú objekty s rezidenčnou funkciou. Projekt prinesie 14 nových troj- a štvorpodlažných bytových domov umiestnených na severe územia, do zástavby bude zakomponované aj menšie spoločenské centrum, dôležitá súčasť životaschopných mestských štruktúr. V Malých hlinách Modra bude reprezentované drobnými prevádzkami orientovanými do oddychovej zóny s parkovými úpravami a detským ihriskom. 

male_hliny_vybavenost
Malé hliny Modra; Zdroj: ATOPS s.r.o.

male_hliny_ihrisko
Malé hliny Modra; Zdroj: ATOPS s.r.o.

 

Dôraz na zeleň

Architektúra by mala byť v zásade jednotná, počíta sa s výraznejším využitím zelene. Okrem výsadby vo verejnom priestore v podobe spomínaného parku, oživenia vnútroblokov či izolačného pásu pri ceste sa uplatní aj v rámci architektonického riešenia. Vzniknú vegetačné strechy a terasy, fasády osvieži ťahavá zeleň.

Po konštrukčnej stránke pôjde o tehlové stavby so železobetónovými stropmi ukončené plochým prestrešením. Do predaja sa aktuálne dostali dva bytové domy s jedno- až trojizbovými bytmi. Ku každému patrí balkón alebo terasa a dokončované budú v tzv. vysokom štandarde. Ten zahŕňa podlahy, dlažby, obklady, sanitu, klimatizáciu a predprípravu na vonkajšie elektrické žalúzie. Parkovacie kapacity budú umiestnené na teréne, niektoré vybrané miesta sa vybavia nabíjačkami pre elektromobily.

male_hliny_bytovka
Malé hliny Modra; Zdroj: ATOPS s.r.o.

male_hliny_bytovka_vybavenost
Malé hliny Modra; Zdroj: ATOPS s.r.o.

 

Pokrok na stavenisku

V polovici júna pokračovali záverečné úkony na budovaní infraštruktúry k všetkým plánovaným nehnuteľnostiam i individuálne realizovaným rodinným domom. Stavebné práce na bytových domoch začali dňa 1.7.2021, pričom súčasne sa rozbieha realizácia parkovísk a sadových úprav. Pri odovzdávaní nového bývania, ktoré sa plánuje na konci budúceho roka, tak obyvatelia uvidia už upravené prostredie so vzrastlou vegetáciou.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Z kancelárií v centre Bratislavy budú originálne apartmány

Svieži prístup medzi panelákmi, pribudla aj lezecká stena

Konverzie industriálu sú „in“, oslovil interiér Smaltovne

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 13. 07. 2021
  • Tlačiť