Novostavby.sk

Dôležitý projekt na Nivách sa ukončuje, prinesie aj nápaditú pobytovú strechu

  • 15. 06. 2021
  • Tlačiť

Logo nainštalované na fasáde jednej z najsledovanejších stavebných aktivít na území hlavného mesta naznačuje, že niekoľkoročná realizácia sa konečne blíži do finále. Multifunkčné centrum Nivy, výstavbu ktorého odštartovalo presťahovanie bratislavskej autobusovej stanice dňa 1. októbra 2017, bude pre návštevníkov sprístupnené ešte v tomto roku.

pohlad_na_nivy_tower
Pohľad k centru Nivy; Zdroj: Novostavby.sk

 

Nové Nivy

Projekt patrí do rozsiahleho plánu, štvrte Nové Nivy z portfólia developera HB Reavis a zahŕňa aj momentálne najvyššiu administratívnu budovu v Bratislave, vežu Nivy Tower. Celok sa rozrastá v lokalite podstupujúcej naozaj masívnu transformáciu, na pôvodne priemyselnom predmestí sa formuje štruktúra, ktorá sa zvykne pokladať za nové centrum Bratislavy. Symbolom tohto prerodu by mala byť koncentrácia viacerých, z časti i dokončených, vežových stavieb.

nivy_logo
Centrum Nivy; Zdroj: HB Reavis

nivy_logo
Centrum Nivy; Zdroj: HB Reavis

 

 

Pestrý mix prevádzok

Centrum Nivy bolo vyskladané z viacerých funkcií, dôležitou súčasťou je vytvorenie nového terminálu medzinárodnej autobusovej prepravy v podzemí. Nielen cestujúci budú mať k dispozícii rôzne obchody a služby, medzi nimi napríklad potraviny YEME so svojou prvou bezlepkovou pekárňou, predajňu s módou od lokálnych dizajnérov SOM Store a potvrdené boli tiež viaceré známe značky ako Zara Home, Oysho, Björn Borg, Dedoles, svoj showroom tu otvorí Alza. Pozornosť má pritiahnuť gastro zóna s tržnicou (dnes fungujúca online) zameranou na kvalitné domáce produkty.

Aktuálne prebieha príprava interiérov jednotlivých prevádzok, niektoré sú už v pokročilejších fázach s ohľadom na plánované otvorenie komplexu. Na začiatku júna sa osádzali drevené obklady eskalátorov, pričom pre komfortný pohyb ich bolo navrhnutých až 35 kusov. 

nivy
Centrum Nivy; Zdroj: Novostavby.sk

nivy_parter
Centrum Nivy; Zdroj: Novostavby.sk

 

Strecha plná aktivít

V rovnakom čase sa realizovali posledné úpravy nápaditej strechy, ktorú môžeme zaradiť k zaujímavostiam celého konceptu. Najvrchnejšia úroveň stavby bola totiž naplno využitá a riešená s úmyslom podporiť život na mieste i mimo nákupných či cestovateľských potrieb. 

Návštevníkov láka zelenými plochami s už vysadenými 134 vzrastlými stromami, kreatívnym detským ihriskom inšpirovaným slnečnou sústavou či lezeckou trasou zloženou z rôznorodých prvkov využívajúcou šikmé strešné roviny. Pre aktívny pohyb slúžia zóny na cvičenie spolu s viac ako 500 metrov dlhou bežeckou trasou. Atraktívne vybavenie ďalej dopĺňa grilovacie miesto či tzv. „komunitná záhrada“.

 

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Pri lese v Trenčíne nájdete novú štvrť rodinných domov

Unikátna sála vznikne na Trnavskom mýte, kapacitou prekoná pôvodný Istropolis

Príroda v okolí nového projektu prezrádza, že sme na Záhorí

 

Zdroj: Novostavby.sk, HB Reavis

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 15. 06. 2021
  • Tlačiť