Novostavby.sk

Najväčší rezidenčný, cenovo dostupný projekt na území bratislavskej Trnávky sa rozrastá

  • 08. 06. 2021
  • Tlačiť

Spoločnosť JTRE nedávno spustila druhú etapu predaja projektu Ovocné sady. Vznikajúci rezidenčný súbor komunikuje ako cenovo najdostupnejšie bývanie v príslušnom segmente, pričom popri určite dôležitej finančnej stránke by chcela klientov osloviť riešeniami súvisiacimi s niektorými aktuálne veľmi populárnymi témami. 

ovocne_sady
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

Koncept má byť orientovaný na rôzne skupiny obyvateľov, odlišné vekom i záujmami a objavujú sa v ňom snahy zacielené na posilnenie komunity. Súčasné developerské projekty sa zameriavajú na navrhovanie vizuálne a funkčne pestrých verejných priestorov určených takpovediac pre všetkých. Podobné aktivity môžeme chápať aj ako reakciu na staršiu panelovú zástavbu a neutešené obrazy častokrát nedostatočne udržiavaného prostredia.

 

Nová štvrť pri letisku

Štvrť Ovocné sady sa rozrastá na území bratislavskej Trnávky, napojená je na Ivanskú cestu. V dobrej dostupnosti sa nachádza športovo-rekreačný areál Zlaté piesky, Letisko M.R. Štefánika, viaceré nákupné centrá napríklad Avion Shopping Park, IKEA a hneď v susedstve nájdeme Pharos. 

Postaví sa celkovo 11 objektov dosahujúcich 7 až 8 nadzemných podlaží. Ich rozloženie čerpá z lineárnej výsadby ovocných sadov, v záujme priblížiť sa pôvodnému charakteru územia pribudnú pozdĺž komunikácií stromové aleje. Architektúra je obyčajná, nekonfliktná, podľa architektov zo štúdia GFI by mala vynikať práve zeleň. Vizualizácie zobrazujú stavby vytvorené prienikom dvoch jednoduchých hmôt v čisto bielej a zemitej farbe, na fasádach vidíme pravidelný raster okien a balkónov.

ovocne_sady
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

ovocne_sady
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

Komunitná záhrada

Navodiť príjemnú atmosféru, ktorá podporí dobré susedské vzťahy pomôžu upravené vonkajšie plochy. Pokračovanie veľkého parku, dokončený bude v prvej etape, zahŕňa tzv. komunitnú záhradu pre pestovanie vlastných byliniek a plodín. Do návrhu patrí detské ihrisko, stroje na cvičenie dospelých, grilovacie miesto a účelný mobiliár.

V Ovocných sadoch bude zriadených 696 parkovacích státí, z toho 361 krytých, v podzemných garážach bude zároveň vyčlenený priestor pre odkladanie bicyklov. Vybavenosť v okolí doplní 107 m² obchodných plôch v parteri bytových domov. V rámci štvrte vznikne i škôlka s kapacitou 80 miest.

ovocne_sady
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

Pokrok na stavenisku

Realizácia prvej fázy začala pred viac ako rokom a na trh bolo uvedených 550 bytov, voľná z nich zostala už menej ako pätina. V máji developer ponuku rozšíril o ďalších 354 bytov a 123 apartmánov s jednou- až tromi izbami v piatich nových bytových domoch, ku každému prislúcha balkón a pivničná kobka. Na október tohto roku naplánoval zahájenie výstavby s predpokladanou dĺžkou trvania 22 mesiacov. 

ovocne_sady
Ovocné sady - výstavba; Zdroj: JTRE

ovocne_sady
Ovocné sady - výstavba; Zdroj: JTRE

ovocne_sady
Ovocné sady - výstavba; Zdroj: JTRE

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Pri lese v Trenčíne nájdete novú štvrť rodinných domov

Unikátna sála vznikne na Trnavskom mýte, kapacitou prekoná pôvodný Istropolis

Príroda v okolí nového projektu prezrádza, že sme na Záhorí

 

Zdroj: Novostavby.sk, JTRE

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 08. 06. 2021
  • Tlačiť