Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Pri lese v Trenčíne nájdete novú štvrť rodinných domov

  • 03. 06. 2021
  • Tlačiť

V posledných týždňoch boli na našom blogu priblížené developerské projekty v trenčianskych hlavných mestských častiach STRED a ZÁPAD. V poradí tretí článok venovaný novému bývaniu v tomto meste prináša informácie o rezidenčnom súbore na opačnej strane zastavaného územia a osadenom do odlišného prostredia. Rezidencie Kubrá spoločnosti Dolná Kopanica s.r.o. sa nachádzajú pri lese, v časti SEVER, Kubrá.

rezidencie_kubra_situacia
Rezidencie Kubrá - situácia; Zdroj: Dolná Kopanica s.r.o.

 

 

Bývanie pri lese

Atmosféru lokality výrazne ovplyvňuje okolitá prírodná krajina so zvlneným terénom a lesným porastom. Miesto realizácie sa rozkladá na juhozápadnom svahu pri ulici Kubranská, v susedstve riedkej nízkopodlažnej zástavby. Výber zahŕňal 29 pozemkov určených pre individuálnu výstavbu a ďalších 15 kusov, na ktorých developer ešte v minulom roku dobudoval a skolaudoval rovnaký počet radových rodinných domov. 

rezidencie_kubra
Rezidencie Kubrá; Zdroj: Dolná Kopanica s.r.o.

 

Domy v 3 veľkostiach

Stavby z dielne spoločnosti Dolná Kopanica s.r.o. môžeme vidieť osadené v rade pozdĺž cesty, rozdelené do troch celkov. Jednotlivé domy vyzerajú na prvý pohľad viac-menej zhodne, základom je rovnaké hmotové riešenie i jednoduché výrazové prostriedky, rozdiely nájdeme vo výmerách a počte izieb. Vytvorené boli tri veľkostné kategórie s podlahovou plochou presahujúcou 130 m² až po takmer 166 m². Plochy prislúchajúcich pozemkov sa pohybujú od 210 do 680,60 m².

Všetky nehnuteľnosti sú dvojpodlažné s plochým prestrešením a veľkými presklenými otvormi, v závislosti od rozmerov disponujú 4 alebo 5 obytnými miestnosťami. Na prízemí bola navrhnutá otvorená spoločenská zóna s kuchyňou, jedálňou a obývacou izbou s prístupom na terasu. Dispozícia zahŕňa aj priestrannú technickú miestnosť a vedľa vstupných dverí situovanú pracovňu, v prípade menších jednotiek zase komfortný šatník. Na poschodí boli umiestnené dve izby s východom na lodžiu, rodičovská spálňa a dve kúpeľne. Pred každým objektom môžu pohodlne zaparkovať dve osobné autá.

Ako stavebný materiál boli použité pálené tehlobloky, stropné konštrukcie tvoria monolitické oceľobetónové dosky. Osadené boli výplne s hliníkovými rámami a trojsklom využívajúce dizajnovo čistý a bezbariérový systém HS portál.

rezidencie_kubra_zapad
Rezidencie Kubrá; Zdroj: Dolná Kopanica s.r.o.

kubra_int
Rezidencie Kubrá; Zdroj: Dolná Kopanica s.r.o.

Obyvatelia sa sťahujú

Nová štvrť pomaly ožíva. V niektorých domoch sa už dlhšie býva, ďalší majitelia by sa mali nasťahovať do letných mesiacov. Prebiehali práce v interiéroch určených pre klientov, ktorí si namiesto „holodomu“ zvolili vyhotovenie „na kľúč”. Z celej ponuky zostal aktuálne voľný len jeden objekt, stavebné aktivity na pozemkoch pre individuálnu výstavbu sa postupne začínajú rozbiehať.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Unikátna sála vznikne na Trnavskom mýte, kapacitou prekoná pôvodný Istropolis

Príroda v okolí nového projektu prezrádza, že sme na Záhorí

NATUR resort vo Vysokých Tatrách ponúka i do zeme zapustené apartmány

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 03. 06. 2021
  • Tlačiť

Diskusia