Novostavby.sk

Nové bývanie, rekreácia aj investícia pri lese na severe Dúbravky

  • 20. 05. 2021
  • Tlačiť

V blízkosti prírodnej rezervácie Devínska Kobyla pribudne ďalšia rezidenčná zóna. Spoločnosť CRESCO REAL ESTATE, známa vďaka rozsiahlemu projektu Slnečnice na juhu Bratislavskej Petržalky, sa v súvislosti s realizáciou svojej novej developerskej aktivity presúva priamo na severný okraj Dúbravky. Novinka Agáty chce prilákať polohou a pestrejšími možnosťami využívania nehnuteľností.

agaty
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Príroda na dosah

Územie určené pre výstavbu sa nachádza pri ulici Agátová, v susedstve lesa a zároveň v pohodlnom dosahu k uspokojeniu nielen základných potrieb. Neďaleko sa rozrastá štvrť Bory, v ktorej funguje nákupno-zábavné centrum Bory Mall a ďalšie predajne s rozličným sortimentom. K efektívnejšiemu dopravnému prístupu do Agátov prispeje developer vybudovaním obojstrannej zastávky MHD, neďaleko by mal vzniknúť tiež TIOP, t. j. terminál integrovanej osobnej dopravy zahŕňajúci vlakové či autobusové linky.

agaty_cyklotrasa
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Investičná príležitosť

Projekt bol koncipovaný pre široké spektrum klientov. Vzhľadom na charakter okolitého prostredia môže okrem celoročného bývania slúžiť i pre pohodlnú rekreáciu, zaujať vie aj ako investičná príležitosť pre dlhodobé zhodnocovanie úspor.

Michal Pauer, obchodný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE, vysvetľuje: „Napríklad pri kúpe dvojizbového apartmánu v cene 189 000 eur dokáže klient pri jeho následnom predaji po piatich rokoch získať výnos na úrovni 5 % p. a. V prípade financovania kúpy nehnuteľnosti formou hypotekárneho úveru môže byť priemerná ročná návratnosť investície až 15 % p. a. A to aj v prípade pesimistického scenára priemerného ročného rastu cien bytov na úrovni 3 %.“ (Pozn.: medziročný rast cien bytov v Bratislave bol v roku 2020 podľa NBS na úrovni takmer 12 %.)

agaty_zhora
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

agaty_dvor
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Byty, apartmány i domy

Ponuka bola zostavená zo 121 jedno- až štvorizbových bytov a apartmánov s podlahovou plochou od 24,91 do 105,80 m². Všetky jednotky bude možné financovať cez bežný hypotekárny úver s možnosťou zriadenia trvalého pobytu, odovzdávať sa budú v štandarde, ktorý pokrýva keramické dlažby, obklady, laminátové parkety, sanitu, vstupné, interiérové dvere a prípravu na klimatizáciu. 

Do výberu nehnuteľností patrí taktiež 29 rodinných domov dosahujúcich podlahové plochy 137,49 až 189,77 m2, k nim prislúchajúce záhrady disponujú výmerami od 99,69 po 369,08 m². Agáty budú poskytovať zatiaľ ešte nie celkom štandardné vybavenie v podobe spoločného bazénu, posilňovne a recepcie. V rámci bytového a apartmánového bloku budú zrealizované dva charakterovo odlišné vnútrobloky, relaxačný so spomínaným bazénom a druhý, priestrannejší s hernými prvkami pre aktívnejšie trávenie voľného času. Športové vyžitie podporí i plánovaná cyklotrasa, vedená bude pozdĺž projektu a neskôr sa napojí na mestskú cyklistickú sieť.

agaty_bazen
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

agaty:vnutroblok
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

agaty_domy
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Osvedčení Compass Architekti

Triezva architektúra bola vytvorená v ateliéri Compass Architekti, ktorý pre developera navrhol podstatnú časť štvrti Slnečnice, pričom ich dielom je napríklad aj sympatický súbor ZWIRN formujúci sa v areáli Bratislavskej cvernovej továrne.

„Projekt Agáty sme sa snažili koncipovať v štýle kvalitného moderného bývania spojeného s oddychom, ktorý zužitkováva dve výnimočné danosti lokality. Na jednej strane je to výborná vybavenosť a bezproblémová dostupnosť, na druhej strane je to nádherné prírodné prostredie. Veríme, že budúci obyvatelia Agátov ocenia obe tieto kvality, ktoré sú pri bývaní v meste vyhľadávanou raritou,“ uvádza architekt Matej Grébert z Compass Architekti.

Výstavba by mala byť zahájená v tomto roku na jeseň, s ukončením sa v súčasnosti počíta v 3Q 2023.

agaty_model
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Rozvoj novej štvrte pri Malackách uvádza príjemný projekt

V centre Košíc obnovili obchodný dom z obdobia socializmu

Zanedbanú plochu pri Račianskej ulici nahradí nový park

 

Zdroj: Novostavby.sk, CRESCO REAL ESTATE

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 20. 05. 2021
  • Tlačiť