Novostavby.sk

Nárožie rušnej križovatky dotvorí 2. etapa obľúbeného projektu N!DO

  • 18. 05. 2021
  • Tlačiť

Projekt NIDO pritiahol pozornosť vyváženým konceptom a v našich končinách svojou rozhodne nie tuctovou architektúrou. Celkom zaslúžene bol hodnotený pozitívne, a to aj odbornou verejnosťou, keď v roku 2019 získal ocenenie CE ZA AR v kategórii bytové domy. Zo spolupráce developera IURIS a ateliéru GRIDO vzišlo i jeho pokračovanie, realizácia bola zahájená ešte v minulom roku.

nido_narozie
NIDO; Zdroj: IURIS 

Obytný súbor fungoval dobre už po ukončení prvej etapy, dobudovaním projektu však príde k zmysluplnému využitiu mestského prostredia, v ktorom sa ako žiaduce javí dopovedanie nárožia rozsiahleho a dopravne aktívneho kríženia ulíc Tomášikova a Trnavská cesta. Lokalita je bezpochyby rušná, príjemnú kompenzáciu ale prináša neďaleký areál prírodného jazera Kuchajda s rekreačnými možnosťami, v okolí sa navyše nachádzajú rôzne nákupné či stravovacie zariadenia.

 

Apartmány aj vybavenosť

NIDO 2 pozostáva zo 4 objektov rozdelených podľa funkčnej náplne do dvoch častí. Apartmánovej, susediacej s existujúcim obytným blokom a obchodno-administratívnej určenej pre dlhodobý nájom umiestnenej pri ceste, ktorá kopíruje hranicu pozemku a vytvára ochranu pre ostatné stavby. 

Rezidenčný celok sa štýlovo zhoduje so zrealizovanou etapou, opäť uvidíme sympatickú, členitú architektúru s netradične komponovanými hmotami, ktoré vygradujú v 15-podlažnej veži, dominante celého komplexu. Spoznáme zaoblené balkóny, rošty z vertikálne ukladaných lamiel a charakteristické komunikačné jadrá. Posledné menované prvky sú zároveň určitým pojítkom v dizajne projektu NIDO, príbuzné konštrukcie objavíme i pri 3-podlažných budovách s vybavenosťou, kde autori naopak zdôrazňujú horizontálny rozmer.

nido_ulica
NIDO; Zdroj: IURIS 

nido_vizualizacia
NIDO; Zdroj: IURIS 

 

Efektné dispozičné riešenia

Do oblasti pribudne 99 nových apartmánov dosahujúcich parametre trvalého ubytovania a k nim 139 parkovacích miest v garáži a 15 vonku. Pestrá skladba obsahuje jedno- až päťizbové jednotky s terasami a balkónmi ponúkané v troch úrovniach vybavenia. „Štandard“ s vyhotoveným interiérom bez kuchynskej linky, „Premium“ zahŕňajúci naviac klimatizáciu a „Premium plus“ bez štandardu umožňujúci dokončenie podľa predstáv klienta, pričom do výbavy majú patriť tiež veľkometrážne hliníkové okná a hliníkové elektrické exteriérové žalúzie. 

nido_vizualizacia_trnavska
NIDO; Zdroj: IURIS 

nido_vnutroblok
NIDO; Zdroj: IURIS 

K pohodlnému bývaniu v komplexe NIDO prispeje recepcia a komunitné centrum, vo vnútrobloku sa počíta s príťažlivou výsadbou, upravené zelené plochy dolaďujú už prvú rezidenčnú časť. 

V rámci dispozičných návrhov si všimneme niekoľko zaujímavých riešení, upútajú mezonety s tzv. hlavnou alebo rodičovskou zónou so spálňou, kúpeľňou a šatníkom na vlastnom podlaží. Niektoré z väčších jednotiek navyše poskytujú naozaj efektný obytný priestor s kuchyňou a jedálňou presvetlený presklenými stenami na dvoch protiľahlých stranách.

nido_stavba_trnavska
NIDO; Zdroj: Novostavby.sk

nido_stavba_trnavska
NIDO; Zdroj: Novostavby.sk

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V trenčianskej časti Zlatovce rastie nová zóna, vzniknú aj Dve veže

3 námestia v centre Bratislavy sa zjednotia, svoju atmosféru si však zachovajú

Rozvoj novej štvrte pri Malackách uvádza príjemný projekt

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 18. 05. 2021
  • Tlačiť