Novostavby.sk

Rozvoj novej štvrte pri Malackách uvádza príjemný projekt

  • 06. 05. 2021
  • Tlačiť

Na interiér svojho bytu má veľký dosah každý majiteľ, vonkajší vzhľad samotného objektu je však samozrejme daný a možnosti ovplyvniť ho minimálne. O to viac poteší, ak má architektúra dobrú úroveň. Jeden z dizajnovo príjemných počinov aktuálne realizuje spoločnosť ATOPS Development Corvus s.r.o.. Prvá etapa novostavby CORVUS MALACKY by mala byť ukončená na jeseň a odovzdaná do konca roku.

corvus_malacky
CORVUS MALACKY; Zdroj: ATOPS Development Corvus s.r.o.

Rozvíjajúca sa štvrť

Developer z investično-realizačnej skupiny ATOPS Development s.r.o., spomínanej v súvislosti s budovaním väčšieho projektu NOVÁ TEHELŇA v Senci, stavia na západe Malaciek v časti „Na majeri“, pri južnej strane komunikácie do obce Rohožník. V súčasnosti sa tu nachádza bytový dom so skupinou rodinných domov a skladové priestory. Zatiaľ nie veľmi aktívna lokalita sa však bude v blízkej budúcnosti ďalej rozvíjať, zaujímavé plány zahŕňajú vznik novej atraktívnej štvrte

corvus_prva_etapa
CORVUS MALACKY; Zdroj: ATOPS Development Corvus s.r.o.

 

Príjemná architektúra

CORVUS MALACKY, ako úvodný vklad do rozvoja územia z dielne ateliéru Art of Space od architekta Romana Hájka, prináša prehľadné hmotové riešenie v tvare písmena „L“ a elegantný výraz. Jednoduchou, ale v tomto koncepte dostačujúcou, ozdobou fasád sa stanú francúzske okná s konštrukciami balkónov a lodžií. Najvrchnejšie poschodie rozohrávajú zelené terasy.

V štvorpodlažnom bytovom dome zloženom z troch sekcií bolo navrhnutých celkovo 99 bytov, do predaja sa do dnešnej doby dostalo 32 jedno- až trojizbových jednotiek. Vyhotovujú sa v štandarde, do ktorého okrem už tradičného vybavenia v podobe sanity či dverí, povrchových úprav ako dlažby, obklady alebo predprípravy na vonkajšie elektrické žalúzie spolu s podlahovým kúrením, patrí i klimatizácia. Ku každému bytu bola navyše vyhradená pivničná kobka s parkovacím miestom, nehnuteľnosti na prízemí disponujú predzáhradkami, vyššie položené zase balkónmi, lodžiami prípadne terasami.

COVUS_MALACKY_lavicky
CORVUS MALACKY; Zdroj: ATOPS Development Corvus s.r.o.

corvus_exterier
CORVUS MALACKY - druhá etapa; Zdroj: ATOPS Development Corvus s.r.o.

corvus_tretia_etapa
CORVUS MALACKY - tretia etapa; Zdroj: ATOPS Development Corvus s.r.o.

 

Inteligentná domácnosť „Domotron“

Prenikanie inteligentných technológií do našich domácností sa prejaví aj v projekte CORVUS MALACKY, klienti sa môžu pripojiť na „Domotron“ a pomocou mobilnej aplikácie na diaľku ovládať napríklad teplotu kúrenia, pod lepšiu kontrolu sa dostáva spotreba energií, čo uľahčuje následnú optimalizáciu nákladov.

corvus_interier
CORVUS MALACKY; Zdroj: ATOPS Development Corvus s.r.o.
corvus_interier_kuchyna
CORVUS MALACKY; Zdroj: ATOPS Development Corvus s.r.o.

Konštrukčný systém stavby tvorí kombinácia železobetónového skeletu, jadra pre výťah so schodiskom a nosných obvodových stien, priečky sú z tehlového muriva. Na stavenisku sa práve formuje prvá etapa, pričom developer plynulo prejde na výstavbu druhej a tretej časti bloku s 33 a 34 bytmi, celý proces od zahájenia prác po kolaudáciu by mal pri oboch trvať 15 mesiacov. V druhej polovici apríla bolo ukončené omietanie fasády, zasklievanie otvorov a montovali sa zábradlia. V interiéri prebiehala realizácia vnútorných omietok, chystala sa pokládka dlažieb, obkladov, inštalácia sanity a osádzanie dverných výplní.

corvus_vystavba
CORVUS MALACKY - výstavba; Zdroj: ATOPS Development Corvus s.r.o.

Okolo objektu bude pokračovať budovanie chodníkov a parkovísk doplnených elektronabíjačkami, postupne pribudne výsadba. Výsledný návrh exteriérových plôch počíta so sadovými úpravami, detským ihriskom, hernými prvkami a mobiliárom. 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V obľúbenej bratislavskej štvrti nájdete rôznorodé bývanie

Rezidenčná štvrť s promenádou pri rieke vznikne v Poprade

Bývanie aj podnikanie pohodlne na jednej adrese

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 06. 05. 2021
  • Tlačiť