Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Areál nových domov pri Prešove poskytne „dovolenkové“ služby

  • 27. 04. 2021
  • Tlačiť

Pohodlie známe z dovolenkových rezortov nemusí byť len časovo obmedzeným zážitkom. Celkom bežné sa napríklad stane v rezidenčnom súbore vznikajúcom v menšej obci na východe Slovenska. Spoločnosť NIDUM Development, s.r.o. prichádza s konceptom bývania v chránenom areáli so širokou skladbou služieb.

Zámer priniesť komfort a bezpečie v rámci uzatvorenej komunity reprezentuje tiež zvolený názov, NIDUM znamená hniezdo. 

nidum_areal
NIDUM; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

 

Nový areál s dvojdomami

Miesto realizácie leží na severe katastrálneho územia Drienovskej Novej Vsi, približne 12 km na juh od centra mesta Prešov. Susedí s riedkou nízkopodlažnou zástavbou a stavebninami, v dobrej pešej dostupnosti sa nachádza železničná stanica aj autobusové zastávky. 

V projekte bude postupne vybudovaných 40 dvojdomov rozmiestnených pravidelne okolo nových obslužných komunikácií, všetky zhodné, dvojpodlažné, osovo symetrické a ukončené plytkými sedlovými strechami. Tento výrazný architektonický prvok je zároveň funkčný, prekrýva balkóny a terasy, pričom konštrukčne nadväzuje na prístrešky pre automobily. Povrchové úpravy fasád budú vytvorené kombinovaním tenkovrstvej omietky a dreveného obkladu, vertikálne lamely z rovnakého materiálu sa použijú pri vstupných dverách.

 

nidum_dvor
NIDUM; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

nidum_ulica
NIDUM; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

Nidum_domy
NIDUM; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

 

Päť obytných priestorov 

Každá jednotka ponúka päť obytných priestorov, kúpeľňu na prízemí a toaletu na poschodí. Význam hlavnej spoločenskej miestnosti, ktorá spája kuchyňu, jedáleň a obývaciu izbu s prístupom do dvora zdôrazňuje galéria a nadštandardne vysoká presklená stena. Vzhľadom na urbanistické riešenie smerujú záhradné priečelia na západ alebo východ. K parkovacím kapacitám patria po dve miesta ku každej jednotke, umiestnené na oboch stranách objektov, s ďalšími sa počíta na uliciach.

Nehnuteľnosti sa ukončujú do štádia „holostavby”, developer ponúka i vyhotovenie v štandarde, ktorý si môže klient vyskladať z prvkov v rôznych cenových hladinách prostredníctvom konfigurátora.

nidum_int1
NIDUM; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

nidum_int
NIDUM; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

nidum_int2
NIDUM; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

nidum_int3
NIDUM; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

 

Služby poskytujúce komfort

Život v súbore Nidum by mal byť podľa developera jednoduchší, komfortnejší. Pre zaistenie bezpečnosti sa realizuje oplotený areál s diaľkovo riadenou bránou, bezpečnostný kamerový systém a verejné osvetlenie. Starostlivosť pre všetkých zahŕňa tiež údržbu zelene, komunikácií a spoločných priestorov plus správcu. Súčasné technológie, ovládanie pomocou mobilných aplikácií, sa využijú na prístup do domu či nastavenie teploty kúrenia. 

Pre rezidentov sú však prichystané viaceré, cenovo odlíšené balíky služieb, ktoré pokrývajú nielen každodenné potreby. K dispozícií bude tenisový kurt, tzv. „party miestnosť“, wellness, fitness, detský kútik a rôzne aktivity ako stolný futbal, biliard, zaujímavosťou bude určite „bikesharing“.

NIDUM_zvrchu
NIDUM - výstavba 1. etapa; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

NIDUM_vystavba_strecha
NIDUM - výstavba; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

NIDUM_vystavba
NIDUM - výstavba; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

NIDUM_vystavba_interier
NIDUM - výstavba; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

 

Pokrok na stavenisku

Realizácia projektu bola rozdelená do troch etáp, prvá bola zahájená minulý rok v novembri a pripravuje sa už druhá. Aktuálne vidíme výstavbu 6 dvojdomov, dom správcu v základnom štandarde a budovu kotolne, zároveň prebieha predfinalizácia vzorového objektu s jednotkami vo vysokom a strednom štandarde. Úvodná etapa by mala byť ukončená v 4Q 2021, celý areál nadobudne výslednú podobu do konca budúceho roka.

NIDUM_pozemok
NIDUM - miesto realizácie; Zdroj: NIDUM Development, s.r.o.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Univerzita v Trenčíne sa prestavuje na bytový dom

V obľúbenej bratislavskej štvrti nájdete rôznorodé bývanie

Rezidenčná štvrť s promenádou pri rieke vznikne v Poprade

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 27. 04. 2021
  • Tlačiť

Diskusia