Novostavby.sk

Univerzita v Trenčíne sa prestavuje na bytový dom

  • 22. 04. 2021
  • Tlačiť

V rámci blogu uverejňujeme informácie o nehnuteľnostiach z rôznych častí Slovenska, tentokrát sme vybrali jedno z troch najstarších miest v našej krajine, Trenčín. V dnešnom príspevku lepšie spoznáte nové bývanie od spoločnosti Sitka Trenčín, s.r.o., ktorá pri jeho realizácii využíva existujúci objekt vo výhodnej lokalite.

 

Sitka_Trenčín
Sitka; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

Prestavba bývalého sídla City University of Seattle na projekt s názvom Sitka prebieha na Bezručovej ulici, v rezidenčnej štvrti na rozmedzí zástavby bytových a rodinných domov, v dobrom dosahu k rozličnej vybavenosti. Do oblasti prinesie 60 bytov a 6 prevádzok, pričom okrem dobrej adresy sa developer snaží osloviť aj kvalitným štandardom. 

 

 

Z univerzity bude bytový dom

Transformácia školského zariadenia na obytnú budovu si prirodzene vyžiadala viaceré zásahy. Pôvodná 6. podlažná hmota zostáva zachovaná, ponechané boli nosné konštrukcie a z časti obvodový plášť. V úmysle zohľadniť plánovanú funkčnú náplň však podstúpilo zásadnú premenu dispozičné riešenie, odstránené boli aj všetky staré rozvody. Súdiac podľa dostupných vizualizácií, vo výsledku by sme mohli vidieť kultivovanú stavbu. 

Príťažlivejší výraz jej zabezpečí nahradenie pôvodných okien rozmerovo veľkorysými presklenými plochami a tiež subtílne balkóny doplnené na uličné priečelie. Pozoruhodným prvkom na fasáde sú zabudované vtáčie búdky.

Sitka_Trenčín
Sitka; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

Sitka_Trenčín
Sitka; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

Sitka_Trenčín_fasada
Sitka; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

 

Kvalitný štandard

Ponuka v Sitke pozostáva z jedno- a dvojizbových bytov navrhnutých na 2. až 6. nadzemnom podlaží, jednotky umiestnené pozdĺž juhozápadnej strany disponujú spomínanými balkónmi. Klienti si svoju nehnuteľnosť vedia prispôsobiť v interiérovom štúdiu ProWood, túto možnosť si doposiaľ vybrala väčšina. Zároveň bol pripravený zaujímavý štandard vyskladaný z obkladov a gresových dlažieb, laminátových podláh Egger, sanity série značky Laufen Pro, vane Laufen alebo sprchovej steny SanSwiss, batérií Grohe, bezpečnostných dverí ADLO, spínačov a zásuviek Legrand. 

Do výbavy ďalej patrí aj podlahové kúrenie, príprava na exteriérové žalúzie, optický internet v zásuvke v obývacej miestnosti, domový audiovrátnik a okná so 7-komorovým rámom od nemeckého výrobcu VEKA. V súlade so súčasnými trendmi si budú obyvatelia vchodové dvere otvárať i pomocou mobilného telefónu. 

Sitka_Trenčín_vizualizacia
Sitka; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

Sitka_Trenčín_kuchyna
Sitka; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

Sitka_Trenčín_obyvacka
Sitka; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

Sitka_Trenčín_spalna
Sitka; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

Obchodné prevádzky na prízemí (najmenšie poskytujú výmery 35 m² a najväčšia 97 m²) budú odovzdávané v štádiu „holopriestor“, s funkčným vykurovaním, hliníkovou fasádou a všetkými prípojkami, do každej bude vytvorený vlastný prístup z ulice. Parkovanie pre zákazníkov a rezidentov sa buduje v okolí projektu, v pláne je rovnako výsadba zelene.

sitka_vystavba
Sitka - výstavba; Zdroj: Sitka Trenčín, s.r.o.

Pokrok na stavenisku

Práce na stavenisku stále napredujú, vyhotovená bola nová strecha s atikou, priečky, „stúpačky“, osadené boli plastové okná a tiež vodovodné, kanalizačné, vzduchotechnické, kúrenárske a elektrické rozvody. Na prelome marca a apríla sa pracovalo na podlahovom vykurovaní, poteroch, sadrokartónových stropoch a fasáde. Kolaudačný proces vonkajšej stavby by mal začať v závere mája a pri samotnom objekte koncom augusta. Zahájenie odovzdávania priestorov zatiaľ pripadá na tohtoročný október.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V obľúbenej bratislavskej štvrti nájdete rôznorodé bývanie

Rezidenčná štvrť s promenádou pri rieke vznikne v Poprade

Bývanie aj podnikanie pohodlne na jednej adrese

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 22. 04. 2021
  • Tlačiť