Novostavby.sk

Bývanie aj podnikanie pohodlne na jednej adrese

  • 13. 04. 2021
  • Tlačiť

Mať bydlisko i pracovisko na jednej adrese môže byť výhodné z viacerých dôvodov, a to nielen v dnešnej pandemickej situácii. Ak by ste svoje podnikateľské aktivity radi presunuli čo najbližšie k domovu, za preskúmanie vám rozhodne stojí Opál Jarovce od spoločnosti Ismont. Ponúka aj špeciálne priestory pod značkou „Work & Live“. Teda „Pracuj a bývaj“.

opal jarovce_vizualizacia_celok
Opál Jarovce; Zdroj: Ismont

 

 

Bytové a rodinné domy

Rezidenčný súbor sa buduje v Jarovciach, rozvíjajúcej sa časti Bratislavy s prístupom na dôležité komunikačné ťahy a dobrou dostupnosťou do iných mestských lokalít. Koncepcia rozmiestnenia objektov prihliada na existujúcu zástavbu v okolí, patria sem tzv. viladomy v počte 21 kusov, nadväzujúce na susedné rodinné domy a ďalej „Záhradný komplex“ z 9 bytových domov zjednotených prízemnou podnožou, osadený vedľa Jantárovej ulice. Ide o pokračovanie pásu podobných novostavieb doplnených o vybavenosť v parteri, nachádzajú sa tu tiež rezidenčné projekty Dve sýpky a Nový Jantár.

opal jarovce_bytovky_dvor_vizualizacia
Opál Jarovce; Zdroj: Ismont

opal_jarovce_vizualizacia v oci
Opál Jarovce; Zdroj: Ismont

 

Viacúrovňové byty

Obrysy pomerne kompaktného bloku reagujú na tvar pozemku. Modifikované sedlové strechy, ktorými sú jednotlivé hmoty ukončené, línia hrebeňa a ríms nedrží jednu hladinu, podmienili vznik priestorovo neobvyklých bytov odľahčených galériami. Mnohé dispozície sa totiž rozkladajú na viacerých úrovniach, pričom vyššie situované plochy sa využívajú pre spálne, domáce kancelárie alebo herne pre deti. 

Ponuka pozostáva z jedno- až štvorizbových jednotiek, niektoré dopĺňajú balkóny a terasy, k bývaniu na prízemí prislúchajú rozľahlé predzáhradky. Základná cena pokrýva nehnuteľnosť v štádiu „holobyt”, developer však za príplatok poskytuje vyhotovenie v štandarde. Zahŕňa napríklad sanitu Villeroy & Boch, batérie Grohe, interiérové dvere, laminátové podlahy Egger vo viacerých dekoroch a na výber je rovnako niekoľko variantov obkladov a dlažieb.

 

opal jarovce_bytovky
Opál Jarovce - bytové domy, v pozadí Dve sýpky; Zdroj: Ismont

opal jarovce_vystavba
Opál Jarovce - viladomy; Zdroj: Ismont

 

Určitá dynamika prenikla tiež do architektúry dvojpodlažných viladomov, nosný systém sa odkláňa od pravouhlej schémy a hmoty 1. poschodí sú čiastočne vykonzolované. Atraktívny výraz fasád dotvorí v súčasnosti obľúbený raster z vertikálne orientovaných drevených lamiel. O skladbu dvoj- až štvorizbových jednotiek bol prejavený aj dobrý záujem, všetky sa už vypredali.

opal jarovce_vystavba_viladomy
Opál Jarovce; Zdroj: Ismont

opal jarovce_viladom_vystavba
Opál Jarovce; Zdroj: Ismont

 

 

 

Práca hneď pri dome

K zaujímavostiam Opálu Jarovce zaraďujeme v úvode spomínané „Work & Live“, miesto pre podnikanie prepojené s bytom. Vznikajú na prvom nadzemnom podlaží bytových domov pri aktívnejších komunikáciách, do ktorých sa otvárajú pomocou presklených stien. Ich jednoduché pôdorysy dovoľujú do veľkej miery variabilné riešenia. Pochopiteľne, koncept má zabezpečiť dostatočný komfort pri výkone pracovných činností, ale zároveň môže do lokality priniesť ďalší život v podobe zákazníkov. Navrhnutých bolo 10 takýchto priestorov, voľné z nich zostali ešte 4. 

opal jarovce_bytovky_vizualizacia
Opál Jarovce; Zdroj: Ismont

opal jarovce_vizualizacia_bytovky
Opál Jarovce; Zdroj: Ismont

 

Keďže kvalitné vonkajšie prostredie sa čoraz viac začína považovať za samozrejmosť, v rámci projektu sa vytvorí park s oddychovou zónou, miesto s grilom, detské ihriská a multifunkčné športoviská. Práce na stavenisku stále napredujú, po viladomoch sa formuje i blok „Záhradný komplex“ s plánovanou vybavenosťou. Celý súbor by sme vo výslednom stave mohli vidieť na konci roku 2022.

opal jarovce_bytove domy
Opál Jarovce; Zdroj: Ismont

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 13. 04. 2021
  • Tlačiť