Novostavby.sk

Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

  • 06. 04. 2021
  • Tlačiť

Dopyt po novom bývaní zostáva veľký a Poprad, rovnako ako ďalšie slovenské sídla, zaznamenáva zmeny súvisiace s budovaním developerských projektov. V nasledujúcich článkoch sa pozrieme akým spôsobom niektoré vybrané, polohou alebo rozmermi výraznejšie nehnuteľnosti do existujúceho prostredia vstupujú a čo nové prinášajú.

bytove_domy_barbora
Bytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

 

Výhľad na Vysoké Tatry

Na úvod priblížime Bytové domy Barbora, jednu z noviniek v portfóliu spoločnosti BM PARK. Na prvý dojem bežné objekty doprajú budúcim obyvateľom pekný bonus. K hlavných prezentovaným lákadlám sa počíta výhľad na panorámu Vysokých Tatier, ktorý vzhľadom na osadenie a dispozičné riešenie objektov bude zaistený z väčšiny bytov.

Miesto realizácie sa napája na ulicu Suchoňova a je umiestnené v plánovanej zóne Juh IV Merťuky, v blízkosti najväčšieho popradského sídliska JUH III situovaného na juhu zastavaného územia mesta. V štádiu výstavby uvidíme už obe etapy, budú sedempodlažné a hmotovo i výrazovo viac-menej zhodné, s označením Bytový dom Barbora a Bytový dom Merťuky. Využívajú sa jednoduché výrazové prostriedky, ako oživenie fasád fungujú konštrukcie balkónov sústredené v poliach rozmiestnených okolo celého obvodu budov. 

bytove_domy_barbora_detail
Bytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

bytove_domy_barbora_celok
Bytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

 

Štandard a nadštandard

Ponuka v novostavbách pozostáva z garsóniek a dvoj- až štvorizbových bytov v počte 128 kusov, k všetkým prislúcha balkón alebo veľké terasy v prípade najvyššie položených jednotiek. Odovzdávajú sa v štandarde, do ktorého sa zaraďujú vstupné bezpečnostné a interiérové dvere, laminátové podlahy EGGER, obklady, dlažby RAKO, sanita aj batérie. Navyše, klienti si môžu svoju nehnuteľnosť doladiť nadštandardným vybavením

Okrem väčšieho počtu dekorov či exkluzívnejšej triedy výrobkov zahŕňa i zariadenie od DECODOMU, patrí sem štýlovo decentný nábytok určený do predsiene, obývacej izby, jedálne a spálne, plus kuchynská linka so vstavanými spotrebičmi.

bytove_domy_barbora_interier
Bytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

Nosný systém tvorí kombinácia skeletu a stien zo železobetónu s tuhým železobetónovým jadrom okolo hlavného schodiska a výťahu. Na prvom podzemnom podlaží je vyriešené parkovanie, rovnako ako na prízemí, kde budú vybudované tiež technické, skladovacie miestnosti a odkladacie kobky, pričom každej bytovej jednotke bude vyhradená jedna. V rámci projektu vznikne celkovo 176 parkovacích státi. Okolie zpríjemní výsadba, detské ihrisko s posedením, zóna s grilmi a doplnia ho aj stojany na bicykle.

bytove_domy_barbora1
Bytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

 

Harmonogram výstavby

Aktivity na stavenisku napredujú podľa schváleného harmonogramu. Na prvej etape s predpokladaným termínom ukončenia v septembri a kolaudáciou v decembri tohto roku sa realizujú vnútorné rozvody, ktoré by mali byť hotové v máji. Bytový dom Merťuky s odhadovaným koncom výstavby v júni 2022 a odovzdávaním bytov v septembri má ukončené špeciálne zakladanie. Na konci marca sa pracovalo na podkladových betónoch, viazali sa betonárske výstuže základov a betónovali základové pásy a šachty.

bytove_domy_barbora_stavba
Bytové domy Barbora - výstavba; Zdroj: BM PARK

bytove_domy_barbora_stavba1
Bytové domy Barbora - výstavba; Zdroj: BM PARK

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

Celoročné bývanie i rekreácia s výhľadmi na Vysoké Tatry

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 06. 04. 2021
  • Tlačiť