Novostavby.sk

Rezidencie v monumentálnej stavbe pri centre Popradu

  • 12. 10. 2021
  • Tlačiť

V dnešnom článku uvádzame ďalšiu z nových developerských aktivít prebiehajúcu v Poprade. Karpatská residence sa v meste, ktoré sa vzhľadom na svoju pozíciu označuje ako vstupná brána do Vysokých Tatier, zaraďuje k výraznejším projektom, pozornosť mu zaručuje už samotné umiestnenie a najmä architektonické riešenie. 

karpatská_residence_ulica
Karpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

 

Bývanie pri centre

Stavenisko je situované neďaleko centra a tým pádom v príjemnej pešej dostupnosti k rozličnej vybavenosti, v blízkosti sa nachádza aj železničná stanica. Ku kruhovému objazdu, na nárožie ulíc Karpatská a Slovenského odboja, pribudne budúci rok hmotou i výrazom pomerne monumentálna architektúra. 

 

Monumentálna novostavba

Podľa dostupných vizualizácií sa bude prezentovať fasádou s pravidelným rastrom otvorov, dizajnovo jednotnou na všetkých stranách budovy. Charakterom odzrkadľuje ambiciózny zámer developera SCC Poprad, s.r.o., ide o prvú predstavenú etapu rozsiahleho polyfunkčného komplexu Stone City Center Poprad, alebo skrátene SCC Poprad, ktorý by mal v prípade úspešnej realizácie priniesť bývanie, administratívu, gastro prevádzky, tržnicu a tiež parkovací dom

karpatská_residence_narozie
Karpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

Karpatská Residence dosiahne 12 nadzemných podlaží, nosný systém pozostáva z priečnych a pozdĺžnych monolitických železobetónových stien, stropné dosky sú rovnako monolitické železobetónové. Deliace priečky v rámci bytov sa vymurujú, osadené budú okná s plastovými profilmi a izolačným trojsklom. Objekt obslúži hlavné centrálne jadro s tromi výťahmi (nákladný a dva osobné) a schodiskom, plus dva bočné komunikačné priestory so schodiskom. Do jednotlivých bytov sa vstupuje z chodby navrhnutej v strednej časti podlaží.

karpatská_residence_dvor
Karpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

 

Nadštandardný štandard

V súlade s významom lokality v meste sa parter vyhradil pre obchodné prevádzky. Na zvyšných poschodiach vzniknú byty s lodžiami, ktoré môžu určite zaujať aj ponúkaným štandardom. Spolu s dlažbami, obkladmi, laminátovými podlahami, sanitou, vstupnými bezpečnostnými a interiérovými dverami zahŕňa uzatvorenie šatníka a kuchynskú linku doplnenú príslušnými elektrospotrebičmi.

Do výbavy patria tiež exteriérové rolety s elektrickým ovládaním a príprava na individuálne chladenie. Zakúpiť si možno pivničnú kobku (178 kusov) a parkovacie miesto v podzemnej garáži, kde bude vytvorených celkovo 250 státí.

Klienti si vyberajú zo 164 jedno- až štvorizbových obytných jednotiek. Najmenšie v ponuke disponujú plochou 28,09 m² a lodžiou 4,20 m², najväčšie poskytujú výmeru mierne cez 84 m², lodžiu do 5 m², toaletu, dve kúpeľne, z toho jednu prislúchajúcu k rodičovskej spálni. 

karpatská_residence_vyhlad
Karpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

karpatská_residence_interier
Karpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

karpatská_residence_showroom
Karpatská residence - showroom; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

Stavebné práce sa už rozbehli, podľa aktuálneho harmonogramu pripadá kolaudácia nehnuteľnosti na 1Q roku 2022. Ťažko prehliadnuteľný bytový dom spolu s ďalšími pripravovanými etapami projektu SCC Poprad bezpochyby podstatným spôsobom ovplyvnia pomery v centrálnej lokalite, sledovať súvisiace zmeny bude aj z tohto dôvodu pútavé.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nové bývanie vzniká na hradnom kopci v zóne Machnáč

Vily nad Bratislavou majú poskytnúť dostatok súkromia a uspokojiť náročnú klientelu

Dnes sa otvorilo centrum Nivy, nová autobusová stanica bude v prevádzke nonstop

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 12. 10. 2021
  • Tlačiť