Novostavby.sk

Rezidenčná štvrť s promenádou pri rieke vznikne v Poprade

  • 15. 04. 2021
  • Tlačiť

Príťažlivosť vodného elementu je nepopierateľná, nehnuteľnosti v nábrežných oblastiach získavajú u klientov pomyselné body navyše. Zanedbanú, ale lákavú lokalitu v Poprade situovanú pri rovnomennom toku sa rozhodli transformovať spoločnosti PHOENIX GROUP a GMT projekt. Na pozemkoch po Dukelských kasárňach naplánovali rezidenčnú štvrť Nové nábrežie.

Nove_nabrezie_stvrt
Nové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

V merítku mesta ide o bezpochyby výraznú realizáciu so širším dosahom. Predmetné územie má zatraktívniť a najmä prepojiť s okolím, v ktorom sa nachádza veľký podiel obytnej funkcie. Významnú úlohu tu rozhodne zohrá odstránenie bariér v podobe oplotenia areálu a vybudovanie zaujímavej promenády, popri nových rezidentov projektu sa tak cenný život privedie aj z iných oblastí. Aktivitu pomôžu udržať tiež rôzne prevádzky, počíta sa s nimi v parteri stavieb osadených pri rieke Poprad.

Na základe dostupných vizualizácií možno súdiť, že v rámci celého konceptu sa prejaví dizajnová jednotnosť a prostredie doladia upravené verejné plochy so zeleňou a mobiliárom. 

Nove_nabrezie_ihrisko
Nové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_promenada
Nové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

Rodinné domy

Blok rodinných domov v Novom nábreží bude postavený pri ulici 29. Augusta, v časti, kde nadviaže na existujúcu nízkopodlažnú zástavbu. Pozostáva z 10 dvojdomov, 6 samostatne stojacich a 11 radových objektov. Všetky sú dvojpodlažné s extenzívnymi zelenými strechami a garážami, pričom súčasným estetickým požiadavkám vychádzajú v ústrety architektúrou s veľkými presklenými plochami, decentnou farebnosťou a vo výsledku snáď aj obľúbenými materiálmi. V interiéroch vznikne vyhľadávaný otvorený spoločenský priestor spájajúci obývaciu izbu, jedáleň a kuchyňu, z ktorého je umožnený prístup na vonkajšiu terasu. 

Cena nehnuteľností zahŕňa garáž, hliníkové okná s izolačným trojsklom, exteriérové žalúzie, kompletnú elektroinštaláciu a vstupné aj terasové dvere. Ponúkajú nasledovné úžitkové plochy a výmery parciel, samostatne stojaci dom 193,00 m² a minimálne 545,80 m², dvojdom od 147,90 m² a 310,80 m², radový dom 145,70 m² a 315,00 m².

 

Nove_nabrezie_RDf
NB-samostatne stojaci dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDe
NB-samostatne stojaci dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDc
NB-samostatne stojaci dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDd
NB-samostatne stojaci dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RD
NB-dvojdom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDa
NB-dvojdom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDb
NB-radový dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

Bytové domy

Do predaja sa aktuálne dostali 4 bytové domy so 108 bytmi a približne 300 m² obchodných priestorov. Objekty dosiahnu 5 až 6 nadzemných podlaží, na prízemí sú umiestnené garážové miesta a prenajímateľné plochy, parkovacie kapacity budú vytvorené i v exteriéri. Z ponuky si možno vybrať dvoj- až štvorizbové bytové jednotky s balkónmi, lodžiami alebo priestrannými terasami, do výbavy patrí podlahové kúrenie, príprava na chladenie, pripojenie na optiku, protipožiarne vstupné dvere a okná s izolačným trojsklom.

Nove_nabrezie_Poprad
Nové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_ihriska
Nové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

 

Plánovaný harmonogram

Výstavba projektu Nové nábrežie sa rozdelila do viacerých fáz. Zahájenie prvej, s dvomi bytovými domami (A, B) a blokom rodinných domov, pripadá na tento rok, kolaudácia by mala prebehnúť v roku 2023. Ďalšie celky budú odovzdávané s ročnou postupnosťou, pričom finálny stav by mala štvrť nadobudnúť v roku 2028.

Nove_nabrezie_stavenisko
Stavenisko; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Bývanie aj podnikanie pohodlne na jednej adrese

Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 15. 04. 2021
  • Tlačiť