Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Apartmány inšpirované loftami s miestom pre „home office“

  • 16. 03. 2021
  • Tlačiť

Počas posledného roka sa vykonávanie povinností z tradičnej kancelárie vo veľkom presúvalo do domáceho prostredia. To na výraznú zmenu častokrát nebolo plánované a ani improvizácia vždy nepriniesla vhodné pracovné podmienky.

V dnešnom článku si ukážeme jeden z možných príkladov, ako by podľa spoločnosti Licitor Development mohli priestory spĺňajúce komplexné nároky dnešnej doby vyzerať. Zareagovala na ne prípravou dvoch nie celkom konvenčných apartmánov. Nájdeme ich v polyfunkčnom objekte Piano Residence, vznikajúcom vo výhodnej lokalite s bohatou vybavenosťou, a to priamo v centre Žiliny

pianoresidencea
Piano Residence - výstavba; Zdroj: Licitor Development

 

 

Nekonvenčné apartmány

Architekti, manželia Klenovičoví z A.R.K. ateliéru, ktorí sú tiež autormi návrhu objektu, čerpali pri ich tvorbe nápady z extravagantného loftového bývania. Developer sa navyše rozhodol pre zatiaľ netradičný krok, s prihliadnutím na rastúcu popularitu kryptomien umožňuje záujemcom použiť na platbu Bitcoin.

pianoresidencee
„Loftové apartmány“; Zdroj: Licitor Development

 

Jednotky typu „LOFT“ sa nachádzajú na 3. nadzemnom podlaží a dosahujú príjemné výmery približne 89 a 112 m² (bez lodžie) a svetlú výšku okolo 3,2 m. Vzhľadom na zdroj inšpirácie sa v dispozičnom riešení prejavuje snaha o čo najväčšie uvoľnenie. 

Tradičné murované alebo sadrokartónové priečky sa na mnohých miestach vynechávajú, alebo sa nahrádzajú transparentnými deliacimi konštrukciami. Hlavná spoločenská miestnosť funguje ako prepojenie kuchyne, jedálenského kúta a obývacej izby. V oboch apartmánoch sa počíta s vytvorením pomerne veľkorysého pracoviska, ktoré sa dá upraviť pre dvoch ľudí a zároveň disponuje miestom pre odkladanie napríklad potrebnej dokumentácie. V prvom prípade sa umiestňuje neďaleko vstupu a poskytuje priamy prístup na lodžiu, v druhom je súčasťou otvorenej nočnej zóny zahŕňajúcej spálňu spolu s komfortným hygienickým zázemím. 

pianoresidencef
Apartmány typu „LOFT“; Zdroj: Licitor Development

pianoresidencef
Apartmány typu „LOFT“; Zdroj: Licitor Development

pianoresidence
Apartmány typu „LOFT“; Zdroj: Licitor Development

 

Podľa vlastných predstáv

K zaujímavostiam v rozmernejšej jednotky patrí vaňa umiestnená v spálni, pôdorysne menšia, tvarovo kompaktná vie upútať centrálnou presklenou kúpeľňou. V súlade s konceptom budú nositeľmi charakteru betónové podlahy a steny z pálenej tehly. Interiér môže byť ďalej vyhotovený podľa predstáv a potrieb klienta, nehnuteľnosť sa odovzdáva v štádiu „holopriestor“. Ku každej sú na prenájom vyčlenené dve exteriérové parkovacie státia.

pianoresidencec
Piano Residence - výstavba; Zdroj: Licitor Development

pianoresidenced
Piano Residence - výstavba; Zdroj: Licitor Development

Výstavba Piano Residence stále napreduje, na konci februára boli osadené okná, dvere a prebiehalo zateplovanie fasády. Aktuálne už boli zrealizované práce v interiéroch, potery, omietky a položené dlažby v spoločných priestoroch. Celkové ukončenie projektu je plánované už na konci 3Q aktuálneho roku.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Prerod Matadoru pokračuje, ďalšiu plochu oživí Kopčianka

Komorné apartmány v blízkosti prestížnych golfových ihrísk

Drevostavba luxusných apartmánov zaujme presnosťou

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 16. 03. 2021
  • Tlačiť

Diskusia