Novostavby.sk

Celoročné bývanie i rekreácia s výhľadmi na Vysoké Tatry

  • 23. 03. 2021
  • Tlačiť

Rekreačné nehnuteľnosti aj celoročné bývanie ponúka podtatranský developerský projekt Royal Valley Resort od spoločnosti WBA Property Development, s.r.o.. Zvolená lokalita určite zapôsobí, záujemcom umožňuje vykonávať rôzne športové aktivity v atraktívnom prírodnom prostredí.

Panoráma Vysokých Tatier v tomto prípade ozvláštni tiež golfovú hru, výstavba totiž prebieha v bezprostrednom kontakte s ihriskom Royal Valley Golf Club.

royal valley resortc
Royal Valley Resort; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

 

Jednotná architektúra

Areál nájdeme v katastri obce Malý Slavkov, nad severným okrajom zastavaného územia. Obsluhuje ho komunikácia s názvom Golfová napájajúca sa na Lomnickú ulicu. Miesto realizácie je organizované do piatich sektorov líšiacich sa účelom a zhotoviteľmi. Zároveň, v záujme udržania dobrej estetickej úrovne a jednotnosti architektúry sa na väčšine pozemkov vybudujú typové rodinné domy, nutnosť dodržiavať regulatívy sa týka i oplotenia.

royal valley resort
Royal Valley Resort; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

royal valley resortb
Royal Valley Resort; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

 

Typové domy

Ponuka pozostáva zo štyroch objektov, ktoré hmotou a výrazom nasledujú obľúbené trendy. Všetky majú navrhnuté príťažlivé priečelie s veľkým presklením a prekrytou verandou prístupnou z hlavnej obytnej zóny.

Patria sem jednopodlažné „A“ a „A1“ so štyrmi alebo tromi izbami, s úžitkovou plochou 121,15 a 95,59 m² ukončené sedlovou strechou. Na výber sú tiež domy s pultovým prestrešením a dispozíciou rozloženou na dvoch podlažiach prepojených galériou. Oba, „B“ a „B1“, disponujú tromi spálňami a dosahujú výmery 144,74 a 143,99 m², do druhej verzie patrí súkromná sauna.

Nehnuteľnosti sa odovzdávajú v štádiu hrubá stavba, uzatvorená hrubá stavba či holodom. Vyhotovené môžu byť aj v štandarde vo dvoch variantoch, a to jednoduchom, súčasnom a s tradičnými prvkami, v tzv. „horskom“.

typovydomA
Typový dom A; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

typovydomB1
Typovy dom B1; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

royal valley resorte
Royal Valley Resort; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

royal valley resorta
Royal Valley Resort; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

 

Päť etáp výstavby

Etapy I. až III. budú slúžiť najmä ako celoročné bývanie. Nachádzajú sa v najspodnejšej polohe rezortu, kde sa vzhľadom na nižšiu frekvenciu návštevníkov očakáva najväčší kľud. Typové domy stavia developer alebo samotní klienti.

Hotové projekty sa použijú aj v rámci V. etapy, určenej v prvom rade pre rekreáciu. Umiestňuje sa prirodzene do blízkosti reštaurácie Clubhouse Restaurant, spoločenského centra areálu. V súlade s charakterom tejto časti tu navyše vznikne 8 zhodných apartmánových domov so štyrmi samostatnými jednotkami, ktoré spoločnosť WBA Property Development, s.r.o. plánuje ďalej prenajímať. Ukončujú sa v štandarde a so zariadením.

Sektor IV. na severovýchode rezortu bol vyhradený pre individuálnu výstavbu podľa vlastnej projektovej dokumentácie. Pokojná oblasť poskytuje krásne výhľady v severovýchodnom a juhozápadnom smere.

royal valley resortf
Royal Valley Resort; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

royal valley resortd
Royal Valley Resort; Zdroj: WBA Property Development, s.r.o.

 

Výbava areálu

Už dnes majú klienti k dispozícii detské ihrisko, bludisko, paintball a spomínané zariadenie Clubhouse Restaurant s priestorom pre rozličné udalosti ako firemné akcie či svadby. Počíta sa s wellnesom a cyklotrasou, ktorá spojí Kežmarok, Malý Slavkov, Veľkú Lomnicu a priľahlé obce. Aktuálne 9-jamkové ihrisko Royal Valley Golf Club prejde vylepšením, pripravuje sa jeho rozšírenie na plnohodnotné 18 jamkové ihrisko a 3 jamky golfovej akadémie. 

Stavebné práce prebiehajú na celom území areálu. Inžinierske siete I., II.,III. a V. etapy sú už skolaudované, pre IV. sa začnú budovať na jar.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Mezonet ako efektný kompromis. Kde ich nájdeme?

Apartmány inšpirované loftami s miestom pre „home office“

Priestranné byty v kľudnej a dostupnej lokalite

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 23. 03. 2021
  • Tlačiť