Novostavby.sk

Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

  • 25. 03. 2021
  • Tlačiť

Priemyselné plochy pri Račianskej ulici ustupujú novým, pre život v meste atraktívnejším funkciám. Charakter zástavby premieňajú rezidenčné novostavby, ktoré sa okrem architektúry snažia zamerať aj na kvalitu okolitého prostredia. K takýmto realizáciám môžeme zaradiť Guthaus od spoločnosti CORWIN, za jeho podobou stojí zaujímavá kolaborácia. 

guthaus_racianska_lidl
Guthaus-24.3.2021; Zdroj: Novostavby.sk

 

Renomovaní tvorcovia

Projekt má priniesť bývanie zodpovedajúce súčasným trendom, svoju úroveň si popri špeciálnom exteriéri bytového domu udrží tiež vnútorné vybavenie a úprava pozemku. 

Vznikol zo spolupráce inovatívnych zoskupení, hlavným architektom sa stalo štúdio AllesWirdGut, návrh zelene zastrešili krajinní architekti z ​MAN MADE LAND, konzultantom verejných priestorov bola ​interdisciplinárna projekčná kancelária ​raum & kommunikation a energetický koncept budovy spracovala inovatívna nemecká spoločnosť s názvom Transsolar KlimaEngineering

guthaus
Guthaus-24.3.2021; Zdroj: Novostavby.sk

guthaus_racianska
Guthaus-24.3.2021; Zdroj: Novostavby.sk

guthause
Guthaus - vizualizácia; Zdroj: CORWIN

guthausb
Guthaus - vizualizácia; Zdroj: CORWIN

 

Fasáda s trojrozmerným efektom

Stavenisko sa nachádza medzi Kukučínovou a Račianskou ulicou v blízkosti študentského domova so športoviskami Mladá Garda. Po ukončení výstavby sa bude prezentovať nápadnou fasádou. Nevšedný trojrozmerný efekt sa dosiahne pomocou tvarovania prefabrikovaných balkónových dosiek s termokošmi dotvorenými hliníkovými paravanmi. Balkón s originálnou konštrukciou prístupný zo všetkých obytných miestností navyše prináleží ku každému jednému bytu. 

guthausi
Guthaus - vizualizácia; Zdroj: CORWIN

guthaush
Guthaus - vizualizácia; Zdroj: CORWIN

guthausg
Guthaus - vizualizácia; Zdroj: CORWIN

 

Zaujímavý štandard

Guthaus zaznamenal veľmi dobrú predajnosť, aktuálna ponuka je z približne 75 % zazmluvnená. Pozornosť na výber jedno- až štvorizbových jednotiek určite priťahuje aj poskytovaný, kvalitný štandard a nadštandard. Zahŕňa veľké hliníkové okná, drevené parkety BOEN, veľkoformátové štýlové obklady či dlažby od Marazzi a Porcelaingres, kúpeľňové zariaďovacie prvky napríklad od značiek Duravit, Villeroy&Boch, Kaldewei a batérie od Hansgrohe. K obľúbeným riešeniam, ktoré developer používa na zaistenie tepelnej pohody v interiéri patrí k zdraviu ohľaduplné stropné chladenie, pričom v tomto prípade slúži rovnaká technológia i na vykurovanie.

guthausd
Guthaus - vizualizácia; Zdroj: CORWIN

guthausc
Guthaus - vizualizácia; Zdroj: CORWIN

guthausa
Guthaus - vizualizácia; Zdroj: CORWIN

 

Obnova starého bunkra

Pre všetkých obyvateľov bude k dispozícii spoločná práčovňa, zázemie pre servis bicyklov, umyváreň pre domáce zvieratá a kompostér. V navrhovanom verejnom parku pokrývajúcom územie 14 000 m² sa osadia stojany na bicykle, detské preliezky, „workout“ prvky a záhradný altánok s grilom. Zriadený bude výbeh pre psov, petangové ihrisko a priestranstvo pre hranie bedmintonu alebo stolného tenisu, súčasťou konceptu sú tiež dažďové záhrady. Vybavenosť v okolí doplnia prevádzky v parteri, potvrdená už bola lekáreň, kaviareň a kozmetický salón, po rokovaniach môže pribudnúť zubná ambulancia. Parkovacie kapacity s počtom 423 státí budú vytvorené v podzemných garážach i na teréne.

V rámci projektu sa zachováva starý bunker z obdobia 1. svetovej vojny. Developer na jeho obnove spolupracuje s OZ História bez hraníc a v budúcnosti bude fungovať ako jeden z nástupných bodov ich náučného chodníka Cesta Veľkej vojny. 

guthausbbb
Bunker; Zdroj: CORWIN

guthausccc
Bunker; Zdroj: CORWIN

guthausaaa
Bunker; Zdroj: CORWIN

Na konci februára sa budovala hrubá stavba spolu s inštaláciou fasádnych panelov. Začali sa práce v interiéroch a postupne sa rozbehne realizácia spevnených plôch. Plánované termíny boli zatiaľ dodržané, za priaznivých podmienok by sa žiadosť o kolaudáciu mohla podať na konci roku 2021.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Celoročné bývanie i rekreácia s výhľadmi na Vysoké Tatry

Apartmány inšpirované loftami s miestom pre „home office“

Priestranné byty v kľudnej a dostupnej lokalite

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 25. 03. 2021
  • Tlačiť