Novostavby.sk

Priestranné byty v kľudnej a dostupnej lokalite

  • 11. 03. 2021
  • Tlačiť

Rozhodnutie nasťahovať sa do jednej z okrajových lokalít hlavného mesta motivujú rôzne dôvody. Pre výber konkrétneho miesta však zostáva dôležitým faktorom, a to napriek zlepšujúcej sa lokálnej vybavenosti a možnosti pracovať z domu, práve dobrá dostupnosť. Disponuje ňou napríklad rozvíjajúca sa mestská časť Jarovce situovaná na juhu Bratislavy.

Do skupiny rezidenčných novostavieb, ktoré vznikajú na jej území patria Sady Jarovce od spoločnosti HSC Real Estate, s.r.o..

 

sja
Sady Jarovce; Zdroj: HSC Real Estate, s.r.o.

 

Komorný projekt

V minulom roku dostavaný a skolaudovaný projekt sa nachádza na okraji nízkopodlažnej zástavby na Ovocnej ulici, hneď vedľa autobusovej zastávky. Poloha zabezpečuje plynulý príjazd na významné komunikačné ťahy a tiež pohodlné spojenie so zvyškom mesta. V komornom súbore pozostávajúcom aktuálne z dvoch menších bytových domov bolo vytvorených len 24 dvoj- až štvorizbových jednotiek. Ponúkajú príjemné výmery, tak ako mnohé ďalšie byty, ktoré nájdeme v realizáciách vložených do oblastí s podobným charakterom. Ich rozlohu navyše rozširuje balkón, terasa alebo predzáhradka.

sj
Sady Jarovce; Zdroj: HSC Real Estate, s.r.o.

sjb
Sady Jarovce; Zdroj: HSC Real Estate, s.r.o.

 

Zaujímavé mezonety v ponuke

Sady Jarovce prinášajú aj bývanie rozvrhnuté na dvoch podlažiach. Na výber sú tri priestranné mezonety dosahujúce úžitkovú plochu približne od 145 do 172 m², záujemcov majú potenciál osloviť hlavnou spálňou s vlastným šatníkom a kúpeľňou. 

Bytové jednotky boli vyhotovené do stavu „holobyt“, na požiadanie poskytuje developer štandard zahŕňajúci obklady, dlažby, sanitu, parkety a interiérové dvere. Tepelný komfort v interiéri sa zaistil použitím tepelných čerpadiel voda-voda, pričom zrealizované bolo podlahové kúrenie a osvedčené, k zdraviu ohľaduplné stropné chladenie. Súčasťou výbavy je predpríprava na exteriérové žalúzie. 

sje
Sady Jarovce; Zdroj: HSC Real Estate, s.r.o.

sjf
Sady Jarovce; Zdroj: HSC Real Estate, s.r.o.

sjc
Sady Jarovce; Zdroj: HSC Real Estate, s.r.o.

Za podobou projektu stojí architektonické štúdio Concept Architects. Navrhnuté boli dve štvorpodlažné hmoty, vzhľadom na ráz okolia ukončené šikmými strechami. Fasády oživujú vystupujúce balkóny a obľúbený tehličkový obklad, k súčasnému výrazu prispievajú veľké presklené otvory a antracitové zábradlia. Parkovacie kapacity sú riešené v podzemnej garáži a čiastočne na teréne, na pozemku sa uskutočnili sadové úpravy, výsadba stromov, kvetín a trávnatých plôch doplnených závlahovým systémom.

 

 

Sady Jarovce chystajú rozšírenie

Developer plánuje i pokračovanie projektu. Prebieha príprava polyfunkčného objektu, konceptom blízkemu k tvz. mestským vilám s malým počtom bytov. Vyrastie priamo v susedstve už vybudovanej etapy a ponesie sa aj v rovnakom duchu.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Administratívne budovy ponúkajú okrem estetiky i pokrokové riešenia

Prerod Matadoru pokračuje, ďalšiu plochu oživí Kopčianka

Komorné apartmány v blízkosti prestížnych golfových ihrísk

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 11. 03. 2021
  • Tlačiť