Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Optimizmus v Slnečniciach

  • 02. 02. 2021
  • Tlačiť

Dnešná situácia je zložitá a odhad postupu korona krízy komplikovaný, výstavba developerských projektov však zatiaľ priebežne pokračuje. Optimizmus ohľadom budúceho vývoja si udržala aj spoločnosť CRESCO REAL ESTATE. V najväčšom rezidenčnom projekte na Slovensku, Slnečniciach, plánuje v tomto roku uviesť do predaja ďalšie byty. Klienti si budú môcť vyberať z ponuky takmer 1 000 nových jednotiek.

Slnecnicecelok
Slnečnice; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

V predaji bytov vedie 4Q 2020

Záujem o bývanie zostal podľa developera stabilne silný.

Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE uvádza: „V poslednom období sa vďaka odolnosti voči výkyvom na trhu prvýkrát stáva rezidenčný sektor atraktívnejším ako ten komerčný. Záujem o novostavby je stále veľmi silný. V tomto roku plánujeme spustiť predaj takmer tisíc bytov (965)  v našom najväčšom projekte Slnečnice.“ K problémom, ktoré nepriaznivo ovlyvňujú proces realizácie zaraďuje výpadky pracovníkov z dôvodu karantén a aj pomalšie povoľovacie procesy.

Ponuka bytov v novostavbách síce nie je na historických minimách z roku 2019, ako vyplýva z analýzy spoločnosti BENCONT, ku koncu roka 2020 sa však opäť znížila. V poslednom kvartáli sa v rámci Bratislavy predalo 787 jednotiek, najsilnejší podiel, až 47 % patril dvojizbovým bytom, s 25 % ich nasledovali trojizbové a so 16 % jednoizbové.

„Môžem potvrdiť, že posledný štvrťrok vlaňajška bol u nás najsilnejší v roku. Záujem o nové bývanie neutlmil ani lockdown či sviatky. V štvrtom kvartáli sme predali tretinu z celoročného predaja,“ hovorí Michal Pauer, obchodný riaditeľ spoločnosti CRESCO REAL ESTATE. 

UNIQ
Slnečnice UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

StandUniq
Slnečnice UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

StandUniqa
Slnečnice UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

StandUniqb
Slnečnice UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Slnečnice a ďalšie nové byty 

Rozlohou pôsobivá štruktúra rozrastajúca sa viac ako desaťročie na juhu bratislavskej Petržalky sa naďalej rozširuje. Pozostáva z dvoch častí označených podľa charakteru zástavby ako Zóna Viladomy a Zóna Mesto. Aktuálny stav zahŕňa vyše 3 100 dokončených domov a bytov, 760 bytov v štádiu výstavby a v príprave cez 5 700 bytov. 

 

Viladomy

V Zóne Viladomy vzniká štvrtý a zároveň posledný blok pod značkou UNIQ vytvorenou pre to najlepšie, čo portfólium CRESCO REAL ESTATE ponúka. Bytové domy zaujmú architektúrou i špeciálnym bytovým „ŠTANDARDom UNIQ“, Na stavenisku môžeme vidieť tehličkový obklad, ktorý pribúda na prvých dvoch objektoch, zároveň prebieha osádzanie okien a začína sa realizácia vonkajších inžinierskych sietí.

Možnosť vlastniť prémiovú nehnuteľnost bola otvorená už v štvrtom z piatich objektov. Ten prinesie na trh celkovo 107 jednotiek.

UNIQc
Slnečnice UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

UNIQa
Slnečnice UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

UNIQb
Slnečnice UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Mesto

Stavebné práce napredujú aj v Zóne Mesto. V etape Slnečnice POP koncipovanej ako dostupné bývanie rastie prvý z troch bytových domov s označením „T3“. Práve sa realizuje železobetónová konštrukcia v úrovni štvrtého nadzemného podlažia a pred ukončením sú murárske práce na prízemí. Dokončená bola hrubá stavba garážového domu pod všetkými objektmi, začína sa pracovať na vonkajších sieťach a rozvodoch kanalizácie.

Predaj v „T3“ bol zahájený tesne pred prvým „lockdownom“ vo februári 2020, napriek tomu sa počas prvých šiestich mesiacov obsadilo 35% bytov. Spustenie v druhom objekte sa očakáva v polovici tohto roka, pričom vo výslednom stave dosiahne „POP“ počet 360 jednotiek.

POP
Slnečnice POP; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

POPa
Slnečnice POP; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Mojmírka, malý projekt, ktorý poteší architektúrou

Najrozsiahlejší projekt v Trnave získava mestský charakter

Hravé projekty, ktoré podporujú komunitu. Na otázky odpovedá ITB Development

 

Zdroj: Novostavby.sk, CRESCO REAL ESTATE

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 02. 02. 2021
  • Tlačiť

Diskusia