Novostavby.sk

Rodinné bývanie s exkluzívnymi bytmi a príjemným dvorom

  • 11. 02. 2021
  • Tlačiť

Záhorská Bystrica, stále pokojná časť Bratislavy, láka developerov i rezidentov. K pôvodnej zástavbe pribúdajú nové rodinné domy, ale aj mestsky ladené súbory. Súčasťou takejto štruktúry sú napríklad Kolísky od spoločnosti ITB Development navrhnuté ateliérom Architekti Šebo Lichý, ktoré boli ku koncu minulého roka úspešne skolaudované. 

kold
Kolísky; Zdroj: ITB Development

 

Bývanie priateľské k deťom

Projekt prezentovaný ako mestské bývanie vsadené do vidieckeho prostredia zatraktívňuje tesný kontakt s lesmi Malých Karpát. Vybraná lokalita v pohodlnej dostupnosti do prírody je zároveň v súlade s ďalším smerovaním developera, okrem podpory susedskej komunity sa sústredí na budovanie miesta priateľského pre život s deťmi. Kolísky majú predstavovať zhmotnenie myšlienky tvz. kids-friendly bývania.  

K vytvoreniu bezpečného domova prispeje uzatvorený, oplotený areál so 4 vchodmi, pri hlavnom bolo nainštalované videotablo, a kamery vo vstupných halách každého objektu. 

kolf
Kolísky; Zdroj: ITB Development

kolj
Kolísky; Zdroj: ITB Development

koli
Kolísky; Zdroj: ITB Development

 

Zeleň ako súčasť architektúry

Stred vnútrobloku ladí s architektúrou bytových domov a delí sa na štyri aktívne zóny, grilovaciu s pingpongovým stolom, čoraz populárnejšie komunitné záhrady, vonkajšiu posilňovňu a samozrejme plochu vyčlenenú pre detské ihrisko s rôznymi prvkami. Na hranie už dnes slúži veľká zostava, pieskovisko a tabuľa na kreslenie. Uvedené riešenie umožňuje tráviť čas rozličným spôsobom, najmä však spoločne, hrou, pestovaním bylín a zeleniny či športovými aktivitami. Pre komfort v letných mesiacoch sa v tomto spoločenskom centre Kolísok vysadili liesky, výsadba zahŕňa tiež kobercový trávnik a hraby pozdĺž predzáhradiek, kde obyvateľom zabezpečia viac súkromia.

Zeleň sa bude časom podielať i na celkovom výraze projektu, jedným z charakteristických prvkov dizajnu sú rošty na balkónoch, na ktorých by mali rásť popínavé rastliny. Architekti tak nadviazali na trend zelenej architektúry a vniesli jej podobu a merítko zodpovedajúce rázu miesta. 

kole
Kolísky; Zdroj: ITB Development

kolg
Kolísky; Zdroj: ITB Development

kolh
Kolísky; Zdroj: ITB Development

 

Zaujímavý štandard

Koncept bývania určeného pre rodiny s deťmi odzkadľuje aj zloženie bytov, v štvorici troj- a štvorposchodových bytových domov vznikol väčší počet jednotiek s viacerými izbami, podstatná časť ponuky pozostáva z troj- a štvorizbových. Do ceny nehnuteľnosti patrí zaujímavý štandard, drevené podlahy, značková sanita Villeroy&Boch, dvere Sapeli, pričom pohodlie v interiéri pozitívne ovplyvní podlahové kúrenie, predpríprava na žalúzie a stropné chladenie. 

kola
Kolísky; Zdroj: ITB Development

kolc
Kolísky; Zdroj: ITB Development

kolb
Kolísky; Zdroj: ITB Development

kol
Kolísky; Zdroj: ITB Development

 

Exkluzívne bývanie, „penthousy“, boli zrealizované do stavu holobyt, čo budúcim majiteľom dovoľuje upraviť priestor podľa vlastných požiadaviek. Disponujú tromi hygienickými miestnosťami, šatníkmi, peknými terasami a prirodzene i výhľadmi. Niekoľko z týchto atraktívnych priestranných jednotiek zostalo voľných, možnosť bývať v rodinne koncipovanom projekte Kolísky zostáva teda zatiaľ otvorená. 

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Najrozsiahlejší projekt v Trnave získava mestský charakter

Hravé projekty, ktoré podporujú komunitu. Na otázky odpovedá ITB Development

Pri Sade Janka Kráľa rastie exkluzívna rezidencia

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 11. 02. 2021
  • Tlačiť