Novostavby.sk

Pri Sade Janka Kráľa rastie exkluzívna rezidencia

  • 14. 01. 2021
  • Tlačiť

Sever Petržalky má dôležité postavenie. Je súčasťou plánov počítajúcich s rozšírením pomerne malého centra hlavného mesta, záujem o túto oblasť preto neprekvapuje. V tesnom kontakte so Sadom Janka Kráľa, neďaleko dunajského brehu momentálne vzniká ďalšia obytná budova. Liget od VSD Development, ktorý atraktívnu lokalitu doplní o bývanie charakterizované slovom luxus.

lige
Liget; Zdroj: VSD Development

 

 

Lepší kontakt s exteriérom

Za prvotným návrhom vežového objektu stojí skúsený architekt Ľubomír Závodný. Projekt bol neskôr upravený. DZ Architekti sa vo výslednej podobe snažili zohľadniť potenciál lokality a zámer vybudovať nadštandardnú rezidenciu

liget
Liget; Zdroj: VSD Development

S ohľadom priniesť čo najlepší vizuálny kontakt s exteriérom podstúpila výraznejšie zmeny fasáda. Zvýšil sa podiel transparentných plôch, presklené časti siahajú efektne od podlahy až po stropnú konštrukciu, rovnako aj pôvodné balkóny nahradila subtílnejšia verzia so sklenenými tabuľami. Prepracované bolo tiež dispozičné riešenie bytov, v súlade s celkovou koncepciou získa dizajn interiérov luxusný veľkomestský výraz, dominujú mu elegantné línie a honosne pôsobiace materiály. 

Záujemcovia aktuálne vyberajú z dvoj- až štvorizbových jednotiek a troch farebných variantov obkladov a dlažieb (dark line, light line, natural line).

ligb
Liget - light line; Zdroj: VSD Development

liga
Liget - light line; Zdroj: VSD Development

ligc
Liget - light line; Zdroj: VSD Development

lig
Liget - light line; Zdroj: VSD Development

 

 

Tienenie „fixscreen“ v štandarde

Nosný systém 18-podlažnej stavby tvorí železobetónový skelet so stužujúcim jadrom, pri deliacich konštrukciách sa kombinujú železobetónové a dvojvrstvové sadrokartónové steny.  Zaujímavosťou sú rôzne konštrukčné výšky poschodí, na 1. až 10. dosiahne svetlá výška bytov 2 635 mm, na 11. až 16. už 2 935 mm a na najvrchnejšom 17. pôsobivých 3 500 mm.

Na troch stranách veže bude hliníkovo-sklenená fasáda, pričom štandard zahŕňa špeciálne exteriérové a farebne jednotné tienenie „fixscreen“ s plne automatizovaným pohybom. Zvyšná časť objektu sa obloží doskami „Alubond“.

ligd
Liget; Zdroj: VSD Development

ligg
Liget; Zdroj: VSD Development

ligf
Liget; Zdroj: VSD Development

Vykurovanie a chladenie sa zabezpečí centrálne, tepelnými čerpadlami, ako záloha poslúži plynová kotolňa. V bytoch sa zrealizuje podlahové vykurovanie, každá obytná miestnosť i kúpeľňa bude vybavená termostatom. V teplejšom období sa dostatočná tepelná pohoda zaistí príjemným stropným chladením a systémom fancoilov. Ku komfortu prispejú rekuperačné rozvody vedené do všetkých bytov. Inteligentné elektroinštalácie umožnia napríklad ovládanie kúrenia, chladenia, spomínaných tieniacich prvkov a osvetlenia.

ligh

Liget; Zdroj: VSD Development
ligi
Liget; Zdroj: VSD Development

ligj
Liget; Zdroj: VSD Development

 

 

Vybavené spoločné priestory

Exkluzívnej povahe Ligetu zodpovedajú aj spoločné priestory, vstupná hala s recepciou a pultom kamerového systému, zariadená zasadacia miestnosť s televíznou technikou vo vysokom štandarde určená výhradne pre potreby obyvateľov a tiež sklad bicyklov s nabíjaním.

Parkovacie kapacity budú vytvorené v podzemných garážach a v exteriéri, kde ich časť prekryje zelená strecha.

ligstav
Liget - výstavba; Zdroj: VSD Development

Výstavba projektu sa rozbehla, na mieste realizácie bolo na začiatku januára skompletizované paženie, výkopy, pilóty, stavenisko bolo zároveň prichystané na liatie podkladového betónu pre skelet. Celkové ukončenie stavebných prác pripadá predbežne na jar roku 2023.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

 

Nový dovolenkový rezort v Nízkych Tatrách si zapamätáte

Pekné dvory poskytujú kúsok slobody i v časoch korony II.

Bývanie poskytujúce kúsok slobody i v časoch korony I.

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 14. 01. 2021
  • Tlačiť