Novostavby.sk

Mojmírka, malý projekt, ktorý poteší architektúrou

  • 28. 01. 2021
  • Tlačiť

K článkom o menších projektoch dnes pridávame ďalší. Klientov, ktorí hľadajú nehnuteľnosť poskytujúcu viac súkromia s lepšou kontrolu nad spoločným majetkom a zároveň chcú bývať v Piešťanoch môže osloviť napríklad Mojmírka. Nájdeme v nej len 16 bytov a 3 priestory plánované pre komerčné využitie.

 

m
Mojmírka; Zdroj: B&V Group a.s.

Developer B&V Group a.s. bol na našom blogu uvedený v súvislosti s realizáciou v sympatickej obci Veselé, kde do vidieckej nízkopodlažnej zástavby vložil 6 rodinných domov pomenovaných Veselé bývanie. Tentokrát v kúpeľnom meste, na pozemok na Mojmírovej ulici umiestnený na rozmedzí riedkej štruktúry tvorenej bytovými a rodinnými domami, osádza rezidenčný komplex komorného, mestského charakteru. V jeho pešej dostupnosti sa nachádza aj najrôznejšia vybavenosť, pohodlne sa dá dosiahnuť i centrum Piešťan.

 

me
Mojmírka; Zdroj: B&V Group a.s.

mg
Mojmírka; Zdroj: B&V Group a.s.

 

Príjemná architektúra

Vizualizácie projektu Mojmírka zobrazujú príjemnú architektúru s čistými líniami. Na podnož s prevádzkami, ktorá podporuje mestský šarm objektu ukladá architekt Ľudovít Vitko dva trojpodlažné obytné kvádre. Ich biele fasády ozdobia „len“ veľké presklené otvory a jednoduché konštrukcie balkónov, nárožia na najvyšších úrovniach zdôrazní vybratie hmôt vytvárajúce priestor pre väčšie terasy. Medzi obytnými časťami vznikne zelené átrium s oddychovými plochami a hernými prvkami pre deti. 

Ponuka pozostáva zo 16 bytov, 8 dvoj- a 8 trojizbových, tie najmenšie dosahujú výmery 51,70 m². Každá jednotka disponuje exteriérovou plochou ako balkón, lodžia alebo terasa a rovnako pivničnou kobkou. Za príplatok si môžu obyvatelia zaobstarať parkovacie miesto v garáži vybudovanej pod suterénom, pričom ich celkový počet, aj spolu so státiami zrealizovanými na teréne, bude 33 kusov. Jednotlivé podlažia prepájajú výťahy, ktoré vedú priamo z podzemnej parkovacej zóny.

mb
Mojmírka; Zdroj: B&V Group a.s.

mc
Mojmírka; Zdroj: B&V Group a.s.

md
Mojmírka; Zdroj: B&V Group a.s.

ma
Mojmírka; Zdroj: B&V Group a.s.

 

Stavba sa má ukončiť tento rok

Podľa dostupných informácií a vizualizácií odhadujeme, že na Mojmírovú ulicu pribudne projekt, ktorý mierkou rešpektuje okolie a svojím výzorom zodpovedá súčasným trendom v architektúre. 

 

mf
Mojmírka; Zdroj: B&V Group a.s.

Obyvatelia sa do Mojmírky nasťahujú pravdepodobne už koncom tohto roka, búracie práce na pozemku odštartovali ešte v októbri 2020. Podľa aktuálneho harmonogramu bude výstavba ukončená v októbri, v decembri by malo prebehnúť odovzdávanie bytov.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Najrozsiahlejší projekt v Trnave získava mestský charakter

Hravé projekty, ktoré podporujú komunitu. Na otázky odpovedá ITB Development

Pri Sade Janka Kráľa rastie exkluzívna rezidencia

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 28. 01. 2021
  • Tlačiť