Novostavby.sk

Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

  • 08. 04. 2021
  • Tlačiť

Inteligentné technológie prenikajú čoraz viac do našich domovov a nie je to rozhodne len reklamný slogan. Komfort, ktorý nám prináša napríklad ovládanie vykurovania či osvetlenia pomocou mobilných zariadení si chceme mnohí užívať bežne, preto požiadavky na integráciu podobných prvkov v rámci vlastnej rezidencie prestávajú prekvapovať.

 

vpf
Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Vytvorenie inteligentnej domácnosti reagujúcej na potreby klientov bolo aj jedným z jasných zámerov komunikovaných pri projekte Victory Port. Vyrastá v Liptovskom Mikuláši pri rieke Váh a prvýkrát sme ho priblížili v lete, v súvislosti s príjemným konceptom zahŕňajúcim vkusnú architektúru a pokrokové riešenia. V dnešnej dobe má realizácia od Bella Vista, s.r.o., dcérskej spoločnosti „mikulášskeho” developera Telink spol. s.r.o., za sebou viaceré čiastkové kolaudácie. 

vpe
Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

vpc
Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Výhľady na Nízke a Západné Tatry, Chočské vrchy i údolie Liptova sa v blízkej budúcnosti otvoria obyvateľom prvých dvoch etáp výstavby. V súbore, ktorý bude vo finálnom stave pozostávať z 10 päťpodlažných bytových domov si môžeme poriadne obzrieť už 4. V každom nájdeme 11 jedno- až štvorizbových bytov orientovaných na aspoň dve svetové strany. Prízemné disponujú predzáhradkami, ostatné balkónmi alebo terasami. V okolí bola vysadená tiež zeleň, pričom pri výbere sa myslelo na estetiku a rovnako odolnosť vybraných druhov.

vpb
Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

vpa
Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

S úmyslom zohľadniť predstavy o zážitkoch spájajúcich sa s pokrokovým bývaním oslovil developer viacero skúsených dodávateľov. Všetky silnoprúdové, slaboprúdové a bezpečnostné technológie navrhla spoločnosť DELTECH. A to nielen v jednotlivých objektoch, ale aj celom areáli, do ktorého bude vstup riadiť bezpečnostný systém. Po rozpoznaní evidenčného čísla vozidla otvorí rampu, v nočných hodinách posuvnú bránu. Keďže Victory Port je prezentovaný ako bezpečný projekt obzvlášť vhodný pre rodiny s deťmi, obytný súbor bude navyše oplotený a pokrytý kamerovým systémom. 

vp
Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

Pvp
Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

vpd
Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Klienti si domácnosť ladia podľa vlastného uváženia, inteligentné prvky si vedia postupne dokúpiť. K lepšiemu pocitu okrem stráženého pozemku tak môžu prispieť bezdrôtové systémy dodávané spoločnosťou AGON, súčasťou je zabezpečenie proti vykradnutiu, vytopeniu či požiaru a napríklad i zónové vykurovanie. Jeho ekonomickosť podporí riešenie od STIEBEL ELTRON. V každom byte sa nachádza malé tepelné čerpadlo na výrobu teplej úžitkovej vody. Zaisťuje tiež stálu výmenu vzduchu a znižuje tepelné straty za pomoci spätného získavania tepla. 

Victory Port zaujme, poteší samozrejmosť, s ktorou sa narába so súčasnými technológiami a počíta s ich využívaním pre uľahčenie každodenného života. Zahájená bola už 3. etapa projektu pozostávajúca z ďalších 2 bytových domov.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 08. 04. 2021
  • Tlačiť