Novostavby.sk

Pekné dvory poskytujú kúsok slobody i v časoch korony II.

  • 07. 01. 2021
  • Tlačiť

Význam kvality okolia pri rezidenčnej zástavbe bol už našťastie rozpoznaný a v rámci mnohých vznikajúcich developerských projektov aj zohľadnený. 

nra
Nový Ružinov; Zdroj: Novostavby.sk

 

Mnohí ho s väčšou intenzitou vnímame najmä posledný rok, v čase rôznych hygienických opatrení sú príjemne spracované exteriérové plochy rozhodne užitočné. Predstavujú akýsi prechodový stupeň medzi verejným mestským prostredím a súkromím bytu, môžu slúžiť ako exteriérová klubovňa, obývačka či telocvičňa.

Nižšie uvedené realizácie spájajú ich nie celkom tradičné riešenia a sú dôkazom, že príťažlivý vonkajší priestor v okolí bytových súborov prestáva byť výnimočným javom. 

 

 

Urban Residence

Developer: Lucron

Súbor patrí medzi aktivity, ktoré sa v posledných rokoch významným spôsobom podieľajú na transformáciách priemyselných areálov pozdĺž Račianskej ulice. 

Naozaj osviežujúco pôsobí neopozeraný koncept vnútrobloku. Hlavným motívom uplatňujúcim sa na jeho podstatnej časti je zatrávnený zvlnený terén. Dopĺňajú ho drevené plochy na ležanie a funguje tiež ako podklad pre výsadbu vzrastlých drevín nad podzemnými garážami.

urb
Urban Residence; Zdroj: Lucron

ur
Urban Residence; Zdroj: Lucron
ura
Urban Residence; Zdroj: Novostavby.sk

 

Nový Ružinov

Developer: CZ Slovakia, a.s.

Pozornosť developera realizujúceho kompletne novú štvrť sa zamerala na okolie bytových domov. 

Pri prvej, ukončenej etape zaujal park s originálnymi prvkami, popri terénnych úpravách bol vytvorený zelený labyrint a iglu. Autor návrhu, Laboratórium architektúry krajiny, zapracuje aj na pokračovaní plánovanom v ďalšej časti výstavby.  

nzd
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

nrb
Nový Ružinov; Zdroj: Novostavby.sk

nrc
Nový Ružinov; Zdroj: Novostavby.skNUPPU

Developer: YIT Slovakia

Špecifikom projektu v bratislavskom Ružinove sa stal dvor, ktorý sa buduje postupne s jeho jednotlivými etapami a plní funkciu akejsi exteriérovej klubovne.

Premyslená koncepcia si kladie za cieľ uspokojiť nároky všetkých vekových kategórií a je tým pádom aj prostriedkom pre developerom podporovanú filozofiu smerujúcu k vytváraniu silnejšej susedskej komunity. 

V návrhu sa tak striedajú tri zóny, aktívna, spoločenská a oddychová. V súčasnosti už môžeme vidieť viaceré ihriská, detské i športové, bežecký okruh, prvky pre posilňovanie, plochu s grilmi a posedením a samozrejme zelené plochy.

nuppu

Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk
nuppua
Nuppu; Zdroj: Novostavby.sk

nuppub
Nuppu; Zdroj: YIT Slovakia

nuppuc
Nuppu; Zdroj: YIT Slovakia

 

Čerešne a Čerešne fine living

Developer: ITB Development

Rezidenčný súbor rozrastajúci sa na juhovýchode Dúbravky oslovuje svojím dizajnom najmä rodiny s deťmi. Na prvý pohľad si môžeme všimnúť hravosť v návrhu dcérskeho ateliéru developera, „Architekti Šebo Lichý”, ktorá sa prejavuje pri narábaní s hmotami i kombinovaní farieb. 

Podobný „veselý” prístup sa uplatňuje aj pri riešení vnútroblokov. K dispozícií budú viaceré detské ihriská, v súčasnosti už rezidenti využívajú niekoľko pestrých herných prvkov, pribudne sánkovací kopec, vodná lagúna, dráha pre kočíky, workout zóna, komunitné záhrady a samozrejme bohatá výsadba s čerešňovými stromami.

ceresne
Čerešne; Zdroj: ITB Development

ceresne
Čerešne; Zdroj: ITB Development

cera
Čerešne; Zdroj: Novostavby.sk

cerb
Čerešne; Zdroj: Novostavby.skArboria

Developer: Lucron

Vo výstavbe aktuálne plošne najrozsiahlejší rezidenčný projekt v Trnave sa buduje v lokalite Zátvor II. na severovýchodnom konci zastavaného územia. 

Sympatie si získava pozornosťou venovanou úprave vonkajších plôch. Doplnené sú bohatou výsadbou, v ktorej dominujú trávnaté záhony. Výmera zelene by po ukončení celej štvrte mala dosahovať 40 000m².

arboria
Arboria; Zdroj: Novostavby.sk

arba
Arboria; Zdroj: Novostavby.sk

arbab
Arboria; Zdroj: Novostavby.sk

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Bývanie s peknými výhľadmi zabezpečil jednoduchý krok

Najvyššia bytová stavba na Slovensku oslávila plnú výšku originálnou glajchou

Príležitosti sú aj počas krízy. Na otázky odpovedá PROXENTA

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 07. 01. 2021
  • Tlačiť