Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

MORUŠE obohatia ponuku bývania v Ružinove

  • 18. 11. 2020
  • Tlačiť

Na bratislavskom trhu s rezidenčnými nehnuteľnosťami patrí spoločnosť VI Group k tým výraznejším. Rodinná developerská a projektová spoločnosť založená architektmi zrealizovala už viacero zapamätateľných stavieb, svoj charakteristický dizajn nadobudne aj jej najčerstvejší pripravovaný bytový dom MORUŠE.

moruse
MORUŠE; Zdroj: VI Group

 

Vyhľadávaný Ružinov

Nové bývanie a obchodné priestory prinesie do vyhľadávanej mestskej časti Ružinov. Konkrétnejšie sa miesto realizácie nachádza na území Trnávky pri Ivánskej ceste, pričom disponuje priamym napojením na niekoľko dôležitých komunikačných ťahov. Iniciály MRŠ z neďalekého letiska M. R. Štefánika sa preniesli do názvu projektu, k inšpiráciám poslúžil tiež pôvodný účel pozemku, ktorý bol v minulosti určený pre záhradnícke služby. Blízke okolie je bohaté na občiansku vybavenosť, rovnako poteší rôznymi športovými a rekreačnými aktivitami.

morusepohl
MORUŠE; Zdroj: VI Group

 

Efektná architektúra od VI Group

MORUŠE zaujmú. Na dostupných vizualizáciách sa prezentujú veľmi súčasnou architektúrou, pri ktorej sa uplatňuje až sochársky prístup. Jednoduché, ale efektné hmotové riešenie sa zakladá na osvedčenej kompozícii dvoch kontrastných častí, vyššej desaťpodlažnej s neobvyklým tvarovaním a druhej, s výraznejším horizontálnym rozmerom. Naozaj sympaticky pôsobia i navrhované materiály, kombinácia terakotového obkladu v parteri a bielych povrchov na ostatných fasádnych plochách.

 

 

Zelené atriá v projekte MORUŠE

Záujemcom o kúpu ponúkne projekt 134 jednotiek, (priemerná cena za m² sa pohybuje okolo sumy 3000 eur) z toho 50 dvoj- a trojizbových bytov a 84 jedno- až trojizbových apartmánov. Ku každému prislúcha balkón, lodžia či terasa. Pri výbere môže okrem veľkosti zavážiť i poloha vybraného priestoru. V nižšej časti oslovia dve átriá doplnené výsadbou, vysoká poskytne prirodzene lepšie výhľady smerom na západ a východ. Na výber bude finálne vyhotovenie nehnuteľnosti v štandardnom alebo nadštandardnom vybavení. Parkovacie kapacity nájdeme v garážach s celkovým počtom 99 státí, ďalších 77 vznikne v exteriéri. 

 

moruseatr
MORUŠE; Zdroj: VI Group

 

Podpora susedskej komunity

Za zmienku v predstavenom koncepte rozhodne stoja „alternatívne komunitné záhrady”. Podpora susedských vzťahov sa bude odohrávať na treťom nadzemnom podlaží, na ktorom sa zriadi miesto pre stretnutia obyvateľov a otvorí možnosť zakúpiť box/boxy určené pre pestovanie ovocia, zeleniny a bylín. Život do komplexu i samotnej lokality príde aj prostredníctvom 21 obchodných prevádzok plánovaných na prízemí. 

Projekt MORUŠE sa začne formovať už budúci rok, zahájenie stavebných prác pripadá na 1Q budúceho roku, ich ukončenie sa odhaduje v 2Q 2023. Predaj spustil developer tento novembrový týždeň.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Veselé bývanie v sympatickej obci

Veľký ružinovský projekt stále rastie, 8. etapa je v predaji

Výstavba rezortu na Kubínskej holi napreduje

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 18. 11. 2020
  • Tlačiť

Diskusia