Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Výstavba rezortu na Kubínskej holi napreduje

  • 29. 10. 2020
  • Tlačiť

Neistá pandemická situácia podporila záujem o „domáce“, slovenské ubytovacie kapacity. Aj z tohto dôvodu prinášame informácie o pokroku v lyžiarskom stredisku Kubínska hoľa, kde momentálne úspešne napreduje výstavba ďalšieho rekreačného zariadenia s názvom HillSide z portfólia spoločnosti BL s.r.o..

hill
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hilla
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

 

 

Atraktívna lokalita i dizajn

Súbor situovaný výhodne, neďaleko nástupnej stanice lanovky a lyžiarskych svahov, sme spomínali pred približne polrokom. Upútal ako príklad dovolenkového rezortu, ktorý sa okrem dobrej polohy môže popýšiť aj dobrou architektonickou úrovňou. A priam ideálne, architekti z ateliéru Šercel Švec našli inšpiráciu v okolitej krajine. Západné Tatry, Vysoké Tatry, Chočské vrchy a Kubínska hoľa sú v dohľade, prispôsobuje sa im osadenie trojice apartmánových domov, pričom pohoria rovnako ovplyvnili spôsob modulácie strešných rovín. 

hillh
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

Atraktívne hmotové riešenie by mal nasledovať tiež výraz architektúry. Kontakt s príjemným vonkajším prostredím zabezpečia balkóny alebo terasy, pri pobyte v interiéri ho umožnia veľké okenné otvory. Povrchové úpravy na dvoch stranách objektov, patria sem vstupné priečelia, bude tvoriť kombinácia dreveného latového obkladu z červeného smreku a imitácia pohľadového betónu v prízemných častiach. Na zvyšných fasádnych plochách sa použije štrukturovaná biela omietka.

 

 

Výstavba napreduje

Kým vo februári sa realizácia ešte len pripravovala, v súčasnosti už sledujeme hmoty objektov Z, Y v takmer výslednej podobe, ukončené boli ich betónové skelety. 

hillb
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hillg
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hillf
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

 

Postupne pribúdajú strešné konštrukcie a osádzajú sa drevené okná. Vo vnútorných priestoroch sa pracuje na sadrokartónových priečkach a vnútorných rozvodoch zahŕňajúcich splaškovú kanalizáciu, vodu a elektrinu spolu s pripojením na internet, začalo zatepľovanie fasád. V auguste bola zahájená druhá etapa, výstavba tretieho apartmánového domu X, na ktorom aktuálne prebiehajú stavebné práce v úrovni prvého nadzemného podlažia. Na pozemku sa vykonávajú terénne úpravy a príprava pre spevnené plochy. Detaily v súvislosti s wellness priestorom plánovaným v suteréne domu Y sa dolaďujú so spoločnosťou wellness technik, s.r.o..

 

hille
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hillc
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hilld
HillSide; Zdroj: BL s.r.o.

 

Výborná predajnosť

V projekte HillSide vznikne celkovo 52 apartmánov, slušný záujem o nehnuteľnosť dokladuje výborná predajnosť, keďže 29 kusov z prvej etapy je už vypredaných. Kupujúcich pravdepodobne oslovila lákavá lokalita v spojení s vizuálne príťažlivým, súčasnému vkusu lahodiacim dizajnom. Slušný štandard chce developer dodržať tiež v interiéri, s dodávateľom K.R.T. vybral dve verzie obkladov, dlažieb a sadu zariaďovacích predmetov. Individuálne požiadavky klientov rieši špecializovaný projektový manažér tejto spoločnosti. 

Termín ukončenia apartmánových domov Z a Y pripadá na apríl budúceho roka, celý projekt by sme vo finálnom stave mohli vidieť do konca augusta.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

V Tatranskej Lomnici sa ukončuje prestavba inšpirovaná kryhami ľadu

Kam v Nitre, ak chcete bývať v pokojnej lokalite?

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 29. 10. 2020
  • Tlačiť

Diskusia