Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Veselé bývanie v sympatickej obci

  • 05. 11. 2020
  • Tlačiť

Články o rezidenčnej výstavbe sa v rámci nášho blogu poväčšinou sústredia na bytové domy situované v skôr mestskom prostredí. V dnešnom príspevku sa však pozrieme na projekt rodinných domov, ktorý objavíme v menšej obci s vidieckym charakterom.

Vo Veselom sa v súčasnosti dolaďuje Veselé bývanie z portfólia developera B&V Group a.s.. 

 

vb
Veselé bývanie; Zdroj: B&V Group a.s.

Obec leží približne 13 km od známeho kúpeľného mesta Piešťany a je súčasťou Mikroregiónu nad Holeškou. Miesto realizácie sa nachádza v blízkosti jej spoločenského centra, v prevažne nízkopodlažnej zástavbe. Neďaleko stojí kostol svätého Bartolomeja, kúsok od neho, pri chôdzi smerom na juh, uvidíme súbor 6 objektov s prístupovou cestou napojenou na existujúcu komunikáciu. 

 

vbf
Veselé bývanie; Zdroj: B&V Group a.s.

vbg
Veselé bývanie; Zdroj: B&V Group a.s.

 

Veselé bývanie zaujme architektúrou, už na prvý pohľad sa odlišuje od populárneho „bungalovu“, ktorý po dlhé roky kraľuje novovznikajúcim obytným štvrtiam. Do ponuky patrí 1 päťizbový a 5 štvorizbových rodinných domov. Skladajú sa z dvoch jednoduchých hmôt, hlavnej, dvojpodlažnej prekrytej klasickou sedlovou strechou a menšej, vstupnej časti s plochou ukončujúcou konštrukciou a nadväzujúcou pergolou nad parkovacím státím. 

vba
Veselé bývanie - začiatok októbra; Zdroj: Novostavby.sk

vbb
Veselé bývanie - začiatok októbra; Zdroj: B&V Group a.s.

vbe
Veselé bývanie - začiatok októbra; Zdroj: B&V Group a.s.

vbd
Veselé bývanie - začiatok októbra; Zdroj: B&V Group a.s.

 

Dispozičné riešenie je čisté. Na prízemí bol navrhnutý otvorený obytný priestor zahŕňajúci obývaciu miestnosť s kuchyňou a jedálňou. Hneď oproti vstupu bola vybudovaná kúpeľňa s plochou pre práčku a sušičku. Na poschodí nájdeme nočnú zónu s druhou kúpeľnou a tromi izbami, ktoré svojimi rozmermi dovoľujú umiestnenie aj väčších šatníkových skríň. Každá parcela disponuje miestom pre parkovanie troch automobilov.

Nosný systém stavieb pozostáva z 44 cm hrubého muriva značky HELUZ FAMILY a železobetónových stropov, schodiská sú drevené. Poslednú vrstvu strešného plášťa tvorí plechová krytina, na fasádach sa použila termo a povrchová omietka. Osadené boli plastové výplne s izolačným trojsklom, vstupné dvere sú bezpečnostné.

 

vbh
Veselé bývanie; Zdroj: B&V Group a.s.

vbi
Veselé bývanie; Zdroj: B&V Group a.s.

 

O Veselé bývanie prejavili zákazníci dobrý záujem, developer zaznamenal zvýšenie množstva obhliadok, tri nehnuteľnosti sa už predali. V prvej polovici októbra prebiehali posledné práce, zostávalo vyhotoviť finálne vrstvy vonkajších omietok, upraviť terén, dokončiť spevnené plochy, komunikácie a oplotenie. V takmer hotovom interiéri chýbalo len schodisko.

Spoločnosť B&V Group a.s. pripravuje ešte tri projekty, a to v blízkych Piešťanoch, Banke a Bašovciach.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Veľký ružinovský projekt stále rastie, 8. etapa je v predaji

Výstavba rezortu na Kubínskej holi napreduje

Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 05. 11. 2020
  • Tlačiť

Diskusia