Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Zaujímavé mezonety v Nitre pod Zoborom

  • 22. 10. 2020
  • Tlačiť

Neďaleko severozápadného okraja Nitry v mestskej časti Zobor, pri jazde po komunikácii Jelenecká, uvidíme stavenisko rovnomenného projektu. Rezidencia Jelenecká patrí do portfólia spoločnosti Belevis, s.r.o., ktorá v tom istom meste buduje aj súbor rodinných domov Drieňová Alej.

jelend
Rezidencia Jelenecká; Zdroj: Belevis, s.r.o.

V smere von z mesta nájdeme miesto realizácie na pravej strane spomínanej cesty. Rezidencia nadväzuje na existujúcu zástavbu bytových domov, navrhnutý k nim bol príbuzný, zalomený tvar pôdorysu a rovnako šikmé prestrešenie. Ako jednu z výhod lokality prezentuje developer dobrú dostupnosť, do prírody bicyklom, do centra autobusom z neďalekej zastávky MHD.

jelene
Rezidencia Jelenecká; Zdroj: Novostavby.sk

 

V ponuke sú aj mezonety

Generálnym projektantom je architektonická kancelária CSANDA – PITERKA, ako autor figuruje Ing. arch. Milan Csanda. Jelenecká pozostáva z dvoch blokov, v každom sa nachádza komunikačné jadro so schodiskom a výťahom plus samostatná miestnosť pre odkladanie bicyklov, „kočikáreň”. Krídla objektu vymedzujú plochu, na ktorej bude vybudované detské ihrisko a exteriérové státia pre automobily, ďalšie parkovacie kapacity vzniknú na najnižšom podlaží. Na prvom poschodí sa vyčlenili priestory pre reštauráciu s kaviarňou, okolie stavby doplnia prvky mobiliáru, medzi nimi aj stojany na bicykle.

jelenj
Rezidencia Jelenecká; Zdroj: Belevis, s.r.o.

jelen c
Rezidencia Jelenecká; Zdroj: Belevis, s.r.o.

Na trh s nitrianskymi nehnuteľnosťami pribudne celkovo 53 nových bytov, z toho 46 jedno- až trojizbových na štyroch bežných poschodiach a 7 dvoj- až päťizbových mezonetov v dvojúrovňovom podkrovnom priestore. Ku všetkým prináleží balkón alebo terasa a poskytujú výhľady na juhozápad, kontakt s exteriérom podporia veľké presklené otvory. Povrchovú úpravu fasády bude tvoriť kombinácia tenkovrstvej omietky a obľúbeného tehlového obkladu, v tomto prípade značky KLINKER. Pre okná a balkónové dvere sa použijú výplne s izolačným trojsklom a plastovými rámami, zvonku antracitové, z vnútornej strany biele. 

jelenk
Rezidencia Jelenecká; Zdroj: Belevis, s.r.o.

jeleni
Rezidencia Jelenecká - mezonet; Zdroj: Belevis, s.r.o.

jelenf
Rezidencia Jelenecká; Zdroj: Belevis, s.r.o.

 

Dva varianty štandardov

V súlade so súčasnými názormi na atraktívny interiér sú tiež dostupné materiály a zariaďovacie prvky pre vybavenie bytov, napríklad obkladačky v tvare šesťuholníka. Klienti sa môžu rozhodnúť medzi dvomi variantmi vyhotovenia, „Standard” a „Exclusive”, exkluzívnejší zahŕňa aj drevené podlahy a odlišné vzory obkladov. Okrem vstupných bezpečnostných a interiérových dverí, podláh a zariadenia kúpeľní cena bytu aktuálne pokrýva prípravu na vonkajšie elektrické žalúzie, stropné chladenie a kúrenie. 

jelenh
Rezidencia Jelenecká - „Standard"; Zdroj: Belevis, s.r.o.

jeleng
Rezidencia Jelenecká - „Exclusive"; Zdroj: Belevis, s.r.o.

 

Pokrok na stavbe

Na konci septembra prebiehali práce na strešných konštrukciách, osádzali sa výplne vonkajších otvorov a realizovali vnútorné zdravotechnické, vzduchotechnické a elektrické rozvody. V tomto čase bolo vypredaných už 50 % bytov, najväčší záujem klienti prejavili o dvojizbové byty.

jelenl
Rezidencia Jelenecká - výstavba; Zdroj: Belevis, s.r.o.

jelenm
Rezidencia Jelenecká - výstavba; Zdroj: Belevis, s.r.o.

jelenn
Rezidencia Jelenecká - výstavba; Zdroj: Belevis, s.r.o.

Podľa vyjadrenia developera nemala „Korona kríza” na výstavbu výraznejší dopad, na stavenisku boli zároveň dodržiavané všetky epidemiologické opatrenia v súlade s aktuálne platnými nariadeniami. Predpokladaný termín kolaudácie projektu zatiaľ pripadá na september budúceho roku. 

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

"Trendy" štvrť na mieste ikonického socialistického komplexu

Aj nenápadný projekt vie prekvapiť

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 22. 10. 2020
  • Tlačiť

Diskusia