Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Kam v Nitre, ak máte radi mestské bývanie?

  • 15. 10. 2020
  • Tlačiť

Spojenie „dobrá lokalita“ môže prirodzene vyvolávať odlišné asociácie, niektoré požiadavky sa však pochopiteľne opakujú častejšie. Časť klientov pre tú ideálnu použije formulácie ako bývanie v centre alebo pohodlná dostupnosť do centra, k vybavenosti či zeleni.

Kým predchádzajúci článok približoval rezidenčnú výstavbu v okrajových častiach Nitry a s takpovediac vidieckym nádychom, dnešný sa zameriava na projekty spĺňajúce vyššie uvedené predstavy. Niektoré sú situované priamo v Starom Meste, ďalšie neďaleko jeho hranice, v tesnom kontakte s Brezovým hájom, mestský charakter im okrem polohy zabezpečuje aj architektonický koncept. Pokrok na jednotlivých staveniskách ilustrujú priložené fotografie.

 

Rezidencia Tabáň

Developer: Proxenta

rtabc
Rezidencia Tabáň; Zdroj: Proxenta

Výrazný veľkosťou i polohou, osadený na dôležitej ulici v nitrianskom Starom Meste, projekt je súčasťou portfólia spoločnosti, ktorá sa špecializuje práve na podobne príťažlivé adresy. V tomto prípade sa pracovalo s históriou územia, nádvorím bude prechádzať chodník v línii zaniknutej Hornotabánskej ulice.

V súlade s lokalitou bola opäť navrhnutá kombinácia bývania, obchodu a administratívy, rozmiestnená s ohľadom na funkčnú náplň a hierarchiu komunikácií. Nebytové priestory tak nájdeme hlavne v parteri, kancelárske krídlo smeruje konkrétne do rušnej Štúrovej ulice.

rtab
Rezidencia Tabáň; Zdroj: Novostavby.sk

rtaba
Rezidencia Tabáň; Zdroj: Novostavby.sk

rtabe
Rezidencia Tabáň; Zdroj: Novostavby.sk

Rezidencia Tabáň sa stretla s dobrým ohlasom u kupujúcich, z 258 dvoj- až štvorizbových bytov a apartmánov zostalo voľných 57 kusov. Záujemcov pravdepodobne pritiahla celkovo „ľudská” stratégia prezentácie novostavby v spoločensky aktívnom prostredí, zdôrazňuje sa peší prístup k pestrej vybavenosti a historickým dominantám mesta.

 

Orbis Premium

Developer: ORBIS Nitra a.s. 

opc
Orbis Premium; Zdroj: ORBIS Nitra a.s.

Koncept projektu reaguje na exkluzivitu centra. Vyrastá v Starom Meste oproti Rezidencii Tabáň, s ktorou spoločne pretvárajú ráz Piaristickej ulice a rovnako berie na vedomie minulosť miesta, pôvodné vrstvy sa v novom návrhu prejavujú v členení fasád zodpovedajúcemu staršej parcelácii.

Zaujímavosťou hmotového riešenia bude delenie na tri bloky, medzi ktorými vzniknú menšie, intímnejšie priestory, v mestskej štruktúre pôsobia príjemne a prekvapivo. Aktívne prúdenie ľudí podporí funkčná náplň zahŕňajúca bývanie spolu s obchodnými a administratívnymi prevádzkami.

 

opd
Orbis Premium; Zdroj: ORBIS Nitra a.s.

opa
Orbis Premium; Zdroj: Novostavby.sk

op
Orbis Premium; Zdroj: Novostavby.sk

opb
Orbis Premium - výstavba na Piaristickej ulici; Zdroj: Novostavby.sk

Nehnuteľnosť láka na vyšší štandard, skladba bytov pozostáva z veľkometrážnych dvoj- až päťizbových jednotiek, pričom mnohé disponujú šatníkmi, práčovňami, komorami, pracovňami i viacerými kúpelňami, komfort v interiéri zabezpečí rekuperácia i stropné chladenie. Do výbavy môže patriť krb aj jacuzzi na terasách vybraných jednotiek. 

Atraktívnosť ponuky má podčiarknuť architektúra so štýlovými prvkami v podobe subtílnych hliníkových šambrán vo farbe šampaň. Z toho istého materiálu budú vyhotovené tiež lamely na garážach zapustených do terénu.
PROMENADA LIVING PARK

Developer: ICT Istroconti

promb
PROMENADA LIVING PARK; Zdroj: ICT Istroconti

Miesto realizácie možno naozaj hodnotiť ako atraktívne. Nachádza sa na území Starého Mesta, len pár minút od najaktívnejšieho centra, z jednej strany ho ohraničuje rieka Nitra, na druhej susedí s parkom Brezový háj. 

Do polyfunkčného komplexu patrí nákupné centrum ( PROMENADA) a tri bloky ( LIVING PARK) s 89 dvoj- až štvorizbovými bytovými jednotkami. Na základe požiadaviek klientov sa dajú dokončiť v bežnom a vyššom štandarde, ku každému patrí lodžia poskytujúca pekné výhľady na mesto a vodný tok. Pozdĺž brehu bude vybudovaná živá promenáda s cyklotrasou, športovými a zelenými plochami.

promc
PROMENADA LIVING PARK; Zdroj: ICT Istroconti

prom
PROMENADA LIVING PARK; Zdroj: Novostavby.sk

proma
PROMENADA LIVING PARK; Zdroj: Novostavby.sk

Zaznamenaná bola vynikajúca predajnosť, klientov nepochybne oslovila lokalita a dnes obľúbený koncept spájajúci bývanie s ďalšími oživujúcimi funkciami, hlavné lákadlo však určite predstavuje „voda”.

 

ZIPCITY

Developer: Zipcity Nitra spol. s.r.o.

zipcitya
ZIPCITY; Zdroj: Novostavby.sk

V súčasnosti už skolaudovaný projekt bol vybudovaný v mestskej časti Chrenová, v nároží Lomnickej ulice. Vzhľadom na predajnosť si sympatie kupujúcich získal, voľný je aktuálne už len 1 byt.

Jedno- až trojizbové byty s balkónmi vznikli na 7 nadzemných podlažiach v dvoch bytových domoch prepojených polozapustenou podnožou s garážou. Ostatné parkovacie miesta sú vymedzené v okolí objektov.

zipcitya
ZIPCITY; Zdroj: Novostavby.sk

Potenciál osloviť klientov mu pravdepodobne zaistila príjemná lokalita a v zásade nekonfliktné architektonické riešenie. ZIPCITY sa nachádza v tesnej blízkosti športového areálu, vybavenosti zahŕňajúcej potraviny, školu a škôlku a tiež zelene v obľúbenom parku Brezový hájik, centrum Nitry je zároveň pohodlne dostupné chôdzou. Neurazí ani výsledná úprava fasády s akcentom v podobe červených balkónov označujúcich vstupy do objektov.

 

Brezový háj 

Developer: Nitra Invest

bh
Brezový háj; Zdroj: Nitra Invest

Dvojica bytových domov sa realizuje len kúsok od projektu ZIPCITY, pre lokalitu teda platia aj rovnaké, nasledovné pozitíva. Tesný kontakt s parkom Brezový hájik, školské zariadenia, športový areál i centrum mesta vzdialené len pár minút chôdze.

V koncepte vynikajú hmoty najvyššieho nadzemného podlažia, jedným zo zámerov autorov bolo vytvoriť ikonickú architektúru. Ďalšie plány počítajú s vybudovaním bezpečného vnútrobloku s ihriskom a záhradou, lepší obraz samozrejme nadobudneme po ukončení fasádnych povrchov.

bha
Brezový háj; Zdroj: Novostavby.sk

Na 7 nadzemných podlažiach boli navrhnuté jedno- až štvorizbové byty s balkónmi alebo terasami, najzaujímavejšie pôsobia prirodzene jednotky umiestnené na najvrchnejšom poschodí. Parkovacie kapacity nájdeme v podzemnej garáži i na teréne.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V Tatranskej Lomnici sa ukončuje prestavba inšpirovaná kryhami ľadu

Kam v Nitre, ak chcete bývať v pokojnej lokalite?

Vodný element ako pridaná hodnota nehnuteľnosti

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 15. 10. 2020
  • Tlačiť

Diskusia