Novostavby.sk

Kam v Nitre, ak chcete bývať v pokojnej lokalite?

  • 08. 10. 2020
  • Tlačiť

V rámci nášho blogu sme uverejnili viacero článkov o rezidenčných nehnuteľnostiach v Nitre a jej blízkom okolí. Ako sme spomínali v minulosti, ponuka je pestrá a má potenciál osloviť široký okruh záujemcov, vyberané boli miesta realizácie v charakterovo rozdielnych lokalitách.

Stavebné práce v „Meste pod Zoborom” pokračujú napriek komplikáciám v súvislosti s  „korona krízou”, o pokroku presviedča aj pohľad na staveniská počas nedávnej septembrovej návštevy. Pozornosť v dnešnom príspevku sa upriamuje na projekty, ktoré sa podstatným spôsobom podieľajú na pretváraní existujúceho prostredia, umiestnené prevažne v tichších, okrajových lokalitách s prevládajúcou zástavbou rodinných domov.

Architektonické riešenie uvedených príkladov dosahuje štandard, ktorý sa pri bytovej výstavbe stáva pravidlom. Prezentuje sa jednoduchými tvarmi, decentnými materiálmi i zariaďovacími prvkami v interiéroch, pričom podobná úroveň sa začína pomaly prenášať i do podoby vonkajších priestorov. 

 

 

Zelené dvory

Developer: R1 properties, s.r.o.

zda
Zelené dvory; Zdroj: Novostavby.sk

Klientov môže pritiahnuť pokojná lokalita. Panelové sídlisko situované v juhozápadnom smere od staveniska rozhodne nepredstavuje to hlavné, čo ovplyvňuje atmosféru miesta. 

Súbor pozostávajúci z pätice bytových domov sa buduje pozdĺž Hornostavskej ulice v mestskej časti Diely. Z jednej strany hraničí so štvrťou rodinných domov, na severozápade sa otvára zatiaľ nezastavaná krajina a tiež príjemné výhľady na mesto a vrch Zobor.

zdb
Zelené dvory; Zdroj: Novostavby.sk

zdc
Zelené dvory; Zdroj: Novostavby.sk

zd
Zelené dvory; Zdroj: Novostavby.sk

Architektúra je triezva, na bielych fasádach vynikajú balkóny s rôznofarebnými plochami. Skladbu bytov tvorí niekoľko garsóniek a dvoj- až štvorizbové jednotky, k najvyššie položeným prislúchajú priestranné terasy. Parkovacie kapacity sa nachádzajú v exteriéri a v suteréne objektov, kde sú rovnako navrhnuté aj odkladacie priestory.

Aktuálne sa realizuje bytový dom „B”, „A” bol úspešne skolaudovaný, tretí, označený písmenom „C” sa dostal do predaja. Ďalšie etapy sú v pláne na budúci rok. 

Kynek Rezidencie

Developer: JTRE

kynekd
Kynek Rezidencie; Zdroj: JTRE

Developera poznáme vďaka nápadným projektom lokalizovaným v našom hlavnom meste. V nitrianskej mestskej časti Kynek stavia 11 rovnakých trojpodlažných objektov, označených ako viladomy s celkovým počtom 77 bytov. 

Medzi prezentované výhody patrí kľudné okolie s nízkopodlažnou zástavbou rodinných domov i tesná blízkosť klasicistického kaštieľa (dnes v ňom sídli Liečebno – výchovné sanatórium Nitra – Kynek) a priľahlého anglického parku. 

kynekc
Kynek Rezidencie; Zdroj: JTRE

Bývanie má byť príťažlivé pre rodiny s deťmi, areál bude oplotený a vybavený dvoma ihriskami. V ponuke nájdu klienti dvoj-, troj- a štvorizbové byty. Tie najväčšie sú umiestnené vždy na vrchnom podlaží a disponujú rozľahlou terasou, k prízemným jednotkám patria rozľahlé predzáhradky. 

Súbor už v súčasnosti dostáva svoju výslednú podobu. V letných mesiacoch sa postupne pracovalo na fasádach a interiérových povrchoch, pre obhliadky záujemcov je pripravený vzorový viladom.

kynekb
Kynek Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

keneka
Kynek Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

 

 

Pod Zoborom

Developer: púpava development, s.r.o.

podzoba
Pod Zoborom; Zdroj: Novostavby.sk

 

Súbor 53 objektov sa nachádza za severozápadným okrajom Nitry, v obci Nitrianske Hrnčiarovce. 

V ponuke boli štvorizbové prízemné radové objekty a päťizbové dvojpodlažné samostatne stojace domy a dvojdomy, každý s vlastnou záhradou. Stavby sa predávajú vo vyhotovení „holodom”. 

podzob
Pod Zoborom; Zdroj: Novostavby.sk

podzobb
Pod Zoborom; Zdroj: Novostavby.sk

Nová zástavba láka architektúrou z portfólia ateliéru RULES architekti, jednoduché domy so súčasným nádychom vytvárajú kultivované uličné prostredie, ktoré dnes nadobudlo viac-menej finálnu podobu. Voľné zostali len 4 domy. 

Nad vinicami

Developer: púpava development, s.r.o.

nadvinicamia
Nad vinicami; Zdroj: púpava development, s.r.o.

 

Ide o pokračovanie projektu Pod Zoborom navrhnuté tým istým ateliérom, RULES architekti, vznikajúce v tej istej obci. Podobne poskytuje aj pekné pohľady na vrch Zobor.

Formuje sa kompletne nová ulica, ktorá sa napája na komunikáciu Jelenecká prepájajúcu Nitru s Nitrianskymi Hrnčiarovcami. Klienti majú na výber štvor- a päťizbové dvojdomy spolu s štvorizbovými radovými domami v dvoch variantoch, ku každému prináleží vlastná záhrada.

nadvinicamib
Nad vinicami; Zdroj: púpava development, s.r.o.

nadvinicami
Nad vinicami; Zdroj: Novostavby.sk

V porovnaní s prvou návštevou v októbri minulého roka výstavba jednoznačne napreduje. Uličný priestor bol zadefinovaný, pričom veľkú časť objektov vidíme so zrealizovanými fasádami. 

Green Avenue

Developer: púpava development, s.r.o.

green avenue
Green Avenue; Zdroj: púpava development, s.r.o.

Projekt predstavuje súčasť transformácie pôvodne priemyselného územia v mestskej časti Chrenová, v lokalite s názvom Mikova Ves. Pozostáva z trojice bytových domov s 66 jedno- až štvorizbovými bytmi dodávajúcimi súboru ľahko mestský charakter a päťizbových radových rodinných domov nadväzujúcich na štvrť s nízkopodlažnou zástavbou v susedstve.

Architektúra celého súboru si udrží jednotnosť, štýlovo zodpovedá portfóliu developera. Byty sa predávajú v štandarde s výnimkou štvorizbových. Tie budú dokončované v stave holobyt, v prípade záujmu však môžu byť zrealizované aj v štandarde. V katalógu sú na výber decentné materiály i zariaďovacie prvky.

green avenuea
Green Avenue; Zdroj: púpava development, s.r.o.

green avenuec
Green Avenue; Zdroj: Novostavby.sk

green avenueb
Budúca reštaurácia v blízkosti GA; Zdroj: Novostavby.sk

Po trojici bytoviek sa do predaja dostala prvá časť, 13 rodinných domov ponúkaných ako holodomy, na základe požiadaviek klientov ich vie developer dokončiť v prémiovom štandarde.

Stavebné aktivity v súčasnosti prebiehajú na trojici “bytoviek”, zaujímavosťou je rekonštrukcia blízkej tehlovej budovy, ktorá štvrť doplní o penzión s reštauráciou. 

Jelenecká

Developer: Belevis, s.r.o.

jelenecka
Jelenecká; Zdroj: Belevis, s.r.o.

Rezidenčný projekt sa buduje na severozápade zastavaného územia Nitry v mestskej časti Zobor. Osadený je pri ceste Jelenecká a poskytne pekné výhľady v juhozápadnom smere.

Stavba sa svojím pôdorysným tvarom snaží prispôsobiť existujúcej bytovej výstavbe v okolí. Podobne ako susedné objekty ho ukončuje šikmé prestrešenie, pri septembrovej návšteve bol vidieť začiatok formovania krovu.

jelenecka
Jelenecká; Zdroj: Novostavby.sk

jelenecka
Jelenecká; Zdroj: Novostavby.sk

Okrem jedno- až trojizbových jednotiek vznikne v dvojpodlažnom podkrovnom priestore ešte 7 mezonetov, najväčší bude päťizbový. K všetkým bytom prislúcha balkón alebo lodžia, vybavenie ďalej zahŕňa vstupné bezpečnostné dvere, interiérové dvere, podlahy, zariadenie kúpeľne, stropné chladenie a kúrenie plus prípravu na vonkajšie elektrické žalúzie. Klienti si môžu vybrať z dvoch štandardov, STANDARD alebo EXCLUSIVE. 

Parkovacie miesta sa nachádzajú na najnižšom podlaží, k dispozícií bude prenajímateľný priestor zamýšľaný pre zriadenie reštaurácie s kaviarňou.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Vodný element ako pridaná hodnota nehnuteľnosti

O prestížnu Cenu v kategórii bytové domy súťažia 3 renomované slovenské ateliéry

Prvý slovenský mrakodrap má základy

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 08. 10. 2020
  • Tlačiť