Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

  • 20. 10. 2020
  • Tlačiť

Dopyt po bývaní zostáva vysoký, výstavba developerských projektov naďalej pokračuje a naše mestá prirodzene rozširujú svoje zastavané územie. Na mapách pribúdajú kompletne nové obytné zóny. Jednu z nich si dnes priblížime, vzniká na východe Liptovského Mikuláša, na pôvodne nezastavanej ploche medzi mestskými časťami Stošice a Podbreziny.

stosicepodhb
Stošice-Podhorany; Zdroj: ODEKO BA s.r.o.

 

Zástavba bude pozostávať z rodinných domov IBV Stošice od Stošice a.s. a bytových objektov Stošice-Podhorany od ODEKO BA s.r.o.. Obe spoločnosti patria pod skupinu ODEKO Development, ktorá rovnako stojí za projektmi Pri Rybníku a Rezidencia Bystrická, nedávno boli spomínané na našom blogu.

Obyvatelia rezidenčnej zóny majú možnosť využívať vybavenosť v neďalekých Podbrezinách. Napojenie k školám, obchodom, stravovacím prevádzkam, pošte i športovo-rekreačným zariadeniam pre nich zabezpečuje ulica Podhoranská spolu s chodníkom pre peších. Názov komunikácie je odkazom na staršie osídlenie, v tejto oblasti totiž žil do 18. storočia zemiansky rod Podhorányi z Podhorian.

 

 

IBV Stošice

Klienti si vyberajú z viac ako 100 pozemkov, ich časť s výmerami od 600 m2 bola naplánovaná pre samostatne stojace rodinné domy, druhá skupina disponujúca plochami od 400 m2 pre radovú zástavbu. Prvé dve etapy projektu boli už úspešne vypredané, aktuálne je v predaji tretia. V ponuke sú 2 varianty rodinných domov typu bungalov, ktorý novým štvrtiam dominuje už dávnejšie. Oba sú štvorizbové, vo veľkostne komfortnejšom bola navrhnutá aj garáž.

stosIBVa
IBV Stošice; Zdroj: Stošice a.s.

stosice kom
IBV Stošice - výstavba komunikácií; Zdroj: Stošice a.s.

 

 

Stošice-Podhorany

Plocha pre bytové domy sa nachádza na juhu obytnej zóny. Jednoduchosť návrhu sa prejavuje v hmote i výraze architektúry a tiež v dispozičnom riešení. Objekty dosiahnu 3 nadzemné podlažia, vzniknú na nich jedno- až štvorizbové byty s balkónmi, prízemné jednotky majú k dispozícií veľkorysé predzáhradky. Suterén je vyhradený pre pivničné kobky, parkovacie kapacity sa zrealizujú v exteriéri. Za zmienku stojí, že v prípade záujmu umožňuje plánovaný konštrukčný systém vytvoriť štvorizbový byt na každom poschodí. 

stosicepodh
Stošice-Podhorany; Zdroj: ODEKO BA s.r.o.

Ako zaujímavosť treba spomenúť aj štandard, v ktorom budú byty vyhotovené. Podobne ako pri ďalších realizáciách developera budú použité kvalitné, dizajnovo príjemné výrobky osvedčených značiek, patrí sem Villeroy&Boch, Egger alebo Grohe.

Podľa aktuálneho harmonogramu má výstavba začať v 2Q budúceho roka, ukončenie hrubej stavby sa predpokladá v 4Q a kolaudácia zatiaľ pripadá na 2Q 2022.

stosicepodhc
Stošice-Podhorany; Zdroj: ODEKO BA s.r.o.

stosicepodhd
Stošice-Podhorany; Zdroj: ODEKO BA s.r.o.

stosicepodha
Stošice-Podhorany; Zdroj: ODEKO BA s.r.o.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

"Trendy" štvrť na mieste ikonického socialistického komplexu

Aj nenápadný projekt vie prekvapiť

Na Liptove vzniká vkusné bývanie vybavené modernými technológiami

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 20. 10. 2020
  • Tlačiť

Diskusia