Novostavby.sk

Čo ponúknu Ovocné sady?

  • 08. 09. 2020
  • Tlačiť

Aktuálne najväčší rezidenčný projekt na území bratislavskej Trnávky sa rozbehol, stavebné práce sa začali v polovici mája. Ovocné sady od JTRE patria medzi realizácie, ktoré vzhľadom na svoju veľkosť a umiestnenie vytvárajú kompletne novú štvrť. Podobne ako pri iných rozsiahlych developerských aktivitách sa aj tu prejavujú snahy poskytnúť čoraz častejšie skloňované, kvalitné verejné prostredie. 

 

ovu
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

Zaujímavý verejný priestor je „in”

V návrhoch súčasných obytných zón cítiť ambície ponúknuť viac. Klientov má okrem dobrej lokality s dôrazom na komfortné dopravné napojenie lákať štýlová architektúra, kvalitný štandard a tiež atraktívne okolie. V porovnaní s minulosťou a neutešenými obrazmi zanedbaných sídlisk sa dnes autori snažia vytvárať prostredie poskytujúce nielen pozitívny estetický zážitok, ale rovnako širšie možnosti pre trávenie voľného času. Dôraz sa pritom vo veľkej miere kladie na susedské interakcie a z toho vyplývajúcu podporu miestnej komunity, na ktorú je zameraný marketing mnohých developerských projektov.

Ako príklad rezidenčného súboru so zaujímavým vonkajším priestorom sme už spomínali napríklad NUPPU od YIT Slovakia, kde sa okolo centrálnej osi kompozície rozprestiera park členený na niekoľko zón. Cieľom bolo osloviť viaceré skupiny ľudí. 

ove
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

Snaha osloviť širokú klientelu

K realizácii prostredia vyhovujúceho širokej klientele smerujú aj Ovocné sady. Prezentovaná koncepcia má podľa developera zabezpečiť budovanie susedských vzťahov, a to pomocou vykonávania spoločných aktivít. Súčasťou projektu totiž bude príjemný centrálny park s pestrým vybavením pre rôzne vekové kategórie a bohatými sadovými úpravami. Vybudované bude veľké detské ihrisko a pre dospelých osadené exteriérové prvky na cvičenie. Zároveň sa počíta s miestom pre grilovanie a príjemným prvkom v podobe pitnej fontány. 

Obytný súbor oživí tiež parter budov s odlišnou funkčnou náplňou, nachádzať sa v ňom budú obchodné prevádzky a služby dennej potreby, napríklad potraviny, pribudne kaviareň a reštaurácia. Vybavenosť navyše doplní verejná materská škola s kapacitou 80 detí.

 

ovi

Ovocné sady; Zdroj: JTRE

ovy
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

Podstatnú zložku v návrhu zelene, ako názov naznačuje, má predstavovať výsadba ovocných stromov. Ďalšie konzumovateľné plody či bylinky si môžu obyvatelia dopestovať v komunitných záhradách. Voda na zavlažovanie rastlín pritom bude čerpaná z dvoch vlastných studní. 

Rozmiestnenie bytových domov umožnilo vznik ucelenej parkovej plochy, architektúra je jednoduchá v hmote i vo výraze. V tomto duchu sa nesie úprava vrchnej vrstvy fasády, použije sa triezva kombinácia dvoch farieb omietky. 
Pokrok na stavbe

Na stavenisku momentálne pokračuje výstavba nadzemných častí nosného systému všetkých 6 objektov z 1. etapy projektu zahŕňajúca 550 bytov. Práce súčasne prebiehajú aj na materskej škole a parku. Každá bytová jednotka sa dokončí v štandarde s kvalitnými interiérovými materiálmi a pivničnou kobkou bez ďalšieho príplatku, ich odovzdávanie pripadá do roku 2022. O záujme o bývanie v ovocných sadoch rozhodne svedčí predajnosť, majiteľov má už 67 % bytov. 

 

ov
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

ova
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

"Trendy" štvrť na mieste ikonického socialistického komplexu

Aj nenápadný projekt vie prekvapiť

Na Liptove vzniká vkusné bývanie vybavené modernými technológiami

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 08. 09. 2020
  • Tlačiť