Novostavby.sk

Na streche rezidencie v Trnave vzniknú 2 bazény

  • 24. 09. 2020
  • Tlačiť

V jednom z predošlých článkov sme spomínali stavbu, u ktorej ako poznávacia značka funguje “ulička” spájajúca dve časti mesta. Špecialitou v dnešnom príspevku sú zase 2 bazény, osadené netradične na streche polyfunkčného objektu.

levanb
Rezidencia LEVAN; Zdroj: LEVAN Trnava s.r.o.

 

Projekt prinesie bývanie aj vybavenosť

Novostavba s takouto charakteristikou má vyrásť v Trnave, okrem funkcie bývania zastúpenej 28 bytovými jednotkami prinesie tiež priestory pre občiansku vybavenosť. Ako investor figuruje LEVAN Trnava s.r.o., hlavný architekt projektu je Kristína Janeková z ona studio s.r.o..

Miesto realizácie projektu pod označením Rezidencia LEVAN sa nachádza na Hattalovej ulici v mestskej časti východ, v súčasnosti ho nájdeme zastavané viacerými jednopodlažnými objektmi s rôznymi druhmi prevádzok. V okolí, na juhozápade, sa rozprestiera štvrť rodinných domov, smerom na severovýchod sa pripravuje 1. etapa rozsiahleho rezidenčného projektu Prúdy

 

Levan
Rezidencia LEVAN; Zdroj: LEVAN Trnava s.r.o.

levand
Rezidencia LEVAN; Zdroj: LEVAN Trnava s.r.o.

 

Vlastný bazén k bytu

Bytový dom vo výsledku nadobudne 3 nadzemné a 1 podzemné podlažie, jeho základný tvar vychádza z regulatívov územného plánu. V architektonickom riešení sa uplatnia jednoduché prostriedky, ktoré nechajú vyniknúť zaujímavý povrch fasády, tvorený bude dekoratívnou omietkou s metličkovou úpravou. Použijú sa väčšie okenné otvory, parter bol s ohľadom na plánovanú funkčnú náplň odlíšený sklenenými stenami. Obytné časti sa zvonku prezentujú balkónmi, na južnej strane prebiehajú po celej dĺžke objektu, severný pohľad oživujú vystupujúce hmoty. 

Ponuka bytov zahŕňa jedno- až štvorizbové, každému prináleží balkón alebo terasa. Niektoré z jednotiek na 3. nadzemnom podlaží zaujmú prístupom k vlastným strešným priestorom a tiež luxusom v podobe súkromného bazéna. Podobná výbava predstavuje zatiaľ nie práve bežnú súčasť rezidenčných stavieb. V rámci stavby, v suteréne, budú umiestnené parkovacie kapacity, okolie zatraktívni výsadba zelene a vybudovanie detského ihriska.

levanc
Rezidencia LEVAN; Zdroj: LEVAN Trnava s.r.o.

levf
Rezidencia LEVAN; Zdroj: LEVAN Trnava s.r.o.

 

Interiér na kľúč

K službám uľahčujúcim zákazníkom proces súvisiaci s nadobúdaním ich novej nehnuteľnosti patrí aj možnosť výberu z dvoch nadštandardných vyhotovení, Exclusive GOLD a Exclusive PLATINUM. Prvý variant zahŕňa napríklad kuchyňu na mieru so zabudovanými spotrebičmi, svietidlá, sanitu, obklady, dlažbu a vstavané skrine, variant PLATINUM ponúka komplexné riešenie podľa potrieb a predstáv klienta, od návrhu a vizualizácií od interiérového štúdia LUAL STUDIO po samotnú realizáciu a zariadenie bytu.

levane
Rezidencia LEVAN; Zdroj: LEVAN Trnava s.r.o.

Rezidencia LEVAN sa pripája k pripravovanej rezidenčnej výstavbe v priľahlom území, pričom svojou polyfunkčnou náplňou ho pomôže oživiť. Zároveň predstavuje zaujímavú príležitosť zakúpiť byt so súkromnou strešnou terasou a bazénom. Projekt je momentálne vo fáze stavebného konania.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V návrhu kampusu pre ESET sa architekti postavia aj k výzvam, ktoré priniesla pandémia

Premena „Cvernovky" pokračuje

Rezidenčný projekt v „Malom Rime" prepojí dve časti mesta

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 24. 09. 2020
  • Tlačiť