Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Penati Golf Resort láka luxusným ubytovaním z drevených panelov

  • 18. 08. 2020
  • Tlačiť

V Penati Golf Resort sa dňa 8. augusta uskutočnilo slávnostné poklepanie základného kameňa nových apartmánových domov. Developer LuxApartments s.r.o. týmto symbolicky zahájil výstavbu rovnomenného projektu “LuxApartments”, ktorá pomôže naplniť dlhodobý zámer zariadenia. Okrem nadšencov golfu totiž plánuje osloviť aj širšiu verejnosť.

lab
LuxApartments; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

 

Atmosféru dotvára príroda

Golfový areál sa nachádza v Šajdíkových Humenciach neďaleko mesta Senica a dosahuje svetové parametre. Patrí do prestížneho združenia World of Leading Golf, návštevníkom sú k dispozícií dve 18-jamkové ihriská Heritage a Legend navrhnuté renomovanými autormi. K príťažlivému charakteru rezortu prispieva okolité prostredie, príjemné kulisy k športovým aktivitám vytvárajú v kraji typické borovicové lesy a piesočné duny. 

laj
Pohľad na golfový areál; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

 

Objekty z dreva v pasívnom štandarde

V koncepte LuxApartments sa prejavuje snaha nasledovať celkovú úroveň rezortu. Luxus z názvu sa budúcim majiteľom sprostredkuje v podobe atraktívnej pre súčasnú dobu. Dôkazom je najmä dizajn súboru a zároveň, v našich končinách zatiaľ zriedkavý konštrukčný systém. 

Podobne ako ďalšie ubytovacie kapacity v areáli, pätica trojpodlažných objektov bude situovaná na brehu jazera. Stavby sa vyhotovia v pasívnom štandarde, pričom sympatie si jednoznačne získava zvolené konštrukčné riešenie, vrchné časti stavieb sa vytvoria z CLT panelov. Architekt Peter Pagáč uplatnil pri ich návrhu tvorivejší prístup. Odklonil sa od tradičnej pravouhlej schémy a hmoty rozohral zošikmením stien. Osviežujúco a aktuálne pôsobí predsadená, prevetrávaná fasáda z termodreva s ekologickým zateplením STEICO®, omietnutá jemnozrnným povrchom z fasádneho systému STO®. Pohľad na vodnú hladinu zaistia priečelia s veľkými presklenými stenami značky SCHÜCO®. 

lam
LuxApartments; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

laa
LuxApartments; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

 

Komfort zaistia inteligentné technológie

Do predaja sa momentálne dostalo 30 ubytovacích jednotiek v 4 veľkostných kategóriách. Výmerovo najmenšie studio, apartmán, grand apartmán a rozľahlý penthouse na najvyššom podlaží. Vo výsledku sa majú odovzdávať dokončené vo vysokom štandarde. Holobyty v ponuke nebudú, keďže podľa konateľa developera LuxApartments s.r.o. Jána Ružičku by tento postup mohol viesť k vizuálne a kvalitatívnym rozdielom viditeľným v interiéri aj v exteriéri. 

la
LuxApartments; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

Komfort užívateľom prinesú inteligentné elektroinštalácie LOXONE®. Umožňujú komplexne ovplyvňovať pohodu vo vnútorných priestoroch, napríklad nastaviť požadovanú teplotu kúrenia a chladenia či ovládať prvky modulujúce náladu ako osvetlenie a hudba.

lak
LuxApartments; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

lal
LuxApartments; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

 

 

Prvé apartmány hotové budúci rok

Výbava apartmánových domov zahŕňa spoločnú práčovňu a sušiareň, garáže pre golfové autíčka alebo pivničné kobky. Uskutočnia sa tiež úpravy okolia, v rámci ktorých vznikne prístupová cesta s parkoviskom a hlavne pláž s parkovou zeleňou, pred objektami povedie promenáda.

lae
LuxApartments - showroom; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

lag
LuxApartments - showroom; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

lah
LuxApartments - showroom; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

laf
LuxApartments; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

 

V úvode projektu LuxApartments bolo zriadenie „showroomu” so začiatkom výstavby v júni. V súčasnosti pokračujú zemné práce a budovanie inžinierskych sietí. V priebehu augusta začínajú rásť prvé domy označené ako A a B, ich ukončenie sa plánuje v budúcej golfovej sezóne, v roku 2021. V tej nasledujúcej by mali pribudnúť ďalšie dva, C a D, posledné E uvidíme do konca roku 2023.

lad
LuxApartments - vjazd do areálu a showroom; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

lac
LuxApartments - výstavba; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

lai
LuxApartments - výstavba; Zdroj: LuxApartments s.r.o.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Prehliadanú časť Bratislavy zatraktívni nový projekt

V Ružomberku vznikli nové byty s kvalitným štandardom

Trnavský cukrovar ožije, I. etapa výstavby prinesie nové byty

 

Zdroj: Novostavby.sk, LuxApartments, s.r.o.

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 18. 08. 2020
  • Tlačiť

Diskusia