Novostavby.sk

Rezidenčný projekt v „Malom Rime" prepojí dve časti mesta

  • 10. 09. 2020
  • Tlačiť

V centrách našich miest sme sa venovali už mnohým rezidenčným nehnuteľnostiam. Pomáhajú zatraktívňovať po dlhé roky zanedbané štruktúry a čo je nemenej dôležité, prinášajú do priestoru cenný život.

rezulb
Rezidencia Ulička; Zdroj: púpava development, s.r.o.

 

Spojenie dvoch častí mesta

V dnešnom článku predstavíme menší projekt Rezidencia Ulička, ktorý okrem polohy v historickom jadre Trnavy zaujme aj originálnou črtou. Tak ako sa uvádza v názve, v rámci stavby sa plánuje vytvorenie uličky, ktorá spája dve rozdielne časti v „Malom Ríme”.

Za polyfunkčným bytovým domom stojí spoločnosť púpava development, s.r.o.. Na našom blogu bola spomínaná v súvislosti s výstavbou v Nitre, Bratislave a najmä v centre Trnavy, kde sa konkrétne na Halenárskej ulici zviditeľnila hneď tromi realizáciami s prevažujúcou obytnou funkciou. 

 

rezulc
Rezidencia Ulička; Zdroj: púpava development, s.r.o.

Stavenisko sa nachádza v radovej zástavbe, priamo za severnou hranicou mestskej pamiatkovej rezervácie, v dotyku so zachovaným úsekom tehlového hradobného systému, vedľa Kopplovho kaštieľa. Charakteristický znak projektu, „ulička” pre peších, prepojí dve ulice, Zelený kríček so zastávkami MHD a Františkánsku v historickom jadre. Pri vstupe z druhej menovanej bude prechádzať otvorom v zrekonštruovanom páse mestského opevnenia, prezentovaná ako lávka nad oblasťou, ktorou viedla hradobná priekopa.

 

Komorný projekt s 10 bytmi

Autormi projektu sú Osusky Architekti, s.r.o.. Pozostáva z dvoch stavebných objektov, pričom časť určená na bývanie bude osadená na uličnej čiare komunikácie Zelený kríček. Budúce obchodné priestory majú byť rozmiestnené pozdĺž západnej hrany pozemku, v línií spomínaného prepojenia. Rezidenčná časť dosiahne štyri nadzemné podlažia a bude ukončená šikmou strechou. Na jej fasádach sa podľa dostupných vizualizácií objavia väčšie okenné otvory, severné priečelie oživia jednoduché balkóny. 

Výraz objektu situovaného bližšie k Františkánskej ulici a tým pádom aj pamiatkovej rezervácií doplnia masívnejšie drevené konštrukcie.

rezul
Rezidencia Ulička; Zdroj: púpava development, s.r.o.

rezula
Rezidencia Ulička; Zdroj: púpava development, s.r.o.

 

Rezidencia Ulička prináša na trh 5 obchodných priestorov a 10 bytov, jedno- až trojizbových, ku všetkým prislúchajú balkóny alebo terasy a rovnako odkladacia miestnosť na prízemí. Na svojom webe komunikuje developer prémiový štandard bytov zahŕňajúci okná s hliníkovými profilmi, izolačným trojsklom a exteriérovými žalúziami, podlahové kúrenie Rehau a tiež zelené terasy. Klienti majú na výber interiérové povrchy, obklady, dlažby, parkety i dvere v elegantných farebných úpravách, použitá bude vkusná sanita.

ulickatt
Stavenisko Rezidencie Ulička - z ulice Zelený kríček; Zdroj: Novostavby.sk

ulicka
Stavenisko Rezidencie Ulička - z ulice Zelený kríček; Zdroj: Novostavby.sk

rezulc
Stavenisko Rezidencie Ulička - z ulice Zelený kríček; Zdroj: Novostavby.sk

Projekt v júni obdržal potrebné povolenie a v súčasnosti na pozemku aktívne prebiehajú stavebné práce. Predaj bol spustený už dávnejšie, šanca vlastniť nehnuteľnosť na hranici s priamym prístupom do historického jadra Trnavy zatiaľ zostáva otvorená.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Čo ponúknu Ovocné sady?

"Trendy" štvrť na mieste ikonického socialistického komplexu

Aj nenápadný projekt vie prekvapiť

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 10. 09. 2020
  • Tlačiť