Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Prehliadanú časť Bratislavy zatraktívni nový projekt

  • 13. 08. 2020
  • Tlačiť

Východné, zatiaľ neveľmi populárna miestna časť bratislavskej Rače očakáva od budúceho roka výrazné oživenie. Do oblasti, ktorej sa pozornosť developerov skôr vyhýbala pribudne nové bývanie i priestory pre občiansku vybavenosť. Projektová a developerská rodinná spoločnosť VI GROUP, spol. s r. o. sem plánuje vstúpiť s pripravovaným projektom RNDZ.

Názov vychádza z pôvodného pomenovania osady rozvíjajúcej sa v tomto území okolo významného železničného uzla a prekladiska. (z maďarského slova „rendezö“ - prekladisko)

RNDZa
RNDZ; Zdroj: VI GROUP, spol. s r. o.

 

Východné oživí bývanie i komercia

Rezidenčný komplex bude osadený pri uliciach Pri Šajbách a Sklabinská, na ne sa neskôr napojí vlastnými obslužnými komunikáciami. Na mieste sa počítalo s vybudovaním podobného projektu už dlhšie, návrh v súčasnej podobe prešiel úpravami aktuálneho developera. Zmeny sa dotkli hlavne dispozícií bytov, zvýšil sa počet pivničných kobiek a prehodnotil koncept komerčného prízemia. To sa sprístupní priamo z terénu.

Základom sú tri polyfunkčné bloky označené A, B, C. Svojou organizáciou reagujú na okolité prostredie, líniu neďalekého Račianskeho potoka a susednú Akadémiu policajného zboru. Blok „A“ pozostáva z podnože určenej pre rôzne prevádzky a dvoch z nej vyrastajúcich 6-podlažných bytových domov. Vzhľadom na polohu pri ceste má rovnako zmiešanú funkčnú skladbu a podobnú koncepciu hmôt aj blok „C“. Skupina objektov „B“ najďalej od komunikácie dosiahne 8 podlaží a je vyhradená čisto bývaniu.

 

RNDZc
RNDZ; Zdroj: VI GROUP, spol. s r. o.

RNDZb
RNDZ; Zdroj: VI GROUP, spol. s r. o.

 

Komunitné záhrady i detské ihrisko

Celý komplex prinesie 136 bytov, 166 apartmánov, parkovacie kapacity v počte 407 kusov a tiež 15 obchodných priestorov. Od polovice mája sú k dispozícii obytné jednotky bloku „A“, v ponuke 1- až 4-izbových prevažujú 2-izbové, „B“ by sa malo dostať do predaja najskôr v septembri. Klienti si môžu zakúpiť pivničnú kobku, vonkajšie alebo garážové parkovacie miesto. V rámci spoločných exteriérových plôch vzniknú komunitné záhrady i detské ihrisko, viaceré z najnižšie položených bytov disponujú priestrannými predzáhradkami.

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI GROUP, spol. s r. o.

RNDZe
RNDZ; Zdroj: VI GROUP, spol. s r. o.

 

Podoba RNDZ si udrží jednotnosť v riešení hmôt i výraze architektúry, na odlíšenie obytnej a komerčnej časti sa prirodzene uplatnia rozdielne prostriedky zodpovedajúce charakteru funkčnej náplne. Ako hlavná povrchová úprava fasád bude použitá omietka, na balkónoch sa pravdepodobne objavia zábradlia z bezpečnostného skla s farebnými fóliami. Podľa výberu dekorov a zariaďovacích prvkov v dostupnom katalógu štandardov sa estetická úroveň zachová aj v interiéri. 

RNDZf
RNDZ; Zdroj: VI GROUP, spol. s r. o.

RNDZg
RNDZ; Zdroj: VI GROUP, spol. s r. o.

 

Stavať sa začne začiatkom budúceho roka

Samozrejme, s prihliadnutím na štádium projektu sa ešte môžu uskutočniť zmeny, získanie stavebného povolenia odhaduje developer do konca tohto roku. V prípade dodržania zverejneného harmonogramu by mala výstavba kompletne celého komplexu začať súčasne, a to v 1Q 2021, ukončenie realizácie zatiaľ pripadá na 2Q 2023.

Ako prínos vybudovania RNDZ vidí developer zatraktívnenie lokality, ktorú okrem nového bývania doplní aj o chýbajúce zariadenia obchodu a služieb.

 

RNDZd
RNDZ; Zdroj: VI GROUP, spol. s r. o.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Ako sa bude bývať pod vinicou?

Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady

Projekt láka programom „All inclusive“, v cene je návrh interiéru

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 13. 08. 2020
  • Tlačiť

Diskusia