Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Zanedbaný skelet v Petržalke dostáva novú šancu, premení sa na Nové Domino?

  • 07. 07. 2020
  • Tlačiť

V južnej časti Petržalky, na Jasovskej ulici už osem rokov chátra betónový skelet rozostavaného rezidenčného projektu. Nádej na ukončenie naozaj neuspokojivého stavu priniesol developer Subcentro, s.r.o., v polovici júna predstavil upravené riešenie v podobe súboru Nové Domino. Jeho realizáciou by mohol konečne nastať posun zo situácie, ktorá dnes nevyhovuje nikomu.

nda
Nové Domino; Zdroj: Subcentro, s.r.o.

 

Menšie hmoty, menej bytov

Zmeny sa týkajú osadenia a takisto podoby objektov. Prehodnotený návrh pracuje s väčším odstupom od existujúcej zástavby, najbližšie v susedstve sa nachádza panelový dom s charakteristickou podnožou vyčlenenou pre vybavenosť. Rovnako prichádza k zmenšeniu pôdorysného a tiež výškového rozmeru stavieb, vo výsledku pochopiteľne prinesú menej obytných jednotiek.

Nové Domino pozostáva z troch bytových (označených A, B, C) a dvoch apartmánových domov (D, E), pričom každý nadobudne šesť nadzemných podlaží. Jednotnosť si udrží aj ich architektúra, a to v hmote i vo výraze. Parter je odľahčený, výrazne ustúpený. Jednoduché objekty oživia hlavne konštrukcie balkónov vybavené panelmi v rôznych odtieňoch, inak sú fasády v dominantnej bielej farbe skôr striedme. Strechy budú zelené, porastené vegetáciou.

ndc
Nové Domino; Zdroj: Subcentro, s.r.o.

ndb
Nové Domino; Zdroj: Subcentro, s.r.o.

 

Súčasťou bude aj vybavenosť

V rámci projektu bude vytvorených spolu 60 bytov a 37 apartmánov, z ponuky si možno vybrať dvoj- a trojizbové. Všetky jednotky disponujú balkónmi alebo lodžiami a zároveň je väčšina z nich orientovaná na dve svetové strany. Na medzipodlažiach komunikačného jadra so schodiskom a výťahom boli navrhnuté odkladacie priestory.

Budovy A, B, C majú takmer identické architektonické aj dispozičné riešenie, slúžiť budú výhradne pre bývanie. Na prvom poschodí apartmánových domov sa však počíta so spoločným vybavením, v “D” vznikne priestor pre masáže a rehabilitácie, v “E” sa zriadi knižnica, čitáreň a kancelária, na zvyšných podlažiach už nájdeme čisto apartmány. Parkovacie kapacity sa zrealizujú na teréne a dosiahnu počet 134 miest. 

 

nd
Nové Domino; Zdroj: Subcentro, s.r.o.

V prípade zahájenia výstavby Nového Domina sa celková doba realizácie odhaduje na 24 mesiacov. V súčasnosti je stále otvorená možnosť zasielať prípadné námety a podnety na úpravy alebo vylepšenia nového projektu či jeho bezprostredného okolia prostredníctvom prebiehajúcej ankety.  

Viac informácií o projekte ako aj ankete sú na stránke www.novedomino.sk

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Ako sa bude bývať pod vinicou?

Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady

Projekt láka programom „All inclusive“, v cene je návrh interiéru

 

Zdroj: Novostavby.sk,  Subcentro, s.r.o.

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 07. 07. 2020
  • Tlačiť

Diskusia