Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Komorné projekty v zaujímavých lokalitách

  • 17. 12. 2020
  • Tlačiť

Pri výbere nového bývania obraciate pozornosť skôr na menšie projekty? Vyhovujúce môžu byť z viacerých dôvodov. Malý počet bytov znamená menej obyvateľov, čo v ideálnom prípade vytvára predpoklady pre ľahšiu susedskú komunikáciu. Formulovanie a následné napĺňanie spoločných cieľov sa tým pádom stáva efektívnejšie.

Komornosť býva navyše komunikovaná aj v spojitosti s určitou exkluzivitou. Nehnuteľnosť má potenciál poskytnúť vyššiu úroveň súkromia, takisto vybavenie objektu využíva len obmedzený počet obyvateľov. 

Pre dnešný príspevok sme vytipovali 4 aktuálne, vizuálne zaujímavé, bratislavské novostavby, ktoré sa zaraďujú práve k tým rozmerovo nenápadnejším.

 

Little Koliba

Developer: HS Koliba, s.r.o.

Len 8 bytov a apartmánov

 

Stavenisko sa nachádza na úpätí Malých Karpát, v lokalite Vtáčnik susediacej s populárnou bratislavskou Kolibou. 

Do svažitého pozemku sú osadené dva 4-podlažné objekty, vyznačujú sa jednoznačnosťou prejavujúcou sa v hmotovom riešení a tiež v členení fasád. Za návrhom stojí skúsený architekt Ľubomír Závodný. 

lk
Little Koliba; Zdroj: HS Koliba, s.r.o.

lkb
Little Koliba; Zdroj: HS Koliba, s.r.o.

V duchu celkového konceptu je každý z 8 bytov alebo apartmánov situovaný na vlastnom podlaží a disponuje balkónom, terasou alebo predzáhradkou, ktoré prebiehajú po celej šírke stavby, rovnako ako presklené priečelia. Tie by vo výsledku mali ponúkať zaujímavé výhľady na hlavné mesto.

Do ceny obytnej jednotky patria 2 parkovacie miesta a skladovacia kobka. Ako luxusný doplnok bude budúcim majiteľom slúžiť vlastný exteriérový bazén.

lka
Little Koliba; Zdroj: HS Koliba, s.r.o.

lkc
Little Koliba; Zdroj: HS Koliba, s.r.o.

 

Koliba Gardens

Developer: púpava development, s.r.o.

Súbor 10 rodinných domov

 

Miesto realizácie nájdeme neďaleko zastávky trolejbusu 203 Husova, na vyhľadávanej bratislavskej Kolibe.

Návrh projektu pochádza z dielne ateliéru ALEXY & ALEXY. Snaží sa zohľadniť očakávania spájané so žiadanou lokalitou a zabezpečiť dobrú úroveň súkromia. Architektúru charakterizuje uzavretosť zo strany prístupovej cesty, naopak veľkoryso presklené priečelia sa otvárajú smerom do záhrad s chránenými terasami. 

kg
Koliba Gardens; Zdroj: púpava development, s.r.o.

kgb
Koliba Gardens; Zdroj: púpava development, s.r.o.

Všetky rodinné domy disponujú tromi spálňami (hlavná-rodičovská má svoj vlastný hygienický priestor) a tromi kúpeľňami, na hlavnom obytnom podlaží sa nachádza otvorený spoločenský priestor s prístupom na terasu. Najspodnejšie z troch podlaží ponúka priestranné skladovacie priestory, “hobby miestnosť” a garáž pre dve autá. Ďalšie parkovacie miesto je situované vedľa objektu.

Do štandardu patrí, teplovodné podlahové kúrenie Rehau a stropné chladenie napojené na tepelné čerpadlo vzduch-voda, plus elektricky ovládané exteriérové hliníkové žalúzie. 

kgc
Koliba Gardens; Zdroj: púpava development, s.r.o.
kga
Koliba Gardens; Zdroj: púpava development, s.r.o.

 

Vila Biela

Developer: Proxenta

Objekt so 16 obytnými jednotkami

 

Vila vyrastie na prestížnej adrese, na Banskobystrickej ulici v Starom Meste Bratislavy. 

Okrem výhľadov do prezidentskej záhrady zaujme architektúra z dielne Endorfine, ktorá opäť, ako vo vyššie uvedených prípadoch, nasleduje atraktivitu lokality. Extravagancia návrhu spočíva práve v jeho čistote a jednoduchosti, príjemným jednotiacimi prvkami fasády sú skladacie perforované žalúzie a samozrejme biela farba. 

vb
Vila Biela; Zdroj: Proxenta

vba
Vila Biela; Zdroj: Proxenta

 

V našich končinách zatiaľ netradičný sa môže javiť aj plán spoločných priestorov. Počíta sa s recepciou, práčovňou, súkromným fitness a wellness centrom, raňajky priamo do bytu bude zabezpečovať na prízemí zriadená kaviareň.

vbb
Vila Biela; Zdroj: Proxenta

 

Nová Dunajská Rezidencie

Developer: Boax

Bytový dom s 20 bytmi

 

Objekt vypĺňa prieluku na známej Dunajskej ulici v Starom Meste. 

Stavba nadväzuje na svoje okolie, architekti z ateliéru JRKVC kultivovane zachytili charakter oblasti. Na prvý pohľad bežná architektúra však už získala súčasný šmrnc, použité boli napríklad veľkorysé okenné otvory a dvorovú fasádu oživujú veľkorysé francúzske okná.

ndrc
Nová Dunajská Rezidencie; Zdroj: Boax

ndr
Nová Dunajská Rezidencie; Zdroj: Boax

Väčšie byty, 3- a 4-izbové, dosahujú príjemné výmery, pričom väčšina je orientovaná na dve svetové strany, do Dunajskej i do dvora. Štandard zahŕňa vetranie s rekuperáciou, podlahové vykurovanie a stropné chladenie, zdrojom tepla a chladu je tepelné čerpadlo. V 2-podlažnom suteréne bolo vytvorených 35 parkovacích miest a pivničné kobky.

ndra
Nová Dunajská Rezidencie; Zdroj: Boax

ndrb
Nová Dunajská Rezidencie; Zdroj: Boax

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

 

Súťaž neobvyklého rozsahu na vytvorenie identity starého sídliska

Priemyselný palác na Nivách bol otvorený

Zanedbané miesta sa pretvárajú. Na otázky odpovedá LICITOR development

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 17. 12. 2020
  • Tlačiť

Diskusia