Novostavby.sk

V Ružomberku vznikli nové byty s kvalitným štandardom

  • 11. 08. 2020
  • Tlačiť

V rámci nášho blogu sa snažíme predstavovať rôzne rezidenčné developerské projekty aj mimo Bratislavy, na ktorú sa prirodzene sústredí pozornosť veľkého množstva investorov. Tento príspevok je venovaný bytovému domu v Ružomberku, kde doteraz podobné aktivity prebiehali len obmedzene.

rba
Rezidencia Bystrická; Zdroj: Real Focus s.r.o.

 

Oživenie pre ružomberský trh

Trh s nehnuteľnosťami tu oživuje Rezidencia Bystrická s celkovo 59 bytmi. Developer Real Focus s.r.o. situoval stavbu do zabývanej lokality, na ulicu Námestie SNP na sídlisku Roveň v severovýchodnej časti Ružomberka. Okrem pestrej občianskej vybavenosti v blízkom okolí, napríklad mestská plaváreň vzdialená len pár metrov od objektu, disponuje rýchlym prístupom na strategický dopravný ťah, Bystrickú cestu. 

Pôdorys bytového domu pripomína písmeno „L“, čo spolu s výberom miesta realizácie a osadením do existujúcej zástavby prispelo k vytvoreniu chráneného dvora. Architektonickým riešením sa stavba do okolitého prostredia v zásade začleňuje, spolieha sa na jednoduché výrazové prostriedky, ktoré sa nepriečia súčasným estetickým nárokom. 

rb
Rezidencia Bystrická; Zdroj: Real Focus s.r.o.

rbh
Rezidencia Bystrická; Zdroj: Real Focus s.r.o.

rbc
Rezidencia Bystrická; Zdroj: Real Focus s.r.o.

 

Kvalitné štandardy v ponuke

Ponuka bývania obsahuje jedno- až trojizbové byty s balkónmi o výmere minimálne 3 m², na najvyššom, výrazne ustúpenom ôsmom podlaží sa nachádza aj jedna štvorizbová jednotka s priestrannou terasou. V rámci objektu boli vytvorené dve jadrá so schodiskom a výťahom, na všetkých poschodiach sú pre obyvateľov k dispozícií odkladacie priestory pre každý jeden byt už v štandarde. Koncept stavby zároveň zohľadňuje polyfunkčný charakter oblasti v blízkosti ťažiskovej mestskej komunikácie, poskytuje priestor pre 5 až 7 prevádzok. Parkovacie kapacity v exteriéri zahŕňajú aj 10 krytých státí vybudovaných v spomínanom vnútrobloku.

Byty sa mali pôvodne odovzdávať ako holobyt, počas výstavby však pribudla ďalšia možnosť, a to štádium „Dokončený byt“. K jeho zaujímavostiam patria jednoznačne kvalitné štandardy, použité budú interiérové materiály a zariadenia osvedčených značiek s dlhoročnou tradíciou, ako Villeroy & Boch, Egger, KALDEWEI či Grohe. Pri povrchových úpravách majú klienti na výber vkusné farebné dekory.

rbg
Rezidencia Bystrická; Zdroj: Real Focus s.r.o.

rbf
Rezidencia Bystrická; Zdroj: Real Focus s.r.o.

 

Rezidencia Bystrická sa stretla s veľmi dobrým záujmom kupujúcich, pričom developer zaznamenal naozaj slušnú predajnosť. V prípade bezproblémového kolaudačného procesu môže sťahovanie do nových bytov prebehnúť už v jesenných mesiacoch. 

rbd
Rezidencia Bystrická; Zdroj: Real Focus s.r.o.

rbe
Rezidencia Bystrická - výhľad zo strechy; Zdroj: Real Focus s.r.o.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dovolenkové rezorty na Liptove-chatky v dobrej lokalite v predaji

Ako sa bude bývať v Nitre pod hradom?

Dostupné bývanie na konci Petržalky

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 11. 08. 2020
  • Tlačiť